Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Amirsaid Agzamkhodjayev Marmara Grubu Vakfı’nı ağırladı

14 Ekim 2022 Cuma - Okunma : 550

Marmara Grubu Vakfı' ndan Dr.Akkan Suver Mahmut Saklı ve Hasan Yediyıldız onuruna Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Amir Said Agzamkhodjayev bir akşam yemeği verdi. Yemekte 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi görüşüldü. Dr Akkan Suver ve arkadaşları Özbekistan'ın geçen Zirve'ye verdiği yüksek desteğe teşekkür etti ve bu katılımın gelecek yıl da devamını dilediler.

Süryani Patrik Vekili Yusuf Çetin Marmara Grubu Vakfını kabul etti

13 Ekim 2022 Perşembe - Okunma : 447

Süryani Ortodoks Patrik Vekili Yusuf Çetin, Dr Akkan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Ümran Köksüz ve Sezgin Bilgiç'den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti 'ni kabul etti. Kabulde Süryani Cemaati Önderlerinden Kenan Gütdal ve Turgay Altınışık hazır bulundu. Heyet ziyarette Patrik Vekili Yusuf Çetin'e bugüne kadar gösterdiği yüksek alakadan dolayı Vakfın teşekkürlerini sundu ve Patrik Vekili'ni 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti

Jiri Cistecky Dr. Akkan Suveri kabul etti

13 Ekim 2022 Perşembe - Okunma : 517

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Çekya İstanbul Başkonsolosu Jiří Čistecký'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkonsolos Jiří Čistecký Dr. Akkan Suver'i kurulması tasarlanan Çekya Türkiye Dayanışma Derneği'ni üyeliğine davet etti. Dr. Akkan Suver de daveti kabul etti.

Aleksei Shved Dr.Akkan Suverle görüştü

12 Ekim 2022 Çarşamba - Okunma : 470

Belarus Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved, Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver ile bir araya geldi. Dr. Akkan Suver, Belarus'un yüksek hükümet yetkililerine Mart 2023'te İstanbul'da düzenlenecek olan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılmaları için davetiye sundu.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Büyükelçi Kırana ziyaret

12 Ekim 2022 Çarşamba - Okunma : 503

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Yavuz Selim Kıran'ın Zagreb'e Büyükelçi atanması dolayısıyla Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı'nın ve Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin faaliyetlerine verdiği yüksek destekten dolayı Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Büyükelçi Yavuz Selim Kıran'a teşekkür edildi. Dr. Akkan Suver ayrıca Marmara Grubu Vakfı'nın şükranlarını sunan bir de Anı Hediyesi takdim etti. Anı Hediyesi'nin takdiminde Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç Büyükelçi Kıran'a: Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sundu ve Dışişleri Bakanlığımızda ortaya koyduğu yüksek başarıyı Zagreb’te de milletimizi temsil ederek en doruk noktaya taşıyacağına olan inancı belirtti ve yeni görevinde uğurlar diledi. 

Tacikistan Büyükelçisi Ashrafjon Gulov Marmara Grubu Vakfını kabul etti

11 Ekim 2022 Salı - Okunma : 441

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç Ankara'daki Büyükelçi ziyaretleri çerçevesinde Tacikistan'ın Ankara Büyükelçisi Ashrafjon Gulov'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Tacikistan'ın sahip bulunduğu değerlerin 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde misafirlere tanıtımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği yüksek kıymet de gündeme getirildi.

Türkmenistan Büyükelçisi Mekan İşanguliyev Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

11 Ekim 2022 Salı - Okunma : 469

Ankara'ya yeni atanan Türkmenistan'ın Büyükelçisi Mekan İşanguliyev'i Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Büyükelçi Mekan İşanguliyev'e 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtan Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç dünden bugün'e Türkmenistan'ın verdiği yüksek desteğe teşekkür ettiler. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Türkmenistan'ın devlet, belediye başkanı ve işinsanları ile temsilini de gündeme getiren Marmara Grubu Vakfı Heyeti Büyükelçiye tebrik ve başarı dileklerini de sundular.

Azerbaycan Büyükelçisi Rashad Mammadov Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

11 Ekim 2022 Salı - Okunma : 455

26. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Rashad Mammadov'u makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Dr. Akkan Suver Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin Azerbaycan'la özdeştiğini belirtti. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Azerbaycan'ın Büyük Önderi Haydar Aliyev'in 100. Doğum Gününün de gündeme getirileceğini belirten Dr. Akkan Suver Azerbaycan'ın temsiline Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği büyük önemi de vurguladı.

Avusturya Büyükelçisi Johannes Wimmer Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

11 Ekim 2022 Salı - Okunma : 247

Ankara'daki Büyükelçi ziyaretleri çerçevesinde Avusturya'nın Ankara Büyükelçisi Johannes Wimmer'i makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Büyükelçi Johannes Wimmer'e Avusturya'nın katılımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği yüksek önem gündeme getirildi.

Filipin Büyükelçisi Maria Elena P. Algabre Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

11 Ekim 2022 Salı - Okunma : 541

Ankara'daki Büyükelçi ziyaretleri çerçevesinde Filipin’in Ankara Büyükelçisi Maria Elena P. Algabre’yi makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Filipin'in 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde ilk defa temsil edileceğini belirten Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç bu katılımın 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne büyük onur getireceğini de belirttiler.