Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver KEİPA 60. Genel Kurulunda konuştu

7 Aralık 2022 Çarşamba - Okunma : 343

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver Belgrad'da toplanan Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi 60. Genel Kurulu'nda sivil toplum kimliğiyle bir konuşma yaptı. Konuşmasında Dr Akkan Suver: Kuşak ve Yol Projesi'nin Karadeniz coğrafyasındaki önemini anlattı.

Belgrad Türkiye Büyükelçisine Ziyaret

7 Aralık 2022 Çarşamba - Okunma : 358

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi Genel Kurulu toplantıları münasebetiyle Belgrad'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr Akkan Suver, Büyükelçi Hami Aksoy'a 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Büyükelçilik Müsteşarı Ümit Öktem de hazır bulundu.

Türkiye 11.Cumhurbaşkanına Ziyaret

6 Aralık 2022 Salı - Okunma : 355

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri Müjgan Suver, Turan Sarıgülle, Murat Keçeciler, Murad Ali, Nimet Ulubay, Ahmet Polat, Lale Aytanç Nalbant, Belgin Tanrıverdi, Yalçın Sönmez, Mustafa Ergin ve Mahmut Saklı’dan oluşan heyet Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü makamında ziyaret ederek 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde bilgi sunumunda bulundu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya ziyaret

5 Aralık 2022 Pazartesi - Okunma : 371

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Ahmet Polat, Lale Aytanç Nalbant, Belgin Tanrıverdi, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı’dan oluşan heyet İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret ederek 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde bilgi sunumunda bulundu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin açılışına davet eden Heyet Zirve çalışmalarını da anlattı. Ziyaret hatıra fotoğrafının çekimiyle nihayete erdi.

Jiang Zemine Açılan Taziye Defteri

2 Aralık 2022 Cuma - Okunma : 368

Çin Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Jiang Zemin (1893 - 2003) ebediyete intikali münasebetiyle Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunda açılan Taziye Defteri'ni Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver sivil toplum kimliğiyle imzaladı. Dr. Akkan Suver deftere: "Çin Halk Cumhuriyeti'nde 3 temsil felsefesinin sahibi olan Cumhurbaşkanı, Jiang Zemin'in aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz" diye yazdı.

Cemal Bayazıta Ziyaret

1 Aralık 2022 Perşembe - Okunma : 354

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Hayet Üyesi Oğuzhan Ceylan ile birlikte İstanbul Moda Akademisi Direktörü Cemal Bayazıt'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Cemal Bayazıt'a 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulunuldu.

İstanbul Rum Patrikhanesinin Kuruluş Yıl dönümü kutlandı.

30 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 385

İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi'nin Havari Aziz Andrea tarafından kuruluşunun Yıldönümü münasebetiyle Ekümenik Patrik Bartholomeos bir Resepsiyon verdi. Resepsiyon Soprano Esra Özbir'in piyanist Baruş Büyükyıldırım eşliğinde verdiği konserle başladı. Daha sonra Ekümenik Patrik Bartholomeos, Patrikhane'nin tarihçesi ve Aziz Andre hakkında bilgi veren barış içerikli Rumca, Türkçe ve İngilizce bir konuşma yaptı. Resepsiyonda İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek'le beraber, Yabancı Misyon Şefleri, Ruhani Liderler, Sivil Toplum Önderleri ile Rum vatandaşlarımız hazır bulundular. Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Mahmut Saklı da Resepsiyonda Marmara Grubu Vakfı 'nı temsil ettiler.

Romanya Ulusal Günü kutlandı

29 Kasım 2022 Salı - Okunma : 346

Romanya Ulusal Günü münasebetiyle Romanya İstanbul Başkonsolosu Lucian- Petrişor Crîngaşu Grand Hyatt’ta resepsiyon verdi. Resepsiyonda İstanbul 'da bulunan Mülki erkan ve diplomatik misyon şefleriyle iş dünyasının önde gelen şahsiyetleri hazır bulundu. Kabulde; Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı da sivil toplum camiasını temsil etti

Mustafa Gültepeye Ziyaret

29 Kasım 2022 Salı - Okunma : 397

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Duayeni Ertuğrul Kumcuoğlu ile Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyeleri (E) Milletvekili Yüksel Çengel, Turan Sarıgülle, Nuri Artok, Belgin Tanrıverdi, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı, Türkiye İhracatçılar Meclisi - TİM Başkanı Mustafa Gültepe'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Heyet; Mustafa Gültepe'yi seçildiği TİM Başkanlığı dolaysıyla tebrik ederek başarı dileklerini sundu. Gelecek yıl gerçekleşecek olan 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda da bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti TİM Başkanı Mustafa Gültepe'ye 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin resmi davet mektubunu da arz etti.

Kral Günü kutlandı

28 Kasım 2022 Pazartesi - Okunma : 346

Belçika Kral Günü münasebetiyle Belçika İstanbul Başkonsolosu Tim Wan Anderlecht ve Eşi Başkonsolosluk Binasında bir Resmi Kabul verdiler. Resmi Kabulde İstanbul 'da bulunan Mülki erkan ve diplomatik misyon şefleriyle iş dünyasının önde gelen şahsiyetleri hazır bulundu. Kabulde; Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı da sivil toplum camiasını temsil etti