Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Fuad Muradov, Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

19 Aralık 2022 Pazartesi - Okunma : 430

26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Azerbaycan Diaspora Bakanı Fuad Muradov'u makamında ziyaret eden Dr Akkan Suver ve Cafer Okray kendisine bilgi sunumunda bulundular. Diaspora Bakanlığı'nın ve özellikle Sayın Bakanın katılımına verdikleri büyük önemi gündeme getirildi.

Kamal Abbasov’a ziyaret

19 Aralık 2022 Pazartesi - Okunma : 452

Bakü’de temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Azerbaycan Enerji Bakanlığı'na bir çalışma ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Enerji Bakan Yardımcısı Kamal Abbasov tarafından kabul edilen Dr Akkan Suver ve Cafer Okray, Bakan Parviz Shahbazov'u 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet ettiler.

Marmara Grubu Vakfı Bakü’de

19 Aralık 2022 Pazartesi - Okunma : 455

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çalışmaları çerçevesinde Azerbaycan başkenti Bakü’de ziyaretler gerçekleştirdiler. Bu kapsamda Dr.Akkan Suver’in ilk ziyareti, Azerbaycan’da Atatürk Merkezi Başkanı ve Milletvekili Prof Dr Nizami Caferov'a yaptı. Dr. Suver, ziyarette Prof Dr Nizami Caferov'a 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne ait resmi davet mektubunu sundu

Gökhan Tanrıverdiyi kaybettik

16 Aralık 2022 Cuma - Okunma : 569

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Belgin Tanrıverdi'nin Eşi Gökhan Tanrıverdi'yi genç yaşta kaybetmenin büyük acısı içindeyiz. Marmara Grubu Vakfı olarak Değerli Belgin Tanrıverdi'nin onulmaz acısını paylaşıyor, Ailesi efradına ve Marmara Grubu Vakfı camiasına sabır dileklerimizi sunuyoruz. Başımız sağ olsun. Merhum Gökhan Tanrıverdi'nin naaşı, 17 Aralık 2022 Cumartesi günü öğle namazını müteakip Küçükçekmece Mehdiye Camisinden kaldırılacaktır.

Özbekistan İmza Töreni

15 Aralık 2022 Perşembe - Okunma : 419

Özbekistan Cumhurbaşkanlığı himayesinde Özbekistan Stratejik ve Bölgesel Etütler Enstitüsü, Marmara Grubu Vakfı ile bir iyi niyet anlaşması imzalayarak Türkiye ile Özbekistan arasında sivil toplum alanında çalışmalar yapma kararı aldı. Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver Özbekistan Cumhurbaşkanlığı himayesinde Özbekistan Stratejik ve Bölgesel Etütler Enstitüsü adına Direktör Eldor Aripov hazır bulunarak imza törenini gerçekleştirdiler. İmza töreni sonrası Özbekistan Stratejik ve Bölgesel Etütler Enstitüsü Direktörü Eldor Aripov, Marmara Grubu Vakfı onuruna bir yemek verdi.

Türkiye- Özbekistan ilişkileri Taşkent’te ele alındı

15 Aralık 2022 Perşembe - Okunma : 457

Marmara Grubu Vakfı, Özbekistan ile Türkiye- Özbekistan ilişkileri üzerine bir Yuvarlak Masa toplantısı gerçekleştirdi. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver’in Türkiye – Özbekistan ilişkileri üzerinde bir tebliğ de sunduğu Yuvarlak Masa toplantısı Eldor Aripov’un açılış konuşması ile başladı. Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Olgan Bekar’ın konuşması ile çalışmarına başlayan Yuvarlak Masa Toplantısı’nda Daniyar Kurbanov, Alisher Kadyrov, Etibar Sultanov, Farrukh Khakimov da ayrı ayrı sunumlar da bulundular. Furkat Yunusov’un yönettiği toplantı sonrası Özbekistan Televizyonu Dr. Akkan Suver Türkiye – Özbekistan ilişkileri üzerine bir söyleşi yaptı.

Umurzakov Bakhodir Khamidovich Marmara Grubu Vakfını kabul etti

15 Aralık 2022 Perşembe - Okunma : 500

26.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtımyla ilgili olarak Taşkent'te bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver, Marmara Grubu Mütevelli Heyet Üyeleri Mahmut Saklı, Mustafa Ergin, Faruk Gökyer ve Ahmet Kılıç'tan oluşan Heyeti'ni Özbekistan Devlet Bakanı Umurzakov Bakhodir Khamadovich kabul etti. Ziyarette Dr.Akkan Suver Bakan Umurzakov Bakhodir Khamadovich'i 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Ziyarette Salokhiddin Samadov Özbekistan Bayındırlık Fonu İcra Direktörü de hazır bulundu.

Özbekistan Başbakan Yardımcsı ve Ekonomi Bakanı Jamshid Kuchkarov, Dr. Akkan Suver i kabul etti

14 Aralık 2022 Çarşamba - Okunma : 498

Özbekistan ziyaretleri çerçevesinde Özbekistan Başbakan Yardımcsı Jamshid Kuchkarov Dr.Akkan Suver'i makamında kabul etti. Marmara Grubu Vakfı'nın faaliyetlerinin ve 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin konuşulduğu ziyarette Dr.Akkan Suver Başbakanı Yardımcısı Cemşit Kuchkatov'u 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Büyükelçi Olgan Bekar a ziyaret

13 Aralık 2022 Salı - Okunma : 506

26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde Taşkent'te bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti temaslarına Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar'ı ziyaret ederek başladı. Ziyarette Dr Akkan Suver ve arkadaşları Mahmut Saklı, Mustafa Ergin, Dr. Faruk Gökyer ve Ahmet Kılıç Büyükelçi Olgan Bekar'a geçen Zirve'ye gösterdiği yüksek ilgiden dolayı teşekkür etti

Dr. Akkan Suver KEİPAyı 26.Avrasya Ekonomi Zirvesine davet etti

8 Aralık 2022 Perşembe - Okunma : 512

Belgrat'ta çalışmaları devam eden Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi'nde Dr Akkan Suver ikinci defa söz aldı ve katılımcı Milletvekillerini. 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Dr. Akkan Suver konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yılını anlattı.