Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Fransa Başkonsolosu Bertrand Buchwalter’e ziyaret

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1527

8-9 Nisan 2020 günleri gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver Fransa İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Bertrand Buchwalter’dan Marmara Grubu Vakfı olarak Fransa'nın katılımına verdikleri büyük önemi gündeme getirerek bu yıl Fransa'dan önemli bir şahsiyetin katılımı konusunda destek istedi.

Hırvatistan Başkonsolosu Ivana Zerec’e ziyaret

2 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 2202

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri kapsamında Hırvatistan’ın İstanbul Başkonsolosu Ivana Zerec’i makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Yüksel Çengel’in de hazır bulunduğu ziyarette, Dr. Akkan Suver, Hırvatistan’ın önceki Cumhurbaşkanları’nın devamlı katılımlarından dolayı Başkonsolos Ivana Zerec’e ayrıca teşekkür etti.

Bulgaristan Konsolosu Stefanov Dr. Suveri ziyaret etti

2 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1449

Bulgaristan Konsolosu Georgi Stefanov Dr. Akkan Suver'i ziyaret etti. Dr. Akkan Suver'in 19-21 Kasım 2019 günleri Bulgaristan'a yapacağı resmi ziyaretin programının görüşüldüğü ziyarette, Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Yüksel Çengel de hazır bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac anısına yapılan törene Ali Rıza Arslan katıldı

30 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 1762

Fransa'nın eski Cumhurbaşkanlarından Jacques Chirac'ın ebediyete intikali münasebetiyle İstanbul’da bulunan Fransa Başkonsolosluğunda bir Saygı Toplantısı düzenlendi. İstanbul’da bulunan mülki erkanın ve diplomatik misyon şeflerinin hazır bulunduğu Saygı Törenine Türk sivil toplumunu temsilen Marmara Grubu Vakfı katıldı. Anı Defterini imzalayan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan, (- Yalnız bir Büyük Devlet Adamını değil Türkiye'nin bir dostunu da kaybetmiş bulunuyoruz) dedi.

Çin Halk Cumhuriyeti ziyareti sona erdi.

28 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 1361

Marmara Grubu Vakfı tarafından gerçekleştirilen Pekin ve Chengdu ziyaretleri sonrası bir açıklama yapan Dr. Akkan Suver; "-Sivil toplum kimliğimizle gerçekleştirdiğimiz bu ziyaret inanıyorum ki Türkiye-Çin sivil toplum ilişkilerinde yeni bir ufuk açmış bulunmaktadır. Hükümetler ve devletlerarası mükemmel ilişkilere bizim ziyaretimizin mutlaka önemli bir katkısının olacağına inanıyorum. Kalkınmanın ve gelişmenin muhteşem örneklerine tanık olduk. Çin'in modern ve çağdaş şehircilik alanında sahip olduğu teknolojik gelişmeleri gördük. Ağaca ve çiçeğe verilen önemin yüksek dorukta olduğunu müşahade ettik. Yolların, viyadüklerin çizgilerine hayran olduk. Ve yükseköğrenime verilen değere tanık olduk. Sichuan Eyaletinde 119 üniversitenin ve 1,5 milyon öğrencinin olduğunu öğrendik. İnanıyorum ki, böyle ziyaretler ülkeler arasında beraberliklere ayrı bir güç katacaktır. Bu arada şahsım ve arkadaşlarım Milletvekili Şamil Ayrım,Milletvekili Tuğrul Türkeş,Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Aybar, SETA Araştırma Merkezi’nden Dr. Murat Aslan ile İstikbal Deniz adına müstesna ev sahipliklerinden dolayı CPAFFC Ailesine en içten teşekkürlerimi sunuyorum ."dedi.

Pandalara ziyaret

27 Eylül 2019 Cumartesi - Okunma : 1139

Panda'nın memleketi Sichuan'da uluslararası koruma altında bulunan Panda merkezine Marmara Grubu Vakfı heyeti bir ziyaret gerçekleştirdi. Halen 1387 Panda'nın 46 bağımsız Koruma Merkezi'nde yaşayan ve şirin tavırlarıyla dünyanın önde gelen hayvanları arasında bulunan Panda merkezine gerçekleştirilen ziyarette yavrularıyla munis, sakin ve de uykulu bir ortamda gezinen Pandaların ziyaretçilerinin olağanüstü ilgisine alışık olduklarını müşahede ettik

Chengdu Uluslararası Devlet Demiryolları'na ziyaret

27 Eylül 2019 Cumartesi - Okunma : 1189

Tarihi İpekyolu'nun demiryollarının merkezi ve başlangıç noktası olan Chengdu Uluslararası Devlet Demiryolları'na Marmara Grubu Vakfı bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Genel Müdür Zhou Jun Bo tarafından verilen briging sonrası Gar işletmeciliği hakkında da Müdür Zheng Quanfeng tarafından geniş bir bilgi sunumu yapıldı. Gerçekleştirilen merkezde Fransa'nın, Polonya'nın, Hollanda'nın teşhir merkezleri kurulduğunu Türkiye'nin de buraya gelmesinin beklenildiğini öğrendik. Halen Rusya üzerinden demiryolu işletmeciliğinin yapıldığı bu merkezin, Deniz İpek Yoluna da olan katkısı konusunda çalıştayda sanal ortamda da bilgi ayrıca bilgi sunumunda bulunuldu.

