Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov, Dr. Suver ve Okray’ı kabul etti

11 Haziran 2021 Cuma - Okunma : 1001

Azerbaycan’da 24. Avrasya Ekonomi Zirveleri ile ilgili temaslarda bulunan Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray’ı Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov kabul etti. Kabulde Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Enerji Bakanı Perviz Şahbazov’un davet mektubunu sundular ve kendilerinden Cumhurbaşkanı Zat-ı Devletleri İlham Aliyev’in mesajını okumalarını ve Açılış’ın Divan Başkanlığı’nı yapmaları konusunda dilek ve isteklerini arz ettiler.

Şeyh-ül-İslam Allahşükür Paşazade’de Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

11 Haziran 2021 Cuma - Okunma : 1109

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Baku’de Azerbaycan ve Kafkasya Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Şeyh-ül-İslam Allahşükür Paşazade tarafından kabul edildi. Kabulde Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Şeyh-ül-İslam’ın davet mektubunu sundular.

Dr. Edward de Bono’yu kaybettik

10 Haziran 2021 Perşembe - Okunma : 1013

Marmara Grubu Vakfı’nın ve Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin düşünce insanlarından Dr. Edward de Bono’yu kaybettik. Son yüzyılın önemli düşünce insanlarından ve “Yanal-Çoklu Düşünce” fikrinin kurucusu olan Dr. Edward de Bono 88 yaşında Malta’da ebediyete intikal etti. “Geliştirilmiş ve eyleme dönüştürülmüş bir düşünce sadece düşünce olarak kalandan daha önemlidir” özdeyişinin de sahibi olan Dr. Edward de Bono, Marmara Grubu Vakfı’nın ve Avrasya Ekonomi Zirvelerinin müdavimlerindendi. Dr. Edward de Bono’nun aralarında Türkçe’nin de olduğu 14 dilde basılmış 50 kitabı bulunmaktadır. Malta’da toprağa verilecek olan Dr. Edward de Bono’nun yüksek hatırasını Marmara Grubu Vakfı unutmayacak ve onun yüksek düşüncelerine her zaman bağlı kalacağız.

Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’i ziyaret etti

7 Haziran 2021 Pazartesi - Okunma : 1340

Marmara Grubu Vakfı Heyeti, 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları ile ilgili olarak Türk Süryani Kadim Cemaati Ruhani Reisi Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’i makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Serhat Tabanca ve Mütevelli Heyet Üyesi Nimet Ulubay’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyarette Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’e 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Monsenyör Orhan Çanlıya Ziyaret

7 Haziran 2021 Pazartesi - Okunma : 978

8-9 Temmuz 2021 günleri gerçekleşecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Serhat Tabanca ve Mütevelli Heyet Üyesi Nimet Ulubay, Süryani Katolik Patrik Vekili Monsenyör Orhan Çanlı'yı makamında ziyaret ederek resmi davet mektubunu sundular.

Ali Talip Özdemir Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti.

4 Haziran 2021 Cuma - Okunma : 1419

Devlet Bakanı ve Çevre Bakanı (1991 -1992) ve İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı (1992-2002) Ali Talip Özdemir Marmara Grubu Vakfı’na bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver'in, Bilal Bilici'nin ve Hasan Yediyıldız'da hazır bulunduğu ziyarette Ali Talip Özdemir'e Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulunuldu. Ali Talip Özdemir Bakanlığı ve Belediye Başkanlığı dönemlerinde Marmara Grubu Vakfı'ndan yüksek ilgisini esirgememiş bir devlet adamı olarak Vakıf camiasında tanınan ve kabul gören bir şahsiyettir.

İstanbul Valisi Ali Yerlikayaya ziyaret

2 Haziran 2021 Çarşamba - Okunma : 1136

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ile Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Sezgin Bilgiç ve  Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Av. Murat Keçeciler 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundular. Bilgi sunumunun yanı sıra, Heyet; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan  Açılışı şereflendirmesini de talep etti.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldaka ziyaret Hasan ŞILDAK

1 Haziran 2021 Salı - Okunma : 1032

Montenegro (Karadağ) Balıkesir Fahri Konsolosu ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Balıkesir Valisi Hasan Şıldak'a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Vali Hasan Şıldak,a Montenegro (Karadağ) hakkında bilgi sundu. Ayrıca Dr. Akkan Suver 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ni de Balıkesir Valisi Hasan Şıldak'a tanıttı.

Azerbaycan Cumhuriyet Günü Kutlu Olsun

28 Mayıs 2021 Cuma - Okunma : 958

Bugün Azerbaycan Cumhuriyet Günü'dür. Azerbaycan Cumhuriyet Gününün 103. Yıldönümünde Dr.Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı adına bir mesaj yayınlarak Azerbaycan' ın bu anlamlı gününü kutladı. Dr. Akkan Suver 'in mesajı aynen şöyledir: “Bugün idrak etmekte olduğumuz Azerbaycan Cumhuriyet Günü'nüzü şahsım ve Marmara Grubu Vakfı'nı oluşturan arkadaşlarım adına sivil toplum kimliğimizle tebrik etmenin yüksek heyecanı içindeyim. Bundan yüz üç yıl önce Türk Dünyası'nda kurulan ilk Müslüman, laik ve demokratik devletin kuruluş günü kutlu olsun. Tarih bir defa daha Mehmet Emin Resulzade'nin muhteşem değerlendirmesinin doğruluğuna bu günde tanık olmuştur. Bir defa yükselen bayrak bir daha inmez. Yüksek şahsınızda Cumhuriyet Günü'nüzü tebrik ediyor, saygılarımızı sunuyoruz. Nice yıllara.”

Gurbanguli Berdimuhamedov'un babası için Mevlit Okutuldu

28 Mayıs 2021 Cuma - Okunma : 1186

Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un ebediyete intikal eden babası Melikgulu Bdrdimuhamedov için Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi İshankuli Amanlyev ve İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov bir Mevlid töreni tertipledi. Aralarında ünlü İşinsanımız Ahmet Çalık’ın da bulunduğu iş dünyasının, diplomatik misyonun ve mülki erkânın hazır bulunduğu geniş çaplı bir katılımla gerçekleşen Mevlid Töreni’nde Marmara Grubu Vakfı da hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı adına Sezgin Bilgiç ve Durmuş Çelen Büyükelçi İshankuli Amanlyev ve Başkonsolos Myratgeldi Seyitmammedov'un şahsında; Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'a Türk sivil toplumu adına sabır dileklerini sundular.