Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


15 Temmuz Demokrasi ve Mill Birlik Günü

15 Temmuz 2023 Cumartesi - Okunma : 542

Yedi yıl önce yaşadığımız menfur darbe girişiminin yıldönümündeyiz. Türk milletinin asil karşı koyuşunun ve demokrasiye sadakatinin yüksek hatırası önünde Marmara Grubu Vakfı o gün şehadete erenlere rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak, her türlü demokrasi dışı harekete karşı olduğumuzu bir defa daha duyuruyor ve Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü kutluyoruz.

Johannes Wimmer Veda Etti

14 Temmuz 2023 Cuma - Okunma : 598

Avusturya Büyükelçisi Johannes Wimmer görev süresinin bitimi münasebetiyle Ankara’da Avusturya Büyükelçiliği’nde bir veda resepsiyonu verdi. Johannes Wimmer’in veda resepsiyonuna Ankara’da bulunan yabancı misyon şefleri ve dostları büyük bir katılım sağladılar. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay’ın da aralarında bulunduğu, Dışişleri Bakanlığı mensuplarının da yer aldığı veda resepsiyonunda Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan da hazır bulundu. Büyükelçi Johannes Wimmer’a Ankara’da bulunduğu zaman zarfında Marmara Grubu Vakfı’na gösterdiği yüksek alakadan ötürü; Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç, Oğuzhan Ceylan ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay birlikte bir anı armağanı sunarak teşekkür ettiler. Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan, Büyükelçi Johannes Wimmer’ın eşi Sharmila Singh-Wimmer’a da ayrı bir hatıra armağanı takdim ettiler.

Dr. Jovan Manasijevski’ye ziyaret

13 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 482

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan, Kuzey Makedonya Ankara Büyükelçisi Dr. Jovan Manasijevski’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti gelecek yıl gerçekleşecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Kuzey Makedonya’nın katılımına Marmara Grubu Vakfı olarak verilen yüksek önemi gündeme getirdiler.

Mehmet Kemal Bozay'a ziyaret

13 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 482

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay'ı, Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan'dan oluşan Heyeti makamında ziyaret etti. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne teşriflerinden dolayı Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sunan Heyet, Bakan Yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay'a 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve kendisini 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi' ne davet etti.

Arnavutluk Büyükelçisi Kastriot Robo'yu ziyaret

13 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 507

Gelecek yıl gerçekleşecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı'nın Dr.Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan'dan oluşan Heyeti Arnavutluk Büyükelçisi Kastriot Robo'yu makamında ziyaret etti. Ziyarette Heyet Üyeleri Büyükelçi'ye, Cumhurbaşkanı Bajram Begaj'ın 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımından dolayı Vakfın teşekkürlerini sundu. Ziyaret sonrası: Büyükelçi Robo, bu yıl da Arnavutluğun geniş bir Heyetle Zirve’ye katılacağını belirtti.

Fas Büyükelçisi Muhammed Ali Lazreq'e ziyaret

13 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 537

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Fas Krallığı Ankara Büyükelçisi Muhammed Ali Lazreq'e bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Fas'ın katılımına verdikleri yüksek önemi gündeme getirdiler. Büyükelçi Lazreq de, gelecek yıl gerçekleşecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Fas'ın geniş bir Heyetle katılması için çalışacağını belirtti. Ziyarette Fas Krallığı Müsteşarı Wassim Eddahil de hazır bulundu.

Kosova Büyükelçisi Agon Vrenezi'ye ziyaret

13 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 541

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde, Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan'dan oluşan Heyeti Kosova Büyükelçisi Agon Vrenezi'yi ziyaret etti. Ziyarette Heyet, geçen yıl tertiplenen Zirve'ye katılımından dolayı Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani'ye Büyükelçi'nin şahsında teşekkür etti ve 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Hırvatistan Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic'e ziyaret

13 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 488

Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan'dan oluşan Heyeti, Hırvatistan Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic'e bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette: Heyet gelecek yıl gerçekleşecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde bilgi sunumunda bulundu. Elçi-Müsteşar Lovorka Ostrunic de ziyarette hazır bulundu.

Emil Nasırlının Haydar Aliyev kitabı tanıtıldı

12 Temmuz 2023 Çarşamba - Okunma : 390

Azerbaycanlı Gazeteci- Yazar Emil Nasırlı’nın kaleme aldığı “Haydar Aliyev’in Hayatının 100 Anı” isimli kitabı İstanbul’da Gazeteciler Cemiyeti’nde Marmara Grubu Vakfı tarafından düzenlenen bir törenle tanıtıldı. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver’in moderatörlüğünde gerçekleşen Kitap Tanıtım Töreni’nde, Emil Nasırlı yaptığı bir sunumla kitabını ve Haydar Aliyev’i değişik yanlarıyla katılanlara tanıttı. Devlet (E) Bakanları'ndan Ali Talip Özdemir ise yaptığı konuşmada Türkiye’nin bağımsızlık sonrası Azerbaycan’ı tanımasını anlattı. Galata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özgür Çengel, Türkiye- Azerbaycan ilişkilerini gündeme getiren bir konuşma ile Emil Nasırlı’nın kitabının önemini vurguladı. Dr. Akkan Suver ise bu yılın Azerbaycan’ın Milli Lideri Haydar Aliyev’in 100.Doğum Yılı olduğunu belirterek Marmara Grubu Vakfı’nın 26 yıldır aralıksız gerçekleştirdiği Avrasya Ekonomi Zirvelerinin oluşumunda hakkı ve katkısı bulunan Haydar Aliyev’in hatırasına Marmara Grubu Vakfı’nın duyduğu yüksek saygıyı dile getirdi. Toplantı yazarın imzalı kitaplarını dağıtması ile sona erdi.

Ayvalıkta Karadağlılar bir araya geldiler

12 Temmuz 2023 Çarşamba - Okunma : 612

Karadağ İstanbul Başkonsolosu Branislav Karadzic ve Balıkesir Fahri Konsolosu Dr. Akkan Suver Ayvalık'ta; Karadağ Göçmenleri Derneği Başkanı Adil Özuzun öncülüğünde tertiplenen bir etkinlikle Karadağ kökenli yurttaşlarımızla biraraya geldiler. (HABERİN DEVAMI İÇİN LÜTFEN HABER BAŞLIĞINI TIKLAYINIZ)