Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver'e iki ayrı törenle çapan giydirildi

15 Eylül 2023 Cuma - Okunma : 176

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'e Taşkent'te bulunan Özbekistan Halk Birliği Başkanı Dr. Ömer Salman tarafından çapan giydirildi. Gene Özbekistanlı Dostları tarafından tertiplenen özel bir yemekle Dr. Akkan Suver'e bir başka çapan sunuldu.

Taşkentte Büyük Forum

15 Eylül 2023 Cuma - Okunma : 180

Marmara Grubu Vakfı ile Özbekistan Enstitüsü birlikte "Türkiye Özbekistan İlişkileri ve Türkiye Cumhuriyeti 100 " başlıklı bir forum düzenlendi. Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Bursa Milletvekili Osman Mesten, Sezgin Bilgiç, Mustafa Ergin, Ferit Sağ, Hasan Yediyıldız ve Caner Dinçer'le katıldığı Forum, merhum Cumhurbaşkanı İslam Kerimov"un çalışma ofisinde yapıldı.Yetkililer Forum salonunun yıllar sonra ilk defa bir yabancı heyetin toplantısına açıldığını belirttiler. Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar'ın da katıldığı Forum'da Özbekistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Bakhromjon Aloev de hazır bulundu. Forum sonrası Dr. Akkan Suver Özbek televizyonlarına ve gazetecilerine mülakatlar verdi. Forum'a Ünlü Tarihçimiz Prof. Dr. İlber Ortaylı da video konferans aracılığıyla katıldı ve Türk-Özbek birlikteliğinin önemiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin 100.yılını anlatan bir konuşma yaptı.

Taşkentte Tekstil Fuarına ve Hat Sergisine ziyaret

15 Eylül 2023 Cuma - Okunma : 216

Taşkent temasları sırasında Marmara Grubu Vakfı Heyeti iki sergi ziyareti de gerçekleştirdi. Bu ziyaretlerin ilkinde Taşkent'te açılan Tekstil Fuarı'nda Türk Firmaları'nı ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Heyeti ikinci ziyaretini de TİKA'nın,Türk Hattatların eserlerinden oluşan "Hat" Sergisi'ne yaptı. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Bursa Milletvekili Osman Mesten, Sezgin Bilgiç, Mustafa Ergin, Ferit Sağ, Hasan Yediyıldız, Caner Dinçer de hazır bulundular.

Dr. Akkan Suver Özbekistan Dışişleri Bakan Yardımcısıyla görüştü

15 Eylül 2023 Cuma - Okunma : 226

Dr. Akkan Suver, Özbekistan temasları sırasında Özbekistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Bakhromjon Aloev'le görüştü. Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar ve Bursa Milletvekili Osman Mesten'in de bulunduğu görüşmede Dr. Akkan Suver Özbekistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Bakhromjon Aloev'e 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Bakan Yardımcısı Bakhromjon Aloev'i Zirve'ye davet etti.

Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekara ziyaret

15 Eylül 2023 Cuma - Okunma : 230

Taşkent temaslarında, Marmara Grubu Vakfı'nın Dr .Akkan Suver, Sezgin Bilgiç, Mustafa Ergin ve Hasan Yediyıldız'dan oluşan Heyeti, Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçisi'ne bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve arkadaşları Büyükelçi Olgan Bekar'a Marmara Grubu Vakfı'na gösterdiği itinadan dolayı teşekkürlerini sundular.

Oğuzhan Ceylan Chicago'da

14 Eylül 2023 Perşembe - Okunma : 149

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan devam etmekte olan ABD gezisi temasları çerçevesi'nde Türkiye Cumhuriyeti Chigaco Başkonsolosu Engin Türesin'i makamında ziyaret etti

İsrail Başkonsolosu Rami Hatan Marmara Grubu Vakfındaydı

12 Eylül 2023 Salı - Okunma : 213

İsrail'in İstanbul’a yeni atanan Başkonsolosu Rami Hatan, Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Genel Sekreter Sezgin Bilgiç,İcra Konseyi üyesi Av. Serhat Tabanca hazır bulundu. Ziyarette Başkonsolos Rami Hatan'a Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgi sunuldu.

Oğuzhan Ceylan Houstonda

12 Eylül 2023 Salı - Okunma : 169

Amerika Birleşik Devletleri'nin Houston şehrinde temaslarda bulunan Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan, Türkiye Cumhuriyeti Houston Başkonsolosu Ahmet Atıcı"ya bir nezaket ziyaretinde bulunarak Marmara .Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu

Dr. Akkan Suver Jagiellonian Üniversitesini ziyaret etti

11 Eylül 2023 Pazartesi - Okunma : 234

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, dünyanın en eski Üniversiteleri'nden biri olan Krakov Jagiellonian Üniversitesi'ni ziyaret etti. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Jaroslav Görniak tarafından kabul edilen Dr. Akkan Suver'in; ünlü Bilgin Kopernik'in yetiştiği Jagiellonian Üniversiyesi'ni ziyaretinde Avusturya önceki Savunma Bakanı Werner Fasslabend de hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver, Avrupa-Atlantik Forumuna katıldı

11 Eylül 2023 Pazar - Okunma : 269

Avrupa-Atlantik Forumu tarafından Polonya'nın Krakov şehrinde tertiplenen uluslararası “Demokrasi ve Güvenlik Forum”da ,Bizim Özgürlüğümüz Sizin Özgürlüğünüz konulu etkinliğe Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver: “Siyasette sivil toplumun önemi” konulu bir tebliğ sundu. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nden 44 önemli düşünce adamının sunum yaptığı etkinlikte akademisyenler, senatörler, milletvekilleri ve gazeteciler demokrasinin vazgeçilmezliğini ve güvenliğin gerekliliğini gündeme getirdiler.