Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


2018 Yılı Hayırlı Olsun

27 Aralık 2017 Çarşamba - Okunma : 2533

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver yaklaşan Yeni Yıl dolayısıyla kamuoyuna bir tebrik mesajı yayınladı. Dr. Suver mesajında barış, huzur ve esenlik dolu bir yıl temenni etti. Dr. Suver'in mesajı aynen şöyledir:"- Yeni ümitlerle, yeni beklentilerle 2018 yılının arifesindeyiz. Sivil toplum kimliğimizle, idrak etmekte olduğumuz 2018 yılının insanlarımıza ve insanlığa esenlikler, barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Yaşadığımız acı günlerin son bulması, savaş hırslarının tükenmesi, istemsiz göçün durdurulması, dileğiyle 2018 yılında barış, huzur ve esenlik dolu günleri idrak edeceğimizi ümit ediyorum. Zira insanlık teröre, savaşa karşı büyük bir sınav veriyor. Bu sınav ümitsizliğe karşıdır. Bu sınav daha anlayışlı, daha uzlaşmacı, daha basiretli, daha sağduyulu, daha sevecen olma sınavıdır. Dolayısıyla 2018 yılının başarılı bir sınav yılı olarak, oluşacak güzel beklentilerle yepyeni günlerin kapısını aralayacağını ümit ediyor, insanlığa huzur, barış, refah ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum." MUTLU YILLAR... YENİ İLİNİZ MÜBARƏK... HAPPY NEW YEAR... BONNE ANNÉE... XIN NIAN YU KUAI... FELIZ ANO NUEVO... KALI RONIA... EIN GLÜCKLICHES NEUES JAHR... LA MULTI ANI... S NOVYM GODOM...(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Noel tebriği

25 Aralık 2017 Pazartesi - Okunma : 2764

Hristiyan dünyasının idrak etmekte olduğu Noel Bayramı'nı Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı adına Süryani Cemaatinin kutlama törenlerine katılarak tebrik etti. İstanbul’da bulunan Katolik ve Ortodoks Süryanilerin Noel Bayramı kutlamaları münasebetiyle Dr. Suver Süryani Katolik Patrik Vekili Korepiskopos Mgr. Orhan Çanlı’yı ve Süryani Ortodoks Cemaati Ruhani Reisi ve Patrik Vekili Metropolit Mor Filüksinos Yusuf Çetin’i ayrı ayrı makamlarında ziyaret ederek Noel’lerini tebrik etti. Dr. Akkan Suver ziyaretler sonrası: "- Başta Türkiye'de yaşayan farklı mezhep ve geleneklerin oluşturduğu Hristiyan vatandaşlarımızla, dünyada Hristiyanlığa inananların Noel Bayramları'nı sivil toplum kimliğimizle kutluyoruz. Çağlar boyu farklı din ve kültürlere ev sahipliği yapmış bir coğrafyanın evlatları olarak bir zenginlik olarak addettiğimiz değişik inanç sahipleriyle birarada idrak ettiğimiz bayramlarımız bizim birlikteliğimizin vazgeçilmezleridir. Hristiyan dünyasının idrak etmekte olduğu Noel Bayramı'nı ise bizler, dayanışma ikliminin gelişmesine vesile teşkil etmesini, barış kapısının aralanmasına bir fırsat oluşturmasını temenni ediyoruz. Başta Süryani vatandaşlarımız olmak üzere, bütün Hristiyanların Noel Bayramları'nı tebrik ediyoruz."dedi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Marmara Grubu Vakfı Bayan Şeyma Şahini Ziyaret Etti

23 Aralık 2017 Cumartesi - Okunma : 3385

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver beraberinde Sevinç Köklüçınar, Gülay Bayramoğlu ve Ebru Sanver'den oluşan bir heyetle İstanbul Valisi Vasip Şahin'in Eşi Şeyma Şahin'i Vali Konağı'nda ziyaret etti. Kabul'de Şeyma Şahin'e Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgi sunumu yapan Heyet mensupları kendilerini 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Ukrayna Başkonsolosu Yeni Yıl Konseri Tertipledi

23 Aralık 2017 Cumartesi - Okunma : 3241

Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman yaklaşan Noel ve Yeni Yıl dolayısıyla İstanbul'da bulunan Aya Triada Kilisesi'nde bir konser düzenledi. Ukrayna Başkonsolosu Oleksandr Gaman'nın açılış konuşmasıyla başlayan gecede, "Blahovist" Koro Topluluğu tarafından sunulan Yeni Yıl konserine İstanbul'da bulunan diplomatik misyon şefleriyle, kalabalık bir dinleyici grubu katıldı. Konser sonrasında Ekümenik Patrik Bartholomeos koro mensuplarını tebrik ederek, kendilerine hediyeler sundu. Konser toplu fotoğraf çekimiyle nihayete erdi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Akkan Suver Fransa Başkonsolosu Bertrand Buchwalderi Ziyaret Etti

22 Aralık 2017 Cuma - Okunma : 2780

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver Fransa'nın Istanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalder'i makamında ziyaret etti. Fransa'nın katılımına büyük önem verdiklerini belirten Dr. Akkan Suver'e Fransa'nın Istanbul Başkonsolos Bertrand Buchwalder katılımın sağlanabilmesi için gereken çalışmaları yapacağını belirtti.

Dr. Akkan Suver Azerbaycandaydı

21 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 3341

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili sunumlar yapmak üzere Azerbaycan'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver devlet yetkilileriyle temaslarda bulundu. Azerbaycan Enerji Bakanı Pervin Şahbaz tarafından da kabul edilen Dr. Akkan Suver, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin konuları hakkında Bakan'ı bilgilendirdi. Avrasya Ekonomi Zirvelerinde büyük ve önemli bir yeri bulunan Azerbaycan Devleti'n de temaslarını üst seviyede sürdürerek yetkilerin bilgi sahibi olmaları konusunda sunumlarda bulundu.

Vasip Şahin Marmara Grubu Vakfı’nı Makamında kabul etti

19 Aralık 2017 Pazartesi - Okunma : 2480

Marmara Grubu Vakfı, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde İstanbul Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Şamil Ayrım ve Yüksel Çengel’den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti’ni kabul eden İstanbul Valisi Vasip Şahin daha önceki yıllarda verilen desteğin devam edeceğini ve 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılacağını bildirdi.

YAVUZ YILMAZ VEFAT ETTİ

18 Aralık 2017 Pazartesi - Okunma : 3483

Önceki Başbakanlardan Mesut Yılmaz (1991-1991, 1995-1996, 1997-1999) Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ı kaybettik. Marmara Grubu Vakfı'nın dostlarından Başbakan Mesut Yılmaz'ın ve Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları çalışmalarında yer alan Berna Yılmaz’ın anne ve baba olarak yaşadığı büyük acıyı paylaşıyoruz. Yavuz Yılmaz’ın cenaze merasimine başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Valisi Vasip Şahin’le birlikte Anavatan Partisi’nin önceki Bakan ve Milletvekilleriyle büyük bir vatandaş topluluğu katıldı. Marmara Grubu Vakfı da cenaze törenine Dr. Akkan Suver başkanlığında bir heyetle katıldı. Marmara Grubu Vakfı olarak merhuma Tanrı'dan rahmet dilerken Yılmaz Ailesi'nin büyük kederini paylaşıyor, en samimi sabır dileklerimizi sunuyoruz.

Romanya Kralı 1.Mihai vefat etti

14 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 2997

Romanya Kralı I. Mihai, 5 Aralık 2017 günü vefat etti. Vefatı münasebetiyle 14-15 Aralık 2017 günleri İstanbul Romanya Başkonsolosluğu’nda açılan Taziye Defterini Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı ve Fahri Başkonsolosluğunu yaptığı Karadağ Devleti adına imzaladı. Marmara Grubu Vakfı’nın dostu olan Kral I. Mihai Türkiye’yi tanıyan ve Türklere büyük sevgisi olan bir şahsiyet olarak tanınmaktaydı. Kızı Prenses Margarita ve damadı Prens Radu ile yakın bir çalışma ve işbirliği içinde bulunan Marmara Grubu Vakfı olarak Prenses Margarita ve Prens Radu’nun büyük acısını paylaşıyor, Romen milletine başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Patrik Bartholomeos’a ziyaret

14 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 2857

Marmara Grubu Vakfı 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgi sunumu ziyaretleri çerçevesinde Ekümenik Patrik Bartholomeos’u makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Müjgan Suver, Cafer Okray ve (E) Amiral Yüksel Önel hazır bulundu. Karşılıklı görüş alış verişinin yapıldığı ziyarette Marmara Grubu Vakfı ile Patrik Bartholomeos arasında karşılıklı Yeni Yıl tebriği de yapıldı. Heyet ayrıca Patrik Bartholomeos’un Noel’ini de kutladı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)