Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Nevruz bayram kutlu olsun

21 Mart 2023 Salı - Okunma : 612

Türk Dünyası'nın Büyük Bayramı Nevruz Bayramı'nı İdrak etmenin mutluluğu içindeyiz. Bu Büyük Bayram gününde Nevruz'un insanlığa barış ve saadet getirmesini temenni ediyoruz. Nice Bayramlara.

Dr.Akkan Suver Kazakistanın ünlü Edebiyatçısı Saken Seyfullin Müzesi ni ziyaret etti

20 Mart 2023 Pazartesi - Okunma : 530

Kazakistan' da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Kazak edebiyatının ünlü ismi Saken Seyfullin 'in adına açılan Müzeyi ziyaret etti. Saken Seyfullin modern Kazak edebiyatının ve Kazakistan Yazarlar Birliği kurucusu olup, Türklük ve bağımsızlık düşüncelerinden dolayı Stalin tarafından 46 yaşında idam edilmişti.

Dr.Akkan Suver, Astanada yapılan Yeni Camiiyi ziyaret etti

20 Mart 2023 Pazartesi - Okunma : 538

Astana'da Türk müteahhit firması "Sembol" tarafından inşa edilen 30.000 kişilik Yeni Camii'yi ziyaret etti. Üç yılda inşa edilen Yeni Camii 405 arabalık kapalı otoparkı, yürüyen merdiveni, asansörü ve 5.000 kişilik kadınlar kısmı ile modern mimarinin bütün özelliklerini taşıyor.

Türkiye nin Astana Büyükelçisi Mustafa Kapucu, Dr.Akkan Suver i kabul etti

20 Mart 2023 Pazartesi - Okunma : 553

Kazakistan, Astana'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver'i Türkiye'nin Astana Büyükelçisi Mustafa Kapucu kabul etti. Kabulde Dr Akkan Suver, Büyükelçi Mustafa Kapucu'ya Marmara Grubu Vakfı'nın faaliyetleri ve Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Dr.Akkan Suver Kazakistan seçimlerine Gözlemci olarak katıldı

19 Mart 2023 Pazar - Okunma : 520

19 Mart günü yapılan Kazakistan seçimlerine, Türk sivil toplumu adına Astana 'da Gözlemci olarak katılan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, sandık ziyaretleri sonrası bir basın toplantısı düzenledi. 1000'den fazla uluslararası Gözlemci' nin katıldığı seçim sonrası Sırbistan, İtalyan Gözlemcileriyle birlikte Basın toplantısında konuştu.

Dr.Akkan Suver Astanada Bayterek Kulesinde

18 Mart 2023 Cumartesi - Okunma : 463

Astana'da yerden 97 metre yükseklikte yapılmış olan Bayterek Kulesi'nde Astana'yı havadan seyreden Dr.Akkan Suver, dünyanın dinlerini gösteren yer küresinin önünde. İstanbul (Constantinople) olarak Ortodoksluğun merkezi olarak gösteriliyor.

Dr. Akkan Suver Kazakistanda

18 Mart 2023 Cumartesi - Okunma : 487

19 Mart günü yapılacak Seçimler münasebetiyle Astana'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Stalin döneminde 18.000 kadının öldürüldüğü, Alzhir Konsantrasyonu Kampı'nı ziyaret etti. Kamp ziyareti sonrası Dr. Akkan Suver Şeref Defteri'ni de imzaladı. Dr. Akkan Suver 19 Mart günü yapılacak seçimlerde Türk sivil toplumu adına Gözlemci olarak yer alacak.

26. Avrasya Ekonomi Zirvesi Başladı

13 Mart 2023 Pazartesi - Okunma : 577

26. Avrasya Ekonomi Zirvesi 44 ülkenin katılımıyla çalışmalarına başladı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in mesajlarıyla açılan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Birleşmiş Milletler Sevgi ve Barış Federasyonu da katıldı

Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

8 Mart 2023 Çarşamba - Okunma : 379

Ülkemizde Kadınlar 8 Mart'a İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasının hüznü ve kazanılmış haklarını kaybetme endişesi ile giriyor. Bütün belirsizliklere rağmen Kadınlar hayallerinden ve umutlarından vazgeçmeden Atatürk’ün gösterdiği yolda cesaretle eşit İnsan Haklarına ulaşmak için yürümeye devam edecektir. Günümüz dünyasında biliyoruz ki kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmadığı bir ülkenin kalkınması da mümkün değildir. Cumhuriyetin 100. yılında Kadınlar akıl ve bilim yolunda cesaretle yürümeye devam ederek karanlıkları aydınlatacaklardır.

Karadağ Burhaniye Sancak Derneği Dr. Akkan Suveri Ziyaret Etti.

6 Mart 2023 Pazartesi - Okunma : 485

Burhaniye Karadağ Sancak Derneği Başkanı Adil Karadağ Dr. Akkan Suver'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Karadağ Diaspora işadamları Dernek Başkanı Murić Haris, İstanbul Karadağ (Montenegro) Derneği Başkanı Abbas Erdem, Av.Nihan D.Kaliç ve Amerika San Francisco dan Alp Atabay hazır bulundu. Ziyaret sonrasında Dr. Akkan Suver Heyete Türkçe ve Karadağ dillerinde yazdığı Karadağ kitabını hediye etti.