Schiuan Eyalet Meclisine ziyaret

27 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 1207

Çin Halk Cumhuriyeti Sichuan Halk Eyalet Meclisi'ne bir nezaket ziyareti gerçekleştiren Marmara Grubu Vakfı Heyeti Meclis Binası'nda Zhu Xinhua tarafından kabul edildi. Eyalet Meclisi üyelerinin de hazır bulunduğu kabulde bir konuşma yapan Dr. Akkan Suver, Çin Halk Cumhuriyeti'nin Bir Kuşak Bir Yol Projesi'ne Türkiye Hükümeti'nin ve Türk sivil toplumunun yaklaşımı konusunda bilgi sunumunda bulundu. Dr. Suver bu alanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devlet çapında ortaya koyduğu çalışmalarını gündeme getirdi. Marmara Grubu Vakfı'nın da sivil toplum kimliğiyle ulusal ve uluslararası alandaki Bir Yol Bir Kuşak Projesi çalışmalarından örnekler verdi. Ziyaret sonrası Meclisi gezen Marmara Grubu Vakfı, Meclis Salonunda çekilen toplu resimden sonra binadan ayrıldı.

Sichuanda SIFA'ya Ziyaret

26 Eylül 2019 Perşembe - Okunma : 1180

Sichuan Eyaleti Halkının Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği (SIFA) tarafından Marmara Grubu Vakfı onuruna Başkanı Hong Liu, Genel Sekreteri Xiang Qionghua tarafından bir Resmi Yemek verildi. Yemekte bir konuşma yapan Başkan Hong Liu, Dr. Akkan Suver'in Bir Kuşak Bir Yol Projesi'ne verdiği öneme dikkat çekti. Marmara Grubu Vakfı’nın uluslararası alanda bilinen bir sivil toplum kuruluşu olduğunu da belirten Başkan Hong Liu; Chengdu şehrinin modernitenin güzelliklerini taşıdığı kadar tarihle ve tabiatla içiçe olduğunu ve İstanbul’la Nisan ayından beri direkt uçak seferlerini başlattığını söyledi. Dr.Suver de böylesine güzel bir şehirde bulunmanın sevinci içinde olduklarını belirttiği konuşmasında Chengdu'da gördüklerinin Çin'in büyük gelişmesinin işaretlerini taşıdığını söyledi. Modern ve tabiatla uyumlu gelişen Chengdu'ya duydukları hayranlığı da dile getiren Dr. Suver Başkan Hong Liu'yu İstanbul’a davet etti. Yemekte Dr. Akkan Suver, Milletvekili Tuğrul Türkeş, Milletvekili Şamil Ayrım, Prof, Dr. Sedat Aybar, Dr. Murat Aslan ve İstikbal Deniz de hazır bulundu.

Sichuan Üniversitesine Ziyaret

25 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 1198

Çin Halk Cumhuriyeti'nde temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Heyeti Pekin'deki resmi temaslarını tamamladıktan sonra uçakla Chengdu şehrine geçti. Chengdu şehrinde ilk ziyaretini Sichuan Üniversitesi'ne yapan Marmara Grubu Vakfı'nı Uluslararası Etütler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Li Zhiqiang başkanlığında Prof. Dr. Song Zhihui, Prof. Dr. Penghui Wang, Prof. Dr. Lia Hao ve Dr. Changning Chen'den oluşan akademik heyet kabul etti. Kabulde bir konuşma yapan Prof. Dr. Li Zhiqiang Dr. Akkan Suver'i Çin Televizyonu'nda Bir Yol Bir Kuşak projesi çerçevesinde gerçekleştirdiği konuşmasıyla tanıdığını belirtti ve Sichuan Üniversitesi hakkında kapsamlı bir sunum yaptı. Dr. Akkan Suver de Üniversite' nin sahip olduğu yüksek değerlerin, Chengdu şehrinin bir tarih, bir medeniyet, bir kültür ve bir ekoloji merkezî merkezi oluşuyla eş değerli olduğunu belirtti. Dr. Suver Prof. Dr. Li Zhiqiang' ı 23.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Milletvekili Tuğrul Türkeş, Milletvekili Şamil Ayrım, Aydın Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sedat Aybar, SETA Araştırma Merkezi’nden Dr. Murat Aslan ile İstikbal Deniz hazır bulundu.