Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Prof. Dr. Emre Alkin Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

3 Şubat 2022 Perşembe - Okunma : 881

Marmara Grubu Vakfı’nın 36. Dönem III. Oturumu’nun Misafir-Konuşmacısı, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin’di. İstanbul Dedeman Oteli’nde gerçekleşen toplantıda, Prof. Dr. Emre Alkin, yaşamakta olduğumuz ekonomik duruma ait bir sunumda bulundu.

Lira Sıdıkova Dr. Suver’i Ziyaret Etti

31 Ocak 2022 Pazartesi - Okunma : 849

Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Lira Sıdıkova Dr. Akkan Suver’i ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı Genel Merkezi'nde gerçekleşen ziyarette Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu’na Dr. Akkan Suver 25. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Türkiye ile Kırgızistan arasında sivil düşünce alanında ortaya konabilecek görüş ve düşünceler paylaşıldı.

Hindistan Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

28 Ocak 2022 Cuma - Okunma : 866

Cumhuriyet’in kuruluşunun 73. yılı münasebetiyle Hindistan Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda ve Minati Panda ile Hindistan İstanbul Başkonsolosu Sudhi Choudhary ve Kanav Bhartendu’nun düzenlediği etkinliğe mülki erkan, İstanbul’da bulunan diplomatik misyon şefleri ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

Dr. Akkan Suver Remnin Üniversitesi Avrasya Merkezi’nin Açılışında Konuşma Yaptı

28 Ocak 2022 Cuma - Okunma : 920

Çin’de yer alan Remnin Üniversitesi’nin Avrasya Araştırmaları Merkezi açması münasebetiyle düzenlenen organizasyonda Dr. Akkan Suver, pandemi sonrası dünya düzeninde Kuşak ve Yol Projesi’nin önemi ile ilgili bir konuşma yaptı. Etkinlikle Karadağ Cumhurbaşkanı (2003-2018) Filip Vujanovic, Akademisyen David Sandalow, Siaysetçi Brice Lalonde, Ekonomist John Hearn, Ekonomist Yaroslav Lissavolik and Araştırmacı Surasit Thanadtang da konuşma yaptı.

Prof. Dr. Asaf Hajiyev Dr. Akkan Suver'i kabul etti

28 Ocak 2022 Cuma - Okunma : 930

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 25.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hajiyev’e bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, bilgi sunduğu Prof. Dr. Asaf Hajiyev’i Zirve'ye davet etti.

Dr. Akkan Suver Birleşmiş Milletler Eğitim Gününde konuştu

27 Ocak 2022 Perşembe - Okunma : 876

Birleşmiş Milletler Dünya Eğitim Günü'nde Dr. Akkan Suver söz alarak dünyaya hitap etti. Aralarında (Etiyopya Cumhurbaşkanı) Sahle-Work Zewde'nin, (Dünya Barış ve Sevgi Federasyonu Başkanı) Dr. Hong Tao-Tze'nin, (Malta Eğitim ve Spor Bakanı) Clifton Grima'nın bulunduğu şahsiyetlerle beraber söz alan (Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı) Dr. Akkan Suver eğitimin insan hayatındaki önemini vurguladı.

TBMM Başkanı Şentop Beyoğlu Sohbetlerine Katıldı

22 Ocak 2022 Cumartesi - Okunma : 971

Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen Beyoğlu Sohbetleri, Pera Palace Hotel'de gerçekleştirildi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un konuk olduğu program, açılış konuşmalarının ardından soru cevap şeklinde devam etti.

Şamil Ayrım 20 0cak Faciası münasebetiyle TBMM'de konuştu

21 Ocak 2022 Cuma - Okunma : 870

Istanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Avrasya Ekonomi Zirveleri Genel Koordinatörü Şamil Ayrım, 20 Ocak 1990'da Azerbaycan'da yaşanan ve "Kara Ocak" olarak bilinen katliama ilişkin, "Kara Yanvar, bizim de kara günümüzdür." dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu ve Bilal Bilici Latin Amerika ülkeleri - Türkiye ilişkiler temalı sergiye katıldı

21 Ocak 2022 Cuma - Okunma : 873

Marmara Grubu Mütevelli Heyet Üyesi ve Guatemala İstanbul Fahri Konsolosu Bilal Bilici Latin Amerika ve Türkiye arasındaki ilişkiler temalı sergide Guatemala Cumhuriyetini temsil etti.

Dr. Akkan Suver, Rumeli Kanaat Önderleri Toplantısında konuştu

18 Ocak 2022 Salı - Okunma : 987

TEK RUMELİ TV'nin Sahibi Atilla Baykal'ın öncülüğünde gerçekleşmekte olan Rumeli Kanaat Önderleri'nin İstanbul Rumeli Üniversitesi'nde yapılan Geleneksel 6. Toplantısında bir konuşma yapan Dr. Akkan Suver, Montenegro (Karadağ) Devleti ve Balkan coğrafyası hakkında bir sunum yapmış ve bu bölgenin Türk İş İnsanları için bir fırsatlar bölgesi olduğunu belirtmiştir.