Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Vakfı Valeh Aleskerov’u ziyaret etti

8 Şubat 2024 Perşembe - Okunma : 697

Bakü’de bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Prof. Dr. Özgür Çengel'den oluşan Heyeti ALAT Azerbaycan Serbest Bölgesi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Valeh Aleskerov'a bir nezaket ziyareti yaparak,27.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu.

İlham Aliyev'in Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra, Marmara Grubu Vakfı Bakü'de basın toplantısı yaptı

8 Şubat 2024 Perşembe - Okunma : 852

Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Prof. Dr. Özgür Çengel'den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, İlham Aliyev'in yeniden Cumhurbaşkanı seçildiği seçin sonrası Bakü'de bir basın toplantısı yaptı. Basın toplantısında seçimi değerlendiren Marmara Grubu Vakfı heyetinin açıklamaları Azerbaycan basınında geniş çapta yer aldı. Aşağıda çeşitli ajans ve gazetelerde yer alan haberleri bulabilirsiniz.

Dr. Akkan Suver Azerbaycan Devlet Televizyonu’nda

7 Şubat 2024 Çarşamba - Okunma : 717

Dr. Akkan Suver, Azerbaycan seçimleri sonrası Azerbaycan Devlet Televizyonu'nda canlı yayında seçimleri yorumladı.

Mazahir M. Penahov Marmara Grubu Vakfını kabul etti

7 Şubat 2024 Çarşamba - Okunma : 537

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı seçimi münasebetiyle Bakü'de bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Prof. Dr. Özgür Çengel'den oluşan Heyeti’ni Azerbaycan Merkezi Seçim Komisyonu Başkanı Mazahir M. Penahov kabul etti. Kabulde gerçekleşen seçimlerin batı normlarında sonuçlanmasından dolayı Heyet Penahov'u ve şahsında Azerbaycan halkını tebrik etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılıyor

7 Şubat 2024 Çarşamba - Okunma : 557

Azerbaycan'da 7 adayın katılımıyla yapılmakta olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Marmara Grubu Vakfı Gözlemci statüsünde hazır bulundu. Dr.Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Prof. Dr. Özgür Çengel'den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti yaklaşık 40 seçim mıntıkasını ziyaret etti. Gözlemlerini değişik televizyon kanalları ile basın mensuplarına açıklayan Heyet özetle :"Batı normlarında bir seçim gördüklerini" ifade etti.

Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov Marmara Grubu Vakfı Heyetini kabul etti

6 Şubat 2024 Salı - Okunma : 383

Cumhurbaşkanlığı seçimleri münasebetiyle Azerbaycan'da bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Genel Başkan Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Sezgin Bilgiç ve Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Özgür Çengel' den oluşan Heyeti'ni Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov kabul etti. Kabulde Azerbaycan Enerji Bakanlığı üst düzey yöneticileri de hazır bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Azerbaycanda Atatürk Merkezini ziyaret etti

6 Şubat 2024 Salı - Okunma : 307

Azerbaycan'da Cumhurbaşkanlığı Seçimi münasebetiyle bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Prof. Dr. Özgür Çengel’den oluşan Heyeti Azerbaycan 'da Atatürk Merkezi'ne bir nezaket ziyareti gerçekleştirerek Başkan Milletvekili Prof. Dr. Nizami Caferov'la görüştü.

Hindistan Cumhuriyeti 75 Yaşında

30 Ocak 2024 Pazartesi - Okunma : 559

Hindistan Cumhuriyeti'nin 75. Yıldönümü münasebetiyle Hindistan Ankara Büyükelçisi Virander Paul ve eşi Racheline Shadap ile Hindistan İstanbul Başkonsolosu Mijito Vinito ve eşi Shin Jung Lee tarafından İstanbul Hilton Oteli'nde bir resepsiyon verildi. Hint vatandaşlarının da hazır bulunduğu resepsiyona Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ile İcra Konseyi Üyesi Mahmut Saklı ve İstanbul'da bulunan yabancı misyon şefleriyle mülki erkan da katıldı.

Kazakistanda Atatürk Heykeli

29 Ocak 2024 Pazartesi - Okunma : 242

Kazakistan'ın Almatı şehrinde El-Farabi Bulvarı üzerinde bulunan Atatürk Parkı'nda, granit bir kaide üzerine dikilen Atatürk Heykeli, düzenlenen bir törenle açıldı. 3 metre yüksekliğinde olan Atatürk Heykeli, Kazak Heykeltraşlar Aidos Burkitbayer ve Timur Burkitbayer tarafından yapıldı. Kazakistan Kültür Bakanı Aida Baleyeva'nın açılışını yaptığı Atatürk Heykeli'nin töreninde Türkiye'nin Astana Büyükelçisi Mustafa Kapucu, TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev ve Almatı Büyükşehir Belediye Başkanı Yerbolat Dosoyer de hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Atatürk Heykeli'nin açılışı münasebetiyle Kazakistan Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev ile Kazakistan İstanbul Başkonsolosu Nuriddin Amankul'a teşekkür mektubu gönderdi. Dr. Akkan Suver'in mektubu aynen şöyledir: “Kazakistan Devleti’nin ve Kazak Milleti’nin yüksek alicenaplığının bir örneği olarak, diktiğiniz Atatürk Heykeli bizleri gururlandırmış ve sevince boğmuştur. Yüksek şahsınızda Kazakistan Hükümeti’ne, Kazak kardeşlerimize Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle şükranlarımızı sunuyoruz. Lütfedip en derin saygılarımızı kabul edin.”

Santa Maria Kilisesine yapılan saldırıyı kınıyoruz

28 Ocak 2024 Pazar - Okunma : 499

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver: İstanbul'da Santa Maria İtalyan Kilisesi'ne yapılan saldırıyı kınadı. Dr. Akkan Suver'in açıklaması aynen şöyledir : "-İstanbul' da Santa Maria İtalyan Kilisesi'nde Ayin sırasında yapılan saldırıyı, sivil toplum kimliğimizle şiddetle kınıyoruz