Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


19. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİNDE CUMHURBAŞKANLARI KONUŞTULAR

7 Nisan 2016 Perşembe - Okunma : 3083

Cumhurbaşkanları oturumunda “soğuk savaşa özlem mi?” konusu gündeme getirildi. Dr. Akkan Suver dünya’da ve özellikle de bölgemizde cereyan eden savaşı sona erdirecek olan güç BM’dir dedi. Devlet adamlarının barış için soğuk savaşa özlem yerine sıcak barışı savunmalarını temenni eden Dr. Suver Marmara Grubu Vakfı olarak, aktüel ve önceki dönem cumhurbaşkanlarının ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını da belirtti. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

PAŞABAHÇE EMSALSİZ BİR GÜZELLİK SERGİLEDİ

7 Nisan 2016 Perşembe - Okunma : 2955

Camın berraklığını, geçmişin ihtişamı ile birleştiren Paşabahçe dünün tarzını günümüzün modernitesiyle doğal bir ortamda oluşturan Sergisiyle 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Türk Cam Tasarım Sanatıyla yüzümüzü ağarttı. Türk Sanatının eşsiz güzelliklerini yalın ve naif desenlerle, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde sergileyen Paşabahçe müstesna tasarımlarıyla misafirleri adeta büyüledi. Uzun ve titiz bir çalışma ile ortaya konan cam eserlerden oluşan koleksiyon Zirve’ye büyük değer kattı. Marmara Grubu Vakfı Paşabahçe Ailesine ve el emeği, göz nuru eserleri gerçekleştiren sanatçılarımıza minnettardır.( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Avrasya Ekonomi Zirveleri Koşusu’nu MY BILLIONAIRE kazandı

7 Nisan 2016 Perşembe - Okunma : 2894

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin Türkiye Jokey Kulübü tarafından bu yıl 8. kez düzenlenen Avrasya Ekonomi Zirveleri Koşusunu Tuğrul Mutlu'nun MYBILLIONAIRE (Victory Gallop - Vaselina / Giant's Causeway) isimli tayı, jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazanmayı başardı. Kazanan MY BILLIONAIRE için koşunun bitiriş derecesi 1.30.78 olurken, koşuda farklar ise 3 Boy - 3 Boy - Uzak şeklinde oluştu. Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Tuğrul Mutlu'ya kupasını, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Mladen Ivanic ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı birlikte verdi. Törene, TJK Muhasip Üyesi ve Genel Sekreter Vekili H. Turgut Alakuş, Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Atığ, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın eşi Meral Akıncı ve Marmara Grubu Vakfı’dan Şamil Ayrım ile davetliler de katıldı. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi IHKIB Adına Tuba Erginin Defilesiyle Açıldı

6 Nisan 2016 Çarşamba - Okunma : 3009

Bu yıl 19’uncusu düzenlenen “Avrasya Ekonomi Zirvesi”nin açılışı, bu akşam WOW Hotel’de ünlü modacı Tuba Ergin’in koleksiyonunun sunulduğu defileyle yapıldı. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından düzenlenen ve ünlü modacı Tuba Ergin’in koleksiyonunun sunulduğu defilenin koreografisini Yasin Soy yaptı. Yabancı mankenler tarafından sunulan defile ilgiyle izlendi. Gecenin sonunda teşekkür etmek için sahneye çıkan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Akkan Suver, Tuba Ergin ile Yasin Soy’a anı plaket verdi. Dr. Suver ayrıca IHKIB Başkanı Hikmet Tanrıverdi'ye, Marmara Grubu Vakfı adına özel olarak hazırlanmış bir fincan takımı sunarak, Vakfın teşekkürlerini sundu.( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Akkan Suver, Hristiyan Dünyası’nın Paskalya Bayramı’nı kutladı

27 Mart 2016 Pazar - Okunma : 3539

Katolik dünyasının Paskalya Bayramı olarak adlandırılan Diriliş Bayramı’nı Marmara Grubu Vakfı adına kutlayan, Dr. Akkan Suver, Süryani Katolik Patrikhanesine bir ziyaret gerçekleştirerek Türkiye Süryani Katolik Patrik Genel Vekili Horepiskopos Yusuf Sağ’ı tebrik ederek (Nice Bayramlar) diledi.

Marmara Grubu Vakfı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti

24 Mart 2016 Perşembe - Okunma : 3527

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Marmara grubu vakfının Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar ve Ercüment Güvercin’den oluşan heyeti, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret ederek bilgi sunumu yaptı. 40 ülkenin katılımıyla 5-7 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek 19. Avrasya Ekonomi Zirvesine 4 aktüel cumhurbaşkanının iştirak edeceği belirtildi. Beylikdüzü Belediyesi’nin 19. Avrasya Ekonomi Zirvesine sponsor olarak katılması isteğini olumlu karşılayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarını takdirle izlediğini belirtti.

Türkmenistan’ın yeni Büyükelçisi İşankuli Amanlyev Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

23 Mart 2016 Çarşamba - Okunma : 1745

Türkmenistan’ın Ankara’ya yeni atanan Büyükelçisi İşankuli Amanlyev’e Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım ve Cengiz Güldamlası’ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti bir nezaket ziyareti yaparak, görevinde başarılar diledi. Ziyaret sırasında Türkmenistan Büyükelçiliği çalışanlarının Nevruz Bayramı’nı da kutlayan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Büyükelçi Amanlyev’i 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de davet etti.

Marmara Grubu Vakfı Tuğrul Türkeş’i ziyaret etti

23 Mart 2016 Çarşamba - Okunma : 3505

Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım ve Cengiz Güldamlası’ndan oluşan Heyeti, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’i makamında ziyaret etti. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’e 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunan Heyet; Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’i 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

Marmara Grubu Vakfı Birleşmiş Milletler CSW60 Toplantısında…

19 Mart 2016 Cumartesi - Okunma : 4806

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, İstişari Üye statüsünde yer aldığımız Birleşmiş Milletler Ekonomi ve Sosyal Konseyi'nin bünyesindeki Kadının Statüsü Komisyonu'nun (CSW60) "Kadının Güçlenmesi Ve Bunun Sürdürülebilir Kalkınma İle İlişkisi" toplantısına gönüllü üyelerimizden iş kadını Gülçin Güloğlu ile birlikte katıldı ve interaktif uzman panelinde Vakfımızın program ile ilgili bir sunum yaptı.(haberin devamı için lütfen resmin üzereni tıklayınız)

Cafer Okray Viyana Ekonomik Forumu Genel Kurulu’nda katıldı

16 Mart 2016 Cumartesi - Okunma : 3605

Marmara Grubu Vakfı’nın partnerlerinden Viyana Ekonomik Forumu’nun, Viyana’da gerçekleşen Genel Kurulu’na Vakıf adına Cafer Okray katıldı. Avrupa’nın sayılı düşünce platformları arasında yer alan Viyana Ekonomik Forumu’nun Genel Kurulu’nda Eski Şansölye Erhard Busek ile Genel Sekreter Büyükelçi Elena Kirtcheva, Balkanlar üzerine vizyoner değerlendirmeler yaptılar. Cafer Okray ise konuşmasında Marmara Grubu Vakfı’nın, Viyana Ekonomik Forumu’na verdiği yüksek değeri vurguladı.