Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Kuzey Makedonya Başkonsolosuna Ziyaret

17 Ekim 2022 Pazartesi - Okunma : 456

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Kuzey Makedonya Başkonsolosu Aktan Ago ile bir araya geldi. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Kuzey Makedonya İstanbul Başkonsolosunu makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Roman Nedilskyi Marmara Grubu Vakfını kabul etti

17 Ekim 2022 Pazartesi - Okunma : 448

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskyi’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Dr Suver Bartın Faciası nedeniyle Taziye Mesajı Yayınladı

14 Ekim 2022 Cuma - Okunma : 489

Bartın’da son yılların en büyük iş kazalarından biri meydana geldi. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında patlama yaşandı. Faciada 41 işçi hayatını kaybederken 11 işçi yaralandı. 58 işçinin ise kurtarıldığı açıklandı. Maden faciasının ardından Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver bir Taziye Mesajı yayınladı. "Bartın'da yaşadığımız büyük faciada sevdiklerini kaybeden ailelere ve bu acı dolayısıyla biraraya gelen milletimize sivil toplum kimliğimizle sabırlar temenni ediyor ve canlarını kaybeden işçi kardeşlerimize Tanrı 'dan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum."

Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Amirsaid Agzamkhodjayev Marmara Grubu Vakfı’nı ağırladı

14 Ekim 2022 Cuma - Okunma : 562

Marmara Grubu Vakfı' ndan Dr.Akkan Suver Mahmut Saklı ve Hasan Yediyıldız onuruna Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Amir Said Agzamkhodjayev bir akşam yemeği verdi. Yemekte 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi görüşüldü. Dr Akkan Suver ve arkadaşları Özbekistan'ın geçen Zirve'ye verdiği yüksek desteğe teşekkür etti ve bu katılımın gelecek yıl da devamını dilediler.

Süryani Patrik Vekili Yusuf Çetin Marmara Grubu Vakfını kabul etti

13 Ekim 2022 Perşembe - Okunma : 465

Süryani Ortodoks Patrik Vekili Yusuf Çetin, Dr Akkan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Ümran Köksüz ve Sezgin Bilgiç'den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti 'ni kabul etti. Kabulde Süryani Cemaati Önderlerinden Kenan Gütdal ve Turgay Altınışık hazır bulundu. Heyet ziyarette Patrik Vekili Yusuf Çetin'e bugüne kadar gösterdiği yüksek alakadan dolayı Vakfın teşekkürlerini sundu ve Patrik Vekili'ni 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti

Jiri Cistecky Dr. Akkan Suveri kabul etti

13 Ekim 2022 Perşembe - Okunma : 529

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Çekya İstanbul Başkonsolosu Jiří Čistecký'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkonsolos Jiří Čistecký Dr. Akkan Suver'i kurulması tasarlanan Çekya Türkiye Dayanışma Derneği'ni üyeliğine davet etti. Dr. Akkan Suver de daveti kabul etti.

Aleksei Shved Dr.Akkan Suverle görüştü

12 Ekim 2022 Çarşamba - Okunma : 482

Belarus Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved, Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver ile bir araya geldi. Dr. Akkan Suver, Belarus'un yüksek hükümet yetkililerine Mart 2023'te İstanbul'da düzenlenecek olan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılmaları için davetiye sundu.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Büyükelçi Kırana ziyaret

12 Ekim 2022 Çarşamba - Okunma : 516

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Yavuz Selim Kıran'ın Zagreb'e Büyükelçi atanması dolayısıyla Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı'nın ve Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin faaliyetlerine verdiği yüksek destekten dolayı Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Büyükelçi Yavuz Selim Kıran'a teşekkür edildi. Dr. Akkan Suver ayrıca Marmara Grubu Vakfı'nın şükranlarını sunan bir de Anı Hediyesi takdim etti. Anı Hediyesi'nin takdiminde Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç Büyükelçi Kıran'a: Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sundu ve Dışişleri Bakanlığımızda ortaya koyduğu yüksek başarıyı Zagreb’te de milletimizi temsil ederek en doruk noktaya taşıyacağına olan inancı belirtti ve yeni görevinde uğurlar diledi. 

Tacikistan Büyükelçisi Ashrafjon Gulov Marmara Grubu Vakfını kabul etti

11 Ekim 2022 Salı - Okunma : 452

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç Ankara'daki Büyükelçi ziyaretleri çerçevesinde Tacikistan'ın Ankara Büyükelçisi Ashrafjon Gulov'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Tacikistan'ın sahip bulunduğu değerlerin 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde misafirlere tanıtımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği yüksek kıymet de gündeme getirildi.

Türkmenistan Büyükelçisi Mekan İşanguliyev Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

11 Ekim 2022 Salı - Okunma : 481

Ankara'ya yeni atanan Türkmenistan'ın Büyükelçisi Mekan İşanguliyev'i Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Büyükelçi Mekan İşanguliyev'e 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtan Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç dünden bugün'e Türkmenistan'ın verdiği yüksek desteğe teşekkür ettiler. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Türkmenistan'ın devlet, belediye başkanı ve işinsanları ile temsilini de gündeme getiren Marmara Grubu Vakfı Heyeti Büyükelçiye tebrik ve başarı dileklerini de sundular.