Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov Ali Rıza Arslanı kabul etti

26 Ocak 2018 Cuma - Okunma : 3037

Özbekistan'da temaslarda bulunan Ali Rıza Arslan ve arkadaşları Başbakan Abdulla Aripov tarafından kabul edildiler. Türk işadamlarının Özbekistan'a gelmelerinden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Başbakan Abdulla Aripov'a Ali Rıza Arslan 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi verdikten sonra kendilerini Zirveye davet etti. Kabulde Mehmet Fatih Arslan ve Alparslan Uçar'da Özbekistan Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Cemşid Kuçkarov'la birlikte hazır bulundular.

Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu yapıldı. Dr. Akkan Suver yeniden Genel Başkan

24 Ocak 2018 Çarşamba - Okunma : 2994

Marmara Grubu Vakfı'nın Olağan Genel Kurulu geniş bir katılımla İstanbul'da Malta Köşkü'nde yapıldı. Çalışmalarına Ertuğrul Kumcuoğlu'nun başkanlığında İncilay Toplar, Av. Oktay Gök, Yalçın Sönmez ve Turan Sarıgülle'den oluşan Genel Kurul Divanı'yla başlayan Marmara Grubu Vakfı'nın yıllık faaliyet raporunu okuyan Dr. Akkan Suver 2017 yılını anlattı. Geçen yıl Marmara Grubu'nun 24 defa yurt dışına çıktığını, üçer defa Azerbaycan'a, Karadağ'a ve Çin Halk Cumhuriyeti'ne, birer defa da Makedonya, Romanya, Bosna Hersek'e, Moldova'ya, Avusturya'ya, Arnavutluk'a, Kosova'ya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne, Slovenya'ya, Moğolistan'a ve Özbekistan'a gidildiğini ve bu ülkelerde tertiplenen etkinliklerde sivil toplum kimliğiyle Türkiye'nin aydınlık yüzünü temsil ettiklerini vurgulayan Dr. Suver kendisine destek olan arkadaşlarına ayrı ayrı teşekkür etti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Suver Türkmenistan Başkonsolosu Seyitmammedov’u ziyaret etti

19 Ocak 2018 Cuma - Okunma : 2650

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretlerinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Mıratgeldi Seyitmammedov’u makamında ziyaret etti. Ziyarette 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Türkmenistan’ın katılımına büyük önem verdiklerini vurgulayan Dr. Akkan Suver Türkmenistan’ın enerji politikasının sunumunu özellikle de beklediklerini de ziyaretinde vurguladı. Ziyarette Başkonsolos Mıratgeldi Seyitmammedov Dr. Akkan Suver’e Türkmenistan İlimler Akademisi tarafından Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov adına hazırlanan tarihi “İrfan Kaynağı” adlı bir kitabı da hediye etti.

20 Yanvar-2O Ocak Faciasının Acı Yıldönümü

19 Ocak 2018 Cuma - Okunma : 2351

20 Ocak (20 Janvar-Kara Ocak) Azerbaycan tarihinin kara günü münasebetiyle bir açıklama yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, ‘’- 20 Ocak günü Ermenistan yalnız Azerbaycan’a, yalnız Türk dünyasına karşı değil, bütün insanlığa bir suç karşı işlemiştir. Bu insanlık suçu geleceğin Karabağ faciasının başlangıcıdır. Bu günü unutmamalıyız. İnsanlığa karşı işlenen bu suçu nesilden nesille aktarmakla yükümlüyüz.20 Ocak günü için özellikle de gençlere bilgiler aktaracak eserlere de sahip çıkmalıyız.’’ dedi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Aziz Sancar’dan Mardin Üniversitesine Replika Hediyesi

18 Ocak 2018 Perşembe - Okunma : 3139

Türkiye'nin Nobel ödüllü Bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar kendisine verilen Nobel Ödülü'nü daha önce Büyük Atatürk'e ithaf ettiği için sergilenmek üzere Anıtkabir'de düzenlenen bir törenle Anıtkabir'e hediye etmişti. Nobel Komitesi'nin geleneksel olarak Ödülle beraber verdiği üç orijinal Replika'dan birini daha önce mezun olduğu İstanbul Üniversitesi'ne veren Prof. Dr. Sancar, ikinci Replika'yı da çalıştığı Kuzey Carolina Üniversitesine armağan etmişti. Prof. Dr. Aziz Sancar son Replika'yı da doğduğu şehrin Üniversitesi'ne hediye etti. Bu vesileyle Hilton Oteli'nde yapılan bir törenle; Mardin Vakıfları'nın başkanlığını yapan Av. Haluk Eldem ve Vali Kemal Nehrozoğlu, Artuklu Üniversitesi Rektörü'ne Aziz Sancar'ın Nobel Replikası'nı birlikte verdiler. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Suver Gürcistan Başkonsolosu’nu ziyaret etti

18 Ocak 2018 Perşembe - Okunma : 2567

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Gürcistan’ın İstanbul Başkonsolosu Inga Kikvadze’yi makamında ziyaret ederek, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Görüşmede Dr. Suver, Başkonsolos Inga Kikvadze’ye Gürcistan’ın Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımlarına verdikleri önemi gündem getirdi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret

17 Ocak 2018 Çarşamba - Okunma : 2594

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel ve Lale Aytanç Nalbant’tan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret ederek bilgi sunumu yaptı. Marmara Grubu Vakfı Heyeti Belediye Başkanı İmamoğlu’nu 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

Dr. Suver Türk Barter’ı ziyaret etti

16 Ocak 2018 Salı - Okunma : 2242

Türkiye’nin ve Avrupa’nın Barter sektörünün lideri olarak uluslararası arenada 25 yıldır hizmet veren Türk Barter, daha önceki yıllarda olduğu gibi 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde de katılımcı ve destekçi olarak yer alacak. Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sırrı Şimşek’i makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver; ticaretin normlarını değiştiren yeni nesil ekonomi modeli Barter ile kripto para konularının 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde gündeme getirilmesi konusunu Dr. Şimşek ile görüştü.

Bülent Kerimoğlu’nu ziyaret

16 Ocak 2018 Salı - Okunma : 2494

Marmara Grubu Vakfı 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nu makamında ziyaret ederek bilgi sunumu yaptı. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Yüksel Çengel ve Lale Aytanç Nalbant’tan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyarette, Bakırköy bölgesinde gerçekleşen Zirve çalışmalarında Bakırköy Belediyesi'nin sivil toplum anlayışına gösterdiği yüksek ilgiden dolayı Vakfın teşekkürlerini sunarak Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nu 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet ettiler.

Suver: “Azerbaycan EXPO 2025'e yeni bir vizyon kazandıracaktır”

15 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 2319

Dr. Akkan Suver Azerbaycan Devlet Ajansı Azertac’a bir mülakat vererek, Azerbaycan’ın EXPO 2025 adaylığının önemini vurguladı ve Azerbaycan’ın EXPO 2025’e ev sahipliği yapmasının Türk Dünyası için yeni bir fırsat oluşturacağını belirtti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)