Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


16. Avrasya Ekonomi Zirvesi Başarıyla Sonuçlandı

11 Nisan 2013 Perşembe - Okunma : 7667

Avrupa’dan Asya’ya, Latin Amerika’dan Afrika’ya kadar 52 ülkenin yaklaşık 500 temsilci ile katıldığı 16. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde “Tek Kutuplu Dünya mı, Çok Kutuplu Dünya mı?” başlığı altında ekonomik, siyasal ve ekolojik sorunlara çözüm yolları arandı.

Karadağlı tarihçiler, Dr. Akkan Suver’in üç yıl önce Karadağ hakkında yazdığı “Prenslikten Krallığa, Krallıktan Cumhuriyete, Osmanlı’dan Türkiye’ye Karadağ” adlı kitabı, Karadağ diline çevirerek yayınlamış bulunmaktadır.

10 Nisan 2013 Çarşamba - Okunma : 5094

16. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde davetlilere hediye olarak dağıtılan Karadağca ve Türkçe yayınlanan kitabın önsöz ve redaksiyonu Karadağ’ın yaşayan büyük tarihçisi Prof. Dr. Šerbo Rastoder tarafından yapılmıştır.

Marmara Grubu Vakfı ile Çin Uluslararası Dostane Temaslar Kurumu arasında bir İşbirliği Anlaşması imzalandı

08 Nisan 2013 Pazartesi - Okunma : 4046

İstanbul Ceylan Hotel’de Marmara Grubu Vakfı ile Çin Uluslararası Dostane Temaslar Kurumu arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan bir anlaşma imzalandı.

İHKİB ve Marmara Grubu birlikte basın toplantısı yaptılar

27 Mart 2013 Çarşamba - Okunma : 4528

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) desteğiyle 9-11 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenecek zirveye, tüm dünyadan onlarca Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, prenses ve prensle çok sayıda temsilci katılacak. 50’yi aşkın ülkenin katılacağı 3 gün sürecek zirve, moda tasarımcısı Gül Ağış’ın defilesiyle başlayacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

25 Mart 2013 Pazartesi - Okunma : 5410

Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel’i makamında kabul eden Türkiye Büyük Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, 16. Avrasya Ekonomi Zirvesi davetine icabet edeceğini ifade etti.

Bosna-Hersek Dışişleri Bakanı İstanbul’da Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

23 Mart 2013 Cumartesi - Okunma : 4198

Bosna-Hersek Dışişleri Bakanı Zlatko Lagumdzija İstanbul’da Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili İsmail Safi’yi kabul etti. Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile de görüşen Bosna-Hersek Dışişleri Bakanı Zlatko Lagumdzija, Dr. Suver’e 16. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak kendisine yaptığı daveti prensip olarak kabul etiğini belirtti.

GAMZE SARAÇOĞLU DEFİLESİ

15 Mart 2013 Cuma - Okunma : 7602

Türkiye'nin tanınmış moda tasarımcılarından Gamze Saraçoğlu'nun İstanbul Moda Haftası çerçevesinde tertiplediği Defilesi'ne Mujgan ve Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu ve Prof. Dr. Sedefhan Oğuz'un da aralarında bulunduğu Marmara Grubu Vakfı heyeti katıldı.

İstanbul’da bulunan Diplomatik Misyon Eşleri’ni Karadağ Fahri Başkonsolosu’nun Eşi Müjgan Suver bir masa etrafında topladı

07 Mart 2013 Perşembe - Okunma : 5080

Müjgan Suver, Karadağ Fahri Başkonsolosu Eşi sıfatıyla İstanbul’da bulunan Diplomatik Misyon Temsilcilerinin Eşlerine bir öğle yemeği verdi.

Ion Iliescu 83 yaşında

03 Mart 2013 Pazar - Okunma : 6523

3 Mart 2013 günü 83. yaşını kutlayan Romanya Eski Cumhurbaşkanı Ion Iliescu’ya bir nezaket ziyareti gerçekleştiren Dr. Akkan Suver aynı gün Bükreş’te bir çalışma programı da gerçekleştirdi.

Marmara Grubu Vakfı Astana Ekonomi Forumu Başkanı Murat Karimsakov ile görüştü

26 Şubat 2013 Salı - Okunma : 4694

Marmara Grubu Vakfı’ndan Numan Bayrak Kazakistan Astana'da Avrasya Bölgesinin en büyük katılımı olan Forumlarından biri olan Astana Ekonomi Forumu Yürütme Kurulu Başkanı Sayın Murat Karimsakov ile görüştü.