Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Enisa Komara ziyaret

29 Ağustos 2023 Salı - Okunma : 472

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Enisa Komar'a bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver gelecek yıl tertiplenecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi 'ne Bosna Hersek' in katılımına verdikleri yüksek önemi gündeme getirdi.

Dr. Akkan Suver Uluslararası Haydar Aliyev Konferansında konuştu

28 Ağustos 2023 Pazartesi - Okunma : 515

Doğumunun 100. Yılı münasebetiyle tertiplenen Uluslararası Haydar Aliyev Konferansı'nda Dr. Akkan Suver; Haydar Aliyev ile ilgili anılarını anlattı. Zoom aracılığıyla gerçekleşen etkinlikte, Haydar Aliyev'i modern Azerbaycan'ın Kurucu Lideri olarak değerlendiren Dr. Akkan Suver, O olmasaydı, Bakü-Tiflis Ceyhan Boru Hattı olmazdı, dedi. Toplantıya Azerbaycan'ın, Türkiye'nin yanı sıra Fransa’dan, ABD den, Pakistan’dan, İsrail’den, Rusya’dan Büyükelçi, Milletvekili ve Akademisyenler katıldılar. Türkiye'den İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım da söz alarak hatıralarını anlattı.

Oğuzhan Ceylan, Yağmur Başkalemle nişanladı

23 Ağustos 2023 Çarşamba - Okunma : 615

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan, Ayşe Yağmur Başkalem'le, seçkin bir davetli topluluğu önünde Adile Sultan Sarayı'nda nişanlandı. Nişan öncesi Dr. Akkan Suver, Başkalem Ailesi'nden Ceylan Ailesi adına Yağmur Başkalem'i istedi ve Aile ile birlikte Yağmur Başkalem'in de onayı ile söz kesildi ve nişan yapıldı. Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Adem Ceylan'ın oğlu 'nun mutlu gününde Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ile birlikte Ceylan ve Başkalem Ailesi'nin dostları geç saatlere kadar beraberce neşe içinde güzel bir akşam geçirdiler. Marmara Grubu Vakfı olarak bizler de Oğuzhan ve Ayşe Yağmur'a,: tebriklerimizi sunuyor, mutluluklar diliyoruz.

Turan Hançerli Yeniden Boğazı yüzerek geçti

23 Ağustos 2023 Çarşamba - Okunma : 490

Avcılar Belediye Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Av. Turan Hançerli İstanbul Boğazı'nı bir kere daha yüzerek geçti. Bu üçüncü geçişi olan Turan Hançerli arkadaşımızı tebrik ediyoruz

Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Kubanıçbek Ömüraliyeve ziyaret

23 Ağustos 2023 Çarşamba - Okunma : 495

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç, Genel Mali Sekreteri Av. Serhat Tabanca ve İcra Konseyi Üyesi Mahmut Saklı Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve arkadaşları 27 . Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev'i 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi 'ne davet etti.

İstanbul Valisi Davut Gül Marmara Grubu Vakfı'nı kabul etti

19 Ağustos 2023 Cumartesi - Okunma : 638

İstanbul Valisi Davut Gül, Marmara Grubu Vakfı'nı makamında kabul etti. İstanbul'a Vali olarak atanmasından dolayı Davut Gül' ü Marmara Grubu Vakfı Heyeti, sivil toplum kimliğiyle tebrik etti ve başarı dileklerini sundu. Heyet ziyaret sırasında hem Marmara Grubu Vakfı hem de 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bir bilgi arzında da bulundu. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Oğuzhan Ceylan, Mahmut Saklı, Av. Belgin Tanrıverdi, Ahmet Polat ve Hasan Yediyıldız'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, İstanbul Valisi Davut Gül' ü 27.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin Açılışı'nı yapmağa da davet etti.

Prof. Dr. Ali Bardakoğlu’na Ziyaret

18 Ağustos 2023 Cuma - Okunma : 556

Marmara Grubu Vakfı’nı Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı’dan oluşan Heyeti Diyanet İşleri önceki başkanlarından Prof. Dr. Ali Bardakoğlu’na (2003-2010) bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti Prof. Dr. Ali Bardakoğlu’na gelecek yıl tertiplenecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulunarak kendisini Zirveye davet etti.

Celal Bayar Koşusu yapıldı

12 Ağustos 2023 Cumartesi - Okunma : 580

Türkiye Jokey Kulübü tarafından tertiplenen Geleneksel Celal Bayar Kupası Koşusu yapıldı. Celal Bayar Türkiye'nin 3.Cumhurbaşkanı'dır. Celal Bayar 1950 ile 1960 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı yapmıştı. Halis Karataş'ın jokeyliğini yaptığı Go Hero isimli at'ın birinci geldiği yarışın Kupası'nı Bayar Ailesi adına Prof. Dr. Akile Gürsoy verdi. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver ile Mustafa Ergin, Bora Vardar ve Prof. Dr. Güngör Şatıroğlu da Celal Bayar Koşusu'nda hazır bulunanlar arasındaydı. Yarışın sonrasında Dr. Akkan Suver şampiyon jokey Halil Karataş'ı kutladı.

Süryani Katolik Patrik Vekili Orhan Çanlı'ya ziyaret

10 Ağustos 2023 Perşembe - Okunma : 710

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Sezgin Bilgiç, Mustafa Ergin, Prof. Dr. Özgür Çengel ve Ferit Sağ'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti 27.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çalışmaları çerçevesinde Süryani Katolik Patrik Vekili Orhan Çanlı'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Monsenyör Yusuf Sağ da hazır bulundu.

Elena Clemente'ye ziyaret

9 Ağustos 2023 Çarşamba - Okunma : 566

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç, İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Clemente'ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç, Başkonsolos Elena Clemente'ye gelecek yıl gerçekleşecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Konsolos yardımcısı Priscilla Tonetto da hazır bulundu.