Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Rumeli Kanaat Önderleri Toplandı.

19 Eylül 2023 Salı - Okunma : 482

Rumeli Kanaat Önderleri Eylül Ayı Toplantısı Salih Akgül'ün ofisinde yapıldı. Aralarında Dr. Akkan Suver'in de bulunduğu katılımcılar Balkanlarda hizmeti geçmiş şahsiyetlere Cumhuriyetin 100. yıldönümü münasebetiyle; 10 Ekim 2023 günü ödül verilmesi konusunda karar ve fikir birliğine vardılar. Ayrıca 28 Ekim'de de Cumhuriyetin 100. yıldönümü münasebetiyle bir kültür etkinliği yapılmasına da karar verildi. Çalışmaları yürütmek üzere Attila Baykal yetkili kılındı.

Çin Xinhua Enstitüsü Marmara Grubu Vakfındaydı

17 Eylül 2023 Pazar - Okunma : 493

Merkezi Pekin'de bulunan Xinhua Enstitüsü, Marmara Grubu Vakfı'na Kuşak ve Yol Girişimi ile ilgili bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Cafer Okray, Lale Aytanç Nalbant, Ümran Öksüz, Prof. Dr. Özgür Çengel, Serhat Tabanca, Belgin Tanrıverdi, Prof. Dr. Figen Yıldırım ve Recep Ergin'in hazır bulunduğu çalıştayda; 10. yılında Kuşak ve Yol Girişimi'nin sahip olduğu değerler görüşüldü. Dr. Akkan Suver; Xinhua Enstitülü misafirlere (Son onbeş günde; Marmara Grubu Vakfı'nın Taşkent’te, Bişkek’te, Sofya’da ve İstanbul’da Kuşak ve Yol Girişimiyle ilgili gerçekleştiği çalışmaları) anlattı.

Serhat Tabanca Sofyada Slavyani Vakfında söz aldı

16 Eylül 2023 Cumartesi - Okunma : 426

Çin’den Roma’ya Modern İpek Yolu konseptini ifade eden, “Bir Kuşak , Bir Yol” projesi kapsamında Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da Slavyani Vakfı tarafından gerçekleştirilen panele Marmara Grubu Vakfı adına Av. Serhat Tabanca konuşmacı sıfatı ile katıldı. Av. Serhat Tabanca beraberinde Vakfımızın Yönetim Kurulu Üyeleri'nden Mahmut Saklı ve Erol Altaş ile birlikte ülkemizi temsil etti. Av. Serhat Tabanca; Bölgemizin ticaretini yakından ilgilendiren Kuşak ve Yol projesinin dikkatle takibi gerektiğine, bu süreçte eğitim ve demokrasinin önemine vurgu yapan bir konuşma yaptı. Mahmut Saklı Erol Altaş ile birlikte Av. Serhat Tabanca Slavyani Vakfı Başkanı Prof. Dr. Zahari Zahariev ve Çin Sofya Büyükleçisi'ni Vakfımız faaliyetleri kapsamında ve 21-22 Şubat ayında gerçekleştirilecek olan 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sundu.

Marmara Grubu Vakfı Taşkentte

16 Eylül 2023 Cumartesi - Okunma : 425

Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Bursa Milletvekili Osman Mesten, Sezgin Bilgiç,Mustafa Ergin, Hasan Yediyıldız, Ferit Sağ ve Caner Dinçer'den oluşan Heyeti Marmara Grubu Vakfı'nın dostlarıyla buluştu. Taşkent ziyareti esnasında iki dostuyla biraraya gelen Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı'nın yeni yetkililerini Taşkent önceki Valisi Jakhongir Artıkhodjaev ve Dışişleri önceki Bakanı Vladimir Norov'la tanıştırdı. İki ayrı yemekte dostlarıyla biraraya gelerek hasret gideren Dr. Akkan Suver iki dostunu da 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Dr. Akkan Suver Kırgız Yatırım Toplantısında konuştu

16 Eylül 2023 Cumartesi - Okunma : 508

Kırgızistan Kuşak ve Yol Orta Koridoru Üzerinde Yeni Pazarlar Kongresi'nde Dr. Akkan Suver bir konuşma yaptı. Dr. Akkan Suver, Türk işinsanlarının Kırgızistan'da yapabilecekleri iş imkanlarından söz etti. Toplantının açılışını yapan Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Lira Sydykova Kırgızistan'ı fırsatlar ülkesi olarak değerlendirdi. Kırgızistan'ın tanıtım toplantısında Çıngız Toktabekov, Nuradil Bayasov, Kerimbaev Avazbek ve Bilal Tutuş da ayrı ayrı söz alarak Kırgızistan'daki yatırım imkanlarını anlattılar.

Dr. Akkan Suver'e iki ayrı törenle çapan giydirildi

15 Eylül 2023 Cuma - Okunma : 259

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'e Taşkent'te bulunan Özbekistan Halk Birliği Başkanı Dr. Ömer Salman tarafından çapan giydirildi. Gene Özbekistanlı Dostları tarafından tertiplenen özel bir yemekle Dr. Akkan Suver'e bir başka çapan sunuldu.

Taşkentte Büyük Forum

15 Eylül 2023 Cuma - Okunma : 328

Marmara Grubu Vakfı ile Özbekistan Enstitüsü birlikte "Türkiye Özbekistan İlişkileri ve Türkiye Cumhuriyeti 100 " başlıklı bir forum düzenlendi. Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Bursa Milletvekili Osman Mesten, Sezgin Bilgiç, Mustafa Ergin, Ferit Sağ, Hasan Yediyıldız ve Caner Dinçer'le katıldığı Forum, merhum Cumhurbaşkanı İslam Kerimov"un çalışma ofisinde yapıldı.Yetkililer Forum salonunun yıllar sonra ilk defa bir yabancı heyetin toplantısına açıldığını belirttiler. Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar'ın da katıldığı Forum'da Özbekistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Bakhromjon Aloev de hazır bulundu. Forum sonrası Dr. Akkan Suver Özbek televizyonlarına ve gazetecilerine mülakatlar verdi. Forum'a Ünlü Tarihçimiz Prof. Dr. İlber Ortaylı da video konferans aracılığıyla katıldı ve Türk-Özbek birlikteliğinin önemiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin 100.yılını anlatan bir konuşma yaptı.

Taşkentte Tekstil Fuarına ve Hat Sergisine ziyaret

15 Eylül 2023 Cuma - Okunma : 359

Taşkent temasları sırasında Marmara Grubu Vakfı Heyeti iki sergi ziyareti de gerçekleştirdi. Bu ziyaretlerin ilkinde Taşkent'te açılan Tekstil Fuarı'nda Türk Firmaları'nı ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Heyeti ikinci ziyaretini de TİKA'nın,Türk Hattatların eserlerinden oluşan "Hat" Sergisi'ne yaptı. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Bursa Milletvekili Osman Mesten, Sezgin Bilgiç, Mustafa Ergin, Ferit Sağ, Hasan Yediyıldız, Caner Dinçer de hazır bulundular.

Dr. Akkan Suver Özbekistan Dışişleri Bakan Yardımcısıyla görüştü

15 Eylül 2023 Cuma - Okunma : 350

Dr. Akkan Suver, Özbekistan temasları sırasında Özbekistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Bakhromjon Aloev'le görüştü. Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar ve Bursa Milletvekili Osman Mesten'in de bulunduğu görüşmede Dr. Akkan Suver Özbekistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Bakhromjon Aloev'e 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Bakan Yardımcısı Bakhromjon Aloev'i Zirve'ye davet etti.

Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekara ziyaret

15 Eylül 2023 Cuma - Okunma : 394

Taşkent temaslarında, Marmara Grubu Vakfı'nın Dr .Akkan Suver, Sezgin Bilgiç, Mustafa Ergin ve Hasan Yediyıldız'dan oluşan Heyeti, Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçisi'ne bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve arkadaşları Büyükelçi Olgan Bekar'a Marmara Grubu Vakfı'na gösterdiği itinadan dolayı teşekkürlerini sundular.