Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Karadağ Cumhuriyeti Bar Belediyesi ile Küçükkuyu Belediyesi Kardeş Belediye oldu.

15 Temmuz 2016 Cuma - Okunma : 4509

Karadağ Bar Belediyesi ile Türkiye’nin Küçükkuyu Belediyesi’nin kardeş şehir olması münasebetiyle Türkiye’ye gelen Bar şehri Belediye Başkanı Dr. Zoran Srzentić ile Bar Belediyesi Boşnak Partisi Meclis üyeleri, İstanbul’da önce Galatasaray Futbol Kulübünü ziyaret ettiler. Kulüp Başkanı Dursun Özbek tarafından kabul edilen Dr. Zoran Srzentić’e Karadağ İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver de eşlik etti. Ziyarette Galatasaray Spor Kulübü'nden Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin Marmara Grubu Vakfı'ndan Cafer Okray, Av. Ercüment Güvercin ve Karadağ Diaspora Başkanı Av. Recep Sancaktar da hazır bulundular.

Marmara Grubu Vakfı Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’i ziyaret etti

23 Haziran 2016 Perşembe - Okunma : 3146

20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’i makamında ziyaret ederek, gelecek yıl 5-7 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumu yaptılar.

Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cengiz Güldamlası’ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Azerbaycan’a iki günlük ziyaret gerçekleştirdiler

22 Haziran 2016 Çarşamba - Okunma : 4582

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım ve İcra Konseyi Üyesi Cengiz Güldamlası’ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çerçevesinde Azerbaycan’a 2 günlük ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov, Milli Meclis Başkanı Oktay Esadov, Başkan Yardımcısı Valeh Alaskerov, Azerbaycan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Prof. Dr. Ehliman Emiraslanoğlu, Enerji Bakanı Natıq Aliyev, İletişim ve Teknolojileri Bakanı Ramin Guluzade, Bakan Yardımcıları İltimas Mammadov ile Elmir Velizade'yi ve Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Prof. Dr. Nizami Caferov ve Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Alper Coşkun'u makamlarında ayrı ayrı ziyaret ederek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumu yaptılar.( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

SÜLEYMAN DEMİREL’İN ANMA TÖRENİNE MARMARA GRUBU VAKFI ADINA ENGİN KÖKLÜÇINAR KATILDI

17 Haziran 2016 Cuma - Okunma : 3140

Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, vefatının birinci yılında Isparta’da anıldı. Süleyman Demirel’in sonsuzluğa intikalinin Isparta'da gerçekleşen 1. yıldönümü anma törenine Marmara Grubu Vakfı adına Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar katıldı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

BSCSIF GENEL KURULU’NDA DR. SUVER KONUŞTU

17 Haziran 2016 Cuma - Okunma : 3303

Karadeniz ve Hazar Denizi Uluslararası Vakfı’nın Bükreş’te toplanan Genel Kurulu’na Marmara Grubu Vakfı adına katılan Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım, Türkiye’nin Karadeniz politikalarıyla ilgili görüşlerini katılımcılarla paylaştılar. Dr. Akkan Suver, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada Karadeniz’in güvenliği konusunda da bir tebliğ sundu. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’a teşekkür

16 Haziran 2016 Perşembe - Okunma : 3427

Marmara Grubu Vakfı, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde, İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Şamil Ayrım, Cafer Okray, Av. Ercüment Güvercin ve Erdoğan Aktürk’ten oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’a Avrasya Ekonomi Zirveleriyle ilgili bilgi sunumu yaptı.

Dr. Akkan Suver, Karadağ Başkonsolosu sıfatıyla Macaristan’ın İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich ile bir dayanışma beyannamesi imzaladı

15 Haziran 2016 Çarşamba - Okunma : 3776

Macaristan Başkonsolosluğu ve İstanbul’da bulunan Macar Kültür Merkezi, Karadağ Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver ile birlikte kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetlerinin Türkiye’deki tanıtımı için işbirliği gerçekleştirmek üzere, bir dayanışma beyannamesi imzaladılar.

Dr. Akkan Suver Karadağ’a bir günlük çalışma ziyaretinde bulundu

14 Haziran 2016 Salı - Okunma : 4130

Dr. Akkan Suver Karadağ’a bir günlük çalışma ziyaretinde bulundu. Gelecek Yıl gerçekleşecek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak Dr. Akkan Suver, Karadağ’a yaptığı ziyarette Cumhurbaşkanı Filip Vujanović tarafından kabul edildi. Başbakan Yardımcısı Vujica Lazović ve Bar Şehri Belediye Başkanı Zoran Srzentic’i de makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver’in ziyaretinde Global Yatarım Holding adına Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman ile yöneticileri de hazır bulundular.

SÜLEYMAN DEMİREL’İ ANIYORUZ

13 Haziran 2016 Pazartesi - Okunma : 3799

“Ebediyete intikalinin Birinci Yılında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i anıyoruz. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Süleyman Demirel’in ebediyete intikalinin birinci yılında bir mesaj yayınlayarak, “Süleyman Demirel’in Yüce Hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz” dedi.

Slovenya’da Life Learning Academy toplantısına Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Müjgan Suver ve Aslı Yanardağ katıldılar

9 Haziran 2016 Perşembe - Okunma : 3444

Life Learning Academy tarafından tertiplenen ve Ambassadors of Knowledge toplantıları olarak adlandırılan etkinliğe Türkiye’den Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Müjgan Suver ve Aslı Yanardağ katıldılar. Aralarında dünyaca ünlü düşünür Edward de Bono’nun da bulunduğu toplantıları Life Learning Academy direktörü Marjetka Kastner yönetti. Ljubljana’nın yanı sıra Bled Şehri’ni de ziyaret eden konuklar burada dünyaca ünlü eğitimci Prof. Dr. Danica Purg ağırladı.