Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


11. Cumhurbaşkanı Gül’e ziyaret

15 Haziran 2021 Salı - Okunma : 820

Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel, 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmalarının son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundular. Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel 11. Cumhurbaşkanı’nı katılım konusunda da ayrıca bilgilendirdiler.

IRCICA’ya ziyaret

14 Haziran 2021 Pazartesi - Okunma : 1034

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hajıyev ve Marmara Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver IRCICA “İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi” Genel Direktörü Büyükelçi Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç’a birlikte bir ziyaret yaparak üstlendiği yeni görevinde başarılar diledi. Tebrik ziyaretinde Prof. Dr. Asaf Hajıyev, Büyükelçi Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç’a PABSEC’e ait bir şilt takdim etti, Dr. Akkan Suver de Büyükelçi Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç’ı 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet ederek, davet mektubunu sundu.

Dr. Akkan Suver, Azerbaycan ATV Televizyon Kalında konuştu

11 Haziran 2021 Cuma - Okunma : 760

Azerbaycan temasları sırasında Dr. Akkan Suver, Azerbaycan ATV Televizyon Kanalı’nda Aktual Programı’nda ünlü sunucu Tural Nebiyev’in konuğu oldu. Dr. Akkan Suver canlı yayında Karabağ’a Türk Milleti’nin bakışını, şehit Azerbaycan Gazetecilerin hatıralarını anlattı. 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında da bilgi sunumunda bulunan Dr. Akkan Suver, Türkiye-Azerbaycan münasebetlerinin önemini de vurguladı.

Bakü Büyükelçimiz Cahit Bağcı, Dr. Suver ve Okray’ı kabul etti

11 Haziran 2021 Cuma - Okunma : 952

Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Azerbaycan’a yeni atanan Türkiye Büyükelçisi Cahit Bağcı’ya bir tebrik ve nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Büyükelçi Cahit Bağcı’nın bu atamasını ve Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinde yeni bir sayfa açacağına inandığını belirtti. Tebrik ziyaretinde Dr. Akkan Suver, Büyükelçi Cahit Bağcı’ya Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları ve 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bir bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Azerbacyanlı Gazeteci Emir Nasırlı'da hazır bulundu.

Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov, Dr. Suver ve Okray’ı kabul etti

11 Haziran 2021 Cuma - Okunma : 864

Azerbaycan’da 24. Avrasya Ekonomi Zirveleri ile ilgili temaslarda bulunan Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray’ı Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov kabul etti. Kabulde Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Enerji Bakanı Perviz Şahbazov’un davet mektubunu sundular ve kendilerinden Cumhurbaşkanı Zat-ı Devletleri İlham Aliyev’in mesajını okumalarını ve Açılış’ın Divan Başkanlığı’nı yapmaları konusunda dilek ve isteklerini arz ettiler.

Şeyh-ül-İslam Allahşükür Paşazade’de Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

11 Haziran 2021 Cuma - Okunma : 997

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Baku’de Azerbaycan ve Kafkasya Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Şeyh-ül-İslam Allahşükür Paşazade tarafından kabul edildi. Kabulde Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Şeyh-ül-İslam’ın davet mektubunu sundular.

Dr. Edward de Bono’yu kaybettik

10 Haziran 2021 Perşembe - Okunma : 898

Marmara Grubu Vakfı’nın ve Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin düşünce insanlarından Dr. Edward de Bono’yu kaybettik. Son yüzyılın önemli düşünce insanlarından ve “Yanal-Çoklu Düşünce” fikrinin kurucusu olan Dr. Edward de Bono 88 yaşında Malta’da ebediyete intikal etti. “Geliştirilmiş ve eyleme dönüştürülmüş bir düşünce sadece düşünce olarak kalandan daha önemlidir” özdeyişinin de sahibi olan Dr. Edward de Bono, Marmara Grubu Vakfı’nın ve Avrasya Ekonomi Zirvelerinin müdavimlerindendi. Dr. Edward de Bono’nun aralarında Türkçe’nin de olduğu 14 dilde basılmış 50 kitabı bulunmaktadır. Malta’da toprağa verilecek olan Dr. Edward de Bono’nun yüksek hatırasını Marmara Grubu Vakfı unutmayacak ve onun yüksek düşüncelerine her zaman bağlı kalacağız.

Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’i ziyaret etti

7 Haziran 2021 Pazartesi - Okunma : 1211

Marmara Grubu Vakfı Heyeti, 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları ile ilgili olarak Türk Süryani Kadim Cemaati Ruhani Reisi Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’i makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Serhat Tabanca ve Mütevelli Heyet Üyesi Nimet Ulubay’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyarette Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’e 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Monsenyör Orhan Çanlıya Ziyaret

7 Haziran 2021 Pazartesi - Okunma : 874

8-9 Temmuz 2021 günleri gerçekleşecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Serhat Tabanca ve Mütevelli Heyet Üyesi Nimet Ulubay, Süryani Katolik Patrik Vekili Monsenyör Orhan Çanlı'yı makamında ziyaret ederek resmi davet mektubunu sundular.

Ali Talip Özdemir Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti.

4 Haziran 2021 Cuma - Okunma : 1253

Devlet Bakanı ve Çevre Bakanı (1991 -1992) ve İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı (1992-2002) Ali Talip Özdemir Marmara Grubu Vakfı’na bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver'in, Bilal Bilici'nin ve Hasan Yediyıldız'da hazır bulunduğu ziyarette Ali Talip Özdemir'e Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulunuldu. Ali Talip Özdemir Bakanlığı ve Belediye Başkanlığı dönemlerinde Marmara Grubu Vakfı'ndan yüksek ilgisini esirgememiş bir devlet adamı olarak Vakıf camiasında tanınan ve kabul gören bir şahsiyettir.