Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Çin Halk Cumhuriyeti Bakan Yardımcısı Quan Hongshan Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

18 Kasım 2022 Cuma - Okunma : 401

Türkiye’yi resmi ziyarette bulunan Çin Halk Cumhuriyeti Bakan Yardımcısı Quan Hongshan beraberinde Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin ile birlikte Marmara Grubu Vakfı'nı kabul etti. Kabulde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Mütevelli Heyet Üyesi Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, Genel Sekreter Cafer Okray, İcra Konseyi Üyeleri (E) Milletvekili Yüksel Çengel, Lale Aytanç Nalbant, Belgin Tanrıverdi, Oğuzhan Ceylan, Mahmut Saklı ve (E) Büyükelçi Hakkı Akil hazır bulundu.

Milletvekili Şamil Ayrıma Ziyaret

17 Kasım 2022 Perşembe - Okunma : 362

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Azerbaycan ziyaretine eşlik eden İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Avrasya Ekonomi Zirveleri Genel Koordinatörü Şamil Ayrım, Cebrayil’den Zengilan Havalimanı’na gidiş yolunda gerçekleşen bir kazada yaralanmıştı. İstanbul'da tedavisi sonrası istirahat için Ankara'ya evine geçen Şamil Ayrım'ı Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ziyaret etti. Dr. Akkan Suver; Marmara Grubu Vakfı'nı oluşturan arkadaşlarımıza: "geçmiş olsun ziyaretinde Şamil Ayrım'ın sağlığına kavuştuğunu ve iyileşmekte olduğunu gördük, mutlu olduk" müjdesini verdi.

Herve Magroya Ziyaret

16 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 332

Fransa Ankara Büyükelçisi Hervé Magro, Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ile bir araya geldi. Ziyarette, Fransa'nın yüksek hükümet yetkililerine Mart 2023'te İstanbul'da düzenlenecek olan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılmaları için davetiye sunuldu.

Kosova Büyükelçisi Marmara Grubu Vakfı ile görüştü

16 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 311

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç'den oluşan Heyeti; 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Agon Vrenezi Kosova Büyükelçisini ziyaret etti. Kosova'nın sahip bulunduğu değerlerin 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde misafirlere tanıtımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği yüksek kıymet de gündeme getirildi.

Rusya Büyükelçisi Aleksei Erkhova Ziyaret

16 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 275

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksei Erkhov, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç'i ziyaretler çerçevesinde makamında kabul etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Sezgin Bilgiç Mart 2023'te İstanbul'da düzenlenecek olan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Rusya Federasyonu'nun katılımı için davetiye sundu. Kabul sonrası Heyet uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Önceki Büyükelçi Andrey Karlov'un anısına yaptırılan Büstü ziyaret etti.

Moğolistan Büyükelçisi Marmara Grubu Vakfını Kabul Etti

16 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 338

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç Ankara'daki Büyükelçi ziyaretleri çerçevesinde Moğolistan'ın Ankara Büyükelçisi Gombosuren Munkhbayar'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Moğolistan'ın sahip bulunduğu değerlerin 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde misafirlere tanıtımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği yüksek kıymet de gündeme getirildi.

Karadağ Büyükelçisi Perisa Kastratovice Ziyaret

16 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 322

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç Ankara'daki Büyükelçi ziyaretleri çerçevesinde Karadağ'ın Ankara Büyükelçisi Periša Kastratović'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Letonya Büyükelçisi Marmara Grubu Vakfını kabul etti

16 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 349

Ankara'daki Büyükelçi ziyaretleri çerçevesinde Letonya’nın Ankara Büyükelçisi Pēteris Vaivars'ı makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Pavel Vaceke ziyaret

16 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 345

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreteri Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç'den oluşan Heyeti; 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Çekya Büyükelçisi Pavel Vacek'i ziyaret etti. Çekya Elçi Müsteşarı Jiri Borcel'in de hazır bulunduğu ziyarette Heyet Çekya Devleti'nin katılımına verdiği önem üzerinde durdu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 39 yaşında

15 Kasım 2022 Salı - Okunma : 315

Kıbrıs Türklerinin Ada'da verdikleri mücadelenin dayanağı olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, 39 yıl önce bugün 15 Kasım’da kuruldu. 1960 yılında kurulan Kıbrıs Cumhuriyeti'nde Türklere karşı saldırılar artarak devam etmiş ve Yunanistan'ın Kıbrıs Cumhurbaşkanı Makarios'u devirmesi üzerine Türkiye harekete geçmişti. 20 Temmuz 1974 tarihinde atılan adımlar çerçevesinde Kıbrıs Harekatı başladı ve 15 Kasım 1983 tarihinde KKTC kuruluşunu tam anlamıyla gerçekleştirerek bağımsızlığını ilan etti.