Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Fasın Acısını paylaşıyoruz

10 Eylül 2023 Pazar - Okunma : 150

Kardeş ve dost Fas'ta meydana gelen deprem Türk Milleti'ne büyük acı verdi. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Fas Ankara Büyükelçisi'ne ve Fas İstanbul Başkonsolosu'na ayrı ayrı birer mesaj göndererek büyük acıyı paylaştı. (HABERİN DEVAMI İÇİN LÜTFEN HABER BAŞLIĞINI TIKLAYINIZ)

Azmi Ersin'in Eşi Yüksel Ersini kaybettik

7 Eylül 2023 Perşembe - Okunma : 275

Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreterleri'nden Azmi Ersin'in (1998-2001) Eşi Devlet Opera Balesi önceki Bale Şefleri'nden Yüksel Ersin'i kaybetmiş bulunmaktayız. Büyük kaybından dolayı arkadaşımız Azmi Ersin'in haklı acısını paylaşıyoruz. Merhume'ye Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyor, Ailesi efradına sabır dileklerimizi sunuyoruz.

Suzan Novoberdaliua'a Ziyaret

7 Eylül 2023 Perşembe - Okunma : 190

Kosova İstanbul Başkonsolosu Suzan Novoberdaliu'ya Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Mütevelli Heyet Üyesi Hasan Yediyıldız makamında bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Hasan Yediyıldız 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Kosova'nın temsilinin Marmara Grubu Vakfında yüksek önemini gündeme getirdi.

Dr. Akkan Suver'e Büyük Sürpriz

6 Eylül 2023 Çarşamba - Okunma : 397

Kırgızistan ziyareti esnasında, Kırgız dostları Dr. Akkan Suver'e Kurt Kürklerinden oluşan orijinal bir çapan ve kalpak hediye ettiler. Yazarlar Birliği Üyesi Mammat Bolat tarafından aynı hediye merasiminde Sezgin Bilgiç'e, Göksel Bilgiç’e ve Zafer Yılmaz'a da birer kalpak sunuldu.

Ahmet Sadık Doğanı ziyaret

5 Eylül 2023 Salı - Okunma : 308

Kırgızistan'da temaslarda bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç Büyükelçi Ahmet Sadık Doğan'a 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Kabulde Büyükelçilik Ticaret Müşaviri Hüseyin Koç da hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver, Azerbaycan Diaspora Zoom Toplantısında konuştu

4 Eylül 2023 Pazartesi - Okunma : 286

Azerbaycan Diaspora Bakanlığı yurt dışındaki Azerbaycanlıları ve Azerbaycan Dostlarını bir Zoom toplantısında bir araya getirdi. Büyük bir katılımla gerçekleşen toplantıyı Elshad Aliyev yönetti. Avustralya kıtasından Amerika Birleşik Devletleri'nden çeşitli eyaletlerinden, Avrupa ve Asya'nın sayısız devletinden yüksek seviyede ve seçkin bir katılımla gerçekleşen toplantıda; Bişkek'te sivil toplum çalışmalarında bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de söz alarak, Azerbaycan Diaspora Bakanlığı'nın çalışmalarını övdü. Başarılı geçen toplantıda, katılımcılar gerek Karabağ konusunda gerekse de Azerbaycan’ın tanıtımı konusunda düşüncelerini de açıkladılar.

Türkiye Jokey Kulübü Uluslararası Fegentri Yarışı Yapıldı.

2 Eylül 2023 Cumartesi - Okunma : 274

Türkiye Jokey Kulübü ,Uluslararası Fegentri Amatör Kadın Biniciler Şampiyonası yapıldı. Yarışı Fransız At Binici Margaux Colomb, Banu Alemdar Selpek'in Alavara isimli atıyla kazandı. Kalabalık bir seyircinin yanı sıra İstanbul'da bulunan yabancı misyon şeflerinin de hazır bulunduğu yarışlarda Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver beraberinde Müjgan Suver, Mahmut Saklı ve Hasan Yediyıldız’la birlikte hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı Heyeti yarışları (E) Başsavcı Aykut Cengiz Engin ile birlikte izledi.

Lira Sydykovaya ziyaret

2 Eylül 2023 Cumartesi - Okunma : 291

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Mütevelli Heyet Üyesi Hasan Yediyıldız Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Lira Sydykova'ya bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler. Marmara Grubu Vakfı'nın Bishkek seyahati öncesi, Dr. Akkan Suver ve Hasan Yediyıldız gerçekleşen bu ziyarette, Kırgızistan'la ilgili görüş alışverişinde bulundular. Başkonsolos Lira Sydykova Dr. Akkan Suver'e Cengiz Aymatov için hazırlanmış özel bir kitap hediye etti.

Vassil Valchev Petkova ziyaret

31 Ağustos 2023 Perşembe - Okunma : 251

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Vassil Valchev Petkov'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Başkonsolosa Avrasya Ekonomi Zirveleri'nde, Marmara Grubu Vakfı'nın Bulgaristan'ın tanıtımına verdikleri yüksek önemi gündeme getirdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı İstanbul’da coşkuyla kutlandı

30 Ağustos 2023 Çarşamba - Okunma : 292

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle; sabah İstanbul Valiliği'nde İstanbul’da bulunan mülki ve askeri erkanla, yabancı misyon şefleri İstanbul Valisi Davut Gül'e tebriklerini sundular. İstanbul Valisi tebrikleri beraberinde Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte kabul etti. Tebrik merasiminde Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ve Hasan Yediyıldız da sivil toplum adına hazır bulundular. Akşam da Arkeoloji Müzesi'nde 30 Ağustos münasebetiyle İstanbul Valisi Davut Gül ve Eşi bir resepsiyon verdi. Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına Müjgan ve Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Hasan Yediyıldız katıldılar.