Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


KKTC Başkonsolosu Seniha Birand Çınar’a ziyaret.

1 Nisan 2021 Perşembe - Okunma : 1173

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand Çınar’ı ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu Seniha Birand Çınar’a 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi sunumunda bulunarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek seviyede katılımını arzu ettiklerini belirtti.

Murod Saıdzoda’dan Marmara Grubu Vakfı’na ziyaret

31 Mart 2021 Çarşamba - Okunma : 1460

Tacikistan İstanbul Başkonsolosu Murod Saıdzoda Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ve bu yıl Tacikistan’ın kutlayacağı bağımsızlığının 30. Yıldönümü törenleriyle ilgili olarak görüş alışverişinde bulunulan toplantıda Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar da hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver 31 Mart Ermeni Soykırımını telin etti

30 Mart 2021 Salı - Okunma : 1135

31 Mart 1918 Ermeni mezaliminin bir başka örneğidir. Sovyetlerin oluşturduğu bir politika ile Bakü ve çevresindeki Türk nüfusu ortadan kaldırmak için kurulan ve başına Ermeni Stephan Şaumyan’ın getirildiği sözde Bakü Konseyi’nin eliyle 12 bin Azerbaycan evladının şehit edilmesinin acı yıldönümündeyiz. Ermeniler nüfusun ezici çoğunluğunun Türk kökenli insanların oluşturduğu Kafkasya’da demokrasi yoluyla başarıya ulaşamayacaklarını bildikleri için oluşturdukları Sovyet destekli sahte Bakü Konseyi ile 31 Mart ve 4 Nisan 1918 tarihlerinde Azerbaycan Türklerine karşı bir soykırıma kalkışmışlar ve bir etnik kırım gerçekleştirmişlerdi. Türklük âleminin bu acı gününün komünizm döneminde gündeme getirilmesine izin verilmemişti. Komünizm çökmesi ve Haydar Aliyev’in iktidara gelmesiyle, 26 Mart 1998 tarihinde Haydar Aliyev tarafından gün yüzüne çıkartılan bu soykırım gerçekte Ermeni vahşetinin bir başka örneğidir.103 yıl önce gerçekleşen bu soykırım ve etnik temizlik hareketi Ermeni milletinin gerçek yüzünden başka bir şey değildir.

Rusya Federasyonu Başkonsolosu Andrey Buravov’a ziyaret

30 Mart 2021 Salı - Okunma : 1188

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray ile birlikte Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov konsolosluk ofisinde ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov’a 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi sunumunda bulunarak, Rusya Federasyonu’nun daha önceki Zirvelerde olduğu gibi 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde yüksek seviyede katılımın devam etmesini arzu ettiklerini belirtti.

Bangladeş İstanbul Başkonsolosluğu, Bangladeşin İstiklalinin 50. Jübile Yılını kutladı

26 Mart 2021 Cuma - Okunma : 992

Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Dr. Mohammad Monirul Islam; Bangladeş'in Bağımsızlığınım 50. yılı münasebetiyle bir Resepsiyon verdi. Resepsiyona İstanbul Vali Yardımcısı ve İstanbul’da bulunan yabancı misyon şefleri katıldı. Dr. Akkan Suver'in Marmara Grubu Vakfı adına katıldığı Resepsiyonda Çin Halk Cumhuriyeti, Ukrayna, Hindistan Başkonsolosları da hazır bulundu. Kemal Atatürk'ün Bangladeş'teki önemini de vurgulayan Başkonsolos Dr. İslam, Türkiye ile Bangladeş dostluğa örnek iki ülkedir, dedi. Bangladeş'in Kurucusu Sheikh Mujibur Rahman da Resepsiyonda anıldı.

Belarus Başkonsolosu Aleksei Shved’e ziyaret.

26 Mart 2021 Cuma - Okunma : 1200

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved’yi ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved’a 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi sunumunda bulunarak, Belarus’un 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek seviyede katılımını arzu ettiklerini belirtti.

Türkmenistan Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov’a ziyaret.

25 Mart 2021 Perşembe - Okunma : 1240

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Türkmenistan’ın İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov’u ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Türkmenistan’ın İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov’a 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi sunumunda bulunarak, Türkmenistan’ın 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek seviyede katılımını arzu ettiklerini belirtti.

László Keller’i ziyaret

24 Mart 2021 Çarşamba - Okunma : 1091

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver beraberinde Mütevelli Heyet Üyesi Murad Ali ile birlikte Macaristan’ın İstanbul Başkonsolosu László Keller’i ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Başkonsolosu László Keller’i 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulunarak, Macaristan’ın 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek seviyede katılımını arzu ettiklerini belirtti.

Veronica Lombardini’yi ziyaret

24 Mart 2021 Çarşamba - Okunma : 1226

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Slovakya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Veronica Lombardini’yi konsolosluk ofisinde ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Slovakya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Veronica Lombardini’ye 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi sunumunda bulunarak, Slovakya’nın 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek seviyede katılımını arzu ettiklerini belirtti.

M. M’hamed Ifrıquıne’ye ziyaret

23 Mart 2021 Salı - Okunma : 1012

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri kapsamında Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu M. M’hamed Ifrıquıne’yi makamında ziyaret etti. Dr. Akkan Suver ziyarette Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu M. M’hamed Ifrıquıne’ye 7-9 Temmuz 2021 günleri gerçekleşecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sundu. Dr. Akkan Suver, 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Fas Krallığı’nın katılımını Marmara Grubu Vakfı olarak büyük önem verdiklerini vurguladı.