Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Ukrayna Bağımsızlık Günü Kutlandı

23 Eylül 2023 Perşembe - Okunma : 328

Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilsky ve Eşi Nedilska Ukrayna Bağımsızlık Günü münasebetiyle bir resepsiyon verdi. İstanbul'da bulunan mülki erkanla diplomatik misyon şeflerinin katıldığı resepsiyonda; 2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışması Birincisi olan Ruslana Lyzhychko müstesna bir performansla katılımcılara emsalsiz bir konser verdi.

11. Cumhurbakanı Abdullah Gül’ü Makanımda ziyaret

22 Eylül 2023 Perşembe - Okunma : 343

Marmara Grubu Vakfı Heyeti, 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Ümran Köksüz ve Mahmut Saklı’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyarette 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Lazar Comanescu ya ziyaret

21 Eylül 2023 Çarşamba - Okunma : 312

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Lazar Comanescu'yu makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu.

Lui Shaobin Marmara Grubu Vakfındaydı

20 Eylül 2023 Çarşamba - Okunma : 340

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin, Marmara Grubu Vakfı'nın Eylül ayı toplantısında misafir konuşmacı olarak yer aldı. Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong birlikte Marmara Grubu Vakfı'na gelen Büyükelçi Lui Shaobin, onuncu yılını idrak eden Kuşak ve Yol inisiyatifinin ortaya koyduğu kazanımları; Marmara Grubu Vakfı'nın aralarında işinsanlarının, akademisyenlerin, devlet adamlarının ve gazete yazarlarının bulunduğu yaklaşık 70 önemli şahsiyetine anlattı. Yakasında Marmara Grubu Vakfı rozeti ile yemeğe gelen Büyükelçi'nin, yaptığı başarılı değerlendirmeler üzerine Genel Sekreter Sezgin Bilgiç, Büyükeçi'nin Vakfa Fahri Üye yapılmasını teklif etti. Genel Başkan Dr. Akkan Suver; teklifin ilk Yönetim Kurulu'nda ele alınacağını söyledi. Konuşması sonrası Büyükelçi Lui Shaobin'e Marmara Grubu Vakfı adına Devlet Eski Bakanı Cavit Çağlar ile Devlet Eski Bakanı Ali Talip Özdemir tarafından ayrı ayrı hediye sunumunda bulunuldu.

Dr. Suver, Mehdi Erramiye Ziyaret

19 Eylül 2023 Salı - Okunma : 303

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Fas Krallığının yaşadığı büyük deprem sonrası, Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu Mehdi Errami'ye bir geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, sivil toplum adına geçmiş olsun dileklerini sunduktan sonra, 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Fas'ın önceki Başbakanı'yla katılımından dolayı da Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini iletti.

Rumeli Kanaat Önderleri Toplandı.

19 Eylül 2023 Salı - Okunma : 324

Rumeli Kanaat Önderleri Eylül Ayı Toplantısı Salih Akgül'ün ofisinde yapıldı. Aralarında Dr. Akkan Suver'in de bulunduğu katılımcılar Balkanlarda hizmeti geçmiş şahsiyetlere Cumhuriyetin 100. yıldönümü münasebetiyle; 10 Ekim 2023 günü ödül verilmesi konusunda karar ve fikir birliğine vardılar. Ayrıca 28 Ekim'de de Cumhuriyetin 100. yıldönümü münasebetiyle bir kültür etkinliği yapılmasına da karar verildi. Çalışmaları yürütmek üzere Attila Baykal yetkili kılındı.

Çin Xinhua Enstitüsü Marmara Grubu Vakfındaydı

17 Eylül 2023 Pazar - Okunma : 372

Merkezi Pekin'de bulunan Xinhua Enstitüsü, Marmara Grubu Vakfı'na Kuşak ve Yol Girişimi ile ilgili bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Cafer Okray, Lale Aytanç Nalbant, Ümran Öksüz, Prof. Dr. Özgür Çengel, Serhat Tabanca, Belgin Tanrıverdi, Prof. Dr. Figen Yıldırım ve Recep Ergin'in hazır bulunduğu çalıştayda; 10. yılında Kuşak ve Yol Girişimi'nin sahip olduğu değerler görüşüldü. Dr. Akkan Suver; Xinhua Enstitülü misafirlere (Son onbeş günde; Marmara Grubu Vakfı'nın Taşkent’te, Bişkek’te, Sofya’da ve İstanbul’da Kuşak ve Yol Girişimiyle ilgili gerçekleştiği çalışmaları) anlattı.

Serhat Tabanca Sofyada Slavyani Vakfında söz aldı

16 Eylül 2023 Cumartesi - Okunma : 293

Çin’den Roma’ya Modern İpek Yolu konseptini ifade eden, “Bir Kuşak , Bir Yol” projesi kapsamında Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da Slavyani Vakfı tarafından gerçekleştirilen panele Marmara Grubu Vakfı adına Av. Serhat Tabanca konuşmacı sıfatı ile katıldı. Av. Serhat Tabanca beraberinde Vakfımızın Yönetim Kurulu Üyeleri'nden Mahmut Saklı ve Erol Altaş ile birlikte ülkemizi temsil etti. Av. Serhat Tabanca; Bölgemizin ticaretini yakından ilgilendiren Kuşak ve Yol projesinin dikkatle takibi gerektiğine, bu süreçte eğitim ve demokrasinin önemine vurgu yapan bir konuşma yaptı. Mahmut Saklı Erol Altaş ile birlikte Av. Serhat Tabanca Slavyani Vakfı Başkanı Prof. Dr. Zahari Zahariev ve Çin Sofya Büyükleçisi'ni Vakfımız faaliyetleri kapsamında ve 21-22 Şubat ayında gerçekleştirilecek olan 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sundu.

Marmara Grubu Vakfı Taşkentte

16 Eylül 2023 Cumartesi - Okunma : 281

Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Bursa Milletvekili Osman Mesten, Sezgin Bilgiç,Mustafa Ergin, Hasan Yediyıldız, Ferit Sağ ve Caner Dinçer'den oluşan Heyeti Marmara Grubu Vakfı'nın dostlarıyla buluştu. Taşkent ziyareti esnasında iki dostuyla biraraya gelen Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı'nın yeni yetkililerini Taşkent önceki Valisi Jakhongir Artıkhodjaev ve Dışişleri önceki Bakanı Vladimir Norov'la tanıştırdı. İki ayrı yemekte dostlarıyla biraraya gelerek hasret gideren Dr. Akkan Suver iki dostunu da 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Dr. Akkan Suver Kırgız Yatırım Toplantısında konuştu

16 Eylül 2023 Cumartesi - Okunma : 356

Kırgızistan Kuşak ve Yol Orta Koridoru Üzerinde Yeni Pazarlar Kongresi'nde Dr. Akkan Suver bir konuşma yaptı. Dr. Akkan Suver, Türk işinsanlarının Kırgızistan'da yapabilecekleri iş imkanlarından söz etti. Toplantının açılışını yapan Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Lira Sydykova Kırgızistan'ı fırsatlar ülkesi olarak değerlendirdi. Kırgızistan'ın tanıtım toplantısında Çıngız Toktabekov, Nuradil Bayasov, Kerimbaev Avazbek ve Bilal Tutuş da ayrı ayrı söz alarak Kırgızistan'daki yatırım imkanlarını anlattılar.