Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Oğuzhan Ceylan, Genç Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk semineri'nde konuşma yaptı

24 Ekim 2023 Çarşamba - Okunma : 613

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan; Özel Adem Ceylan Teknik Final Koleji, Prof. Dr. Beki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezin'de, 24 Ekim 2023 günü düzenlenen "Genç Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk" konulu seminer'de bir konuşma yaparak gençlere hitap etti.

Ekümenik Patrik Bartholomeos’a ziyaret.

24 Ekim 2023 Salı - Okunma : 606

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç Ekümenik Patrik Bartholomeos’a bir nezaket ziyareti yaptılar. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları ile ilgili bilgi sunumunda bulundular.

Prof. Dr. Asaf Hajıyev’e ziyaret

23 Ekim 2023 Pazartesi - Okunma : 597

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver KEİPA (Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi) Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hajiyev’i makamında ziyaret ederek, Kiev'de gerçekleşecek KEİPA Genel Kurulu ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Büyükelçi Li Jie Dr. Akkan Suver onuruna yemek verdi

22 Ekim 2023 Pazar - Okunma : 575

3.Kuşak ve Yol Forumu münasebetiyle Çin'de bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver onuruna CPIFA (Çin Dışişleri Halk Enstitüsü) Başkan Yardımcısı Büyükelçi Li Jie, Dr. Akkan Suver bir yemek verdi.

Dr. Akkan Suver, Türkiyenin Pekin Büyükelçisi İsmail Hakkı Musayı ziyaret etti

22 Ekim 2023 Pazar - Okunma : 531

3.Kuşak ve Yol Forumu münasebetiyle Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Türkiye Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa'ya bir nezaket ziyareti yaptı. Dr.Akkan Suver ziyaretinde, Büyükelçi İsmail Hakkı Musa'ya, Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Oğuzhan Ceylan ve Ege Yiğitel Genç Liderler Okulundan mezun oldular

21 Ekim 2023 Cumartesi - Okunma : 312

Makedonya'nın Ohrid şehrinde gerçekleşen (14th School of Young Leaders of President Ivanov) Cumhurbaşkanı İvanov tarafından bu yıl 14.cüsü tertiplenen Genç Liderler Okulu çalışmalarına katılan Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Ege Yiğitel eğitimlerini başarıyla tamamlayıp diplomalarını alarak yurda döndüler. Eğitim sonrası bir değerlendirme yapan Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan şunları söyledi:"Bu eğitim etkinliği, uluslararası arenada bir yandan benzersiz bir network diğer yandan ise küresel liderlerden ders alma fırsatını bizlere sundu. Bu derinlemesine eğitim ve network deneyiminde;-“ Makedonya’nın vizyoner Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Bosna-Hersek’in devlet adamlığıyla tanınan eski Başbakanı Zlatko Lagumdjija, çok değerli eski Cumhurbaşkanı Mladen Ivanic, Dünya Bankası’nın stratejik lideri, eski Başkan Yardımcısı Ismail Serageldin, Makedonya’nın 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan ve halkın sevgilisi Gordana Siljanovska-Davkova gibi öne çıkan liderlerden ilham alarak vizyonumuzu genişlettik ve geliştirdik. Cumhurbaşkanı Ivanov’un önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı anısına düzenlenen özel panelde ise; TIKA Makedonya Direktörü Mehmet Bayrak, Atatürk’ün yakın arkadaşı ve aynı zamanda Makedonya doğumlu olan Ali Fethi Okyar’ın torunu Prof. Ali Fethi Okyar ve Marmara Grubu Vakfı’nın vizyoner Başkanı Dr. Akkan Suver’ın adına ben yaptığım konuşma ile birlikte Türkiye’nin yüzüncü yılını coşkuyla kutladık. Yoğun eğitimin ardından, değerli arkadaşım Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet üyesi Ege Yiğitel ile birlikte, liderlik serüvenimizin mührü olan diplomamızı Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’un elinden gururla aldık. Üsküp'te ise T.C. Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök ile bir araya gelerek, bu benzersiz deneyimi ve vakfımızın misyonunu kendileriyle paylaştık. Bu 8 günlük zenginleştirici deneyim, bize sadece Makedonya’nın tarihini ve kültürünü daha yakından tanıma fırsatı değil, aynı zamanda uluslararası alanda kurulan derin dostluklar ve ortaklıkla geleceğe yönelik vizyonumuzu genişletme fırsatı da sundu."

Büyük Vefa / Viyana’da Cumhuriyet’in 100’üncü yıldönümü nedeniyle Atatürk´ün heykeltıraşı Krippel için bir anıt dikildi

21 Ekim 2023 Cumartesi - Okunma : 178

Türkiye’de birçok yerleşim merkezinde bulunan Atatürk heykellerinin Viyanalı yaratıcısı Heinrich Krippel’in mezarı ortadan kalkınca devreye Türk toplumu girdi. Türk toplumu adına Prof. Birol Kılıç, Krippel’in kendi memleketinde bir anıt mezar yaptırdı. Viyana’da Almanca yayınları ile tanınan bir yayınevinin kurucusu olan Birol Kılıç’ın girişimiyle Atatürk’ün Heykeltraşı Krippel için bir anıt dikildi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Akkan Suver, Remnin Üniversitesinde konuştu

19 Ekim 2023 Perşembe - Okunma : 296

Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Dr. Akkan Suver, Pekin'de bulunan Remnin Üniversitesi'nde Türkiye Çin Halk Cumhuriyeti münasebetleri ve Kuşak ve Yol İnisiyatifi'nin önemi üzerine bir konuşma yaptı. Konuşması sonrası Dr. Akkan Suver, Remnin Üniversitesi'ne Türkiye Cumhuriyeti'nin 100.yılının hatırasına bir hediye sundu. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Akkan Suver Çinde temas ve tetkiklerde bulundu

18 Ekim 2023 Çarşamba - Okunma : 182

3. Kuşak ve Yol Forumu çalışmaları nedeniyle Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Dr. Akkan Suver sivil toplum alanında temas ve ziyaretlerde bulundu. Dr. Akkan Suver Quanzhou da 1300 yıl önce yapılan Qingjing Camisini ve Wenzhou tarihi limanını da ziyaret etti.

Dr. Akkan Suver,3.Kuşak ve Yol Forumunda konuştu.

17 Ekim 2023 Cumartesi - Okunma : 205

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Pekin'de Çin Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Xi Jinping tarafından düzenlenen 3.Kuşak ve Yol Forumu'nda bir konuşma yaptı. Konuşmasında Dr. Akkan Suver, Türkiye'nin Kuşak ve Yol İnisiyatifi'ne verdiği yüksek önemi gündeme getirdi. Dr. Akkan Suver'in konuşması Çin medyasında da önemli bir yer aldı. Konuşma metnini haberin sonunda bulabilirsiniz. 3.Kuşak ve Yol Forumu'nun öğleden sonraki oturumunda söz alan Dr. Akkan Suver,Türkiye'nin bu girişime verdiği yüksek önemi ortaya koydu. Asya, Avrupa ve Afrika'nın kesiştiği noktada bulunan Türkiye'nin bu girişiminin önemli bir aktörü olduğunu da gündeme getiren Dr. Akkan Suver'i, Forum'da Türkiye Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa ile UNESCO önceki Genel Müdürü İrina Bokova yalnız bırakmadılar. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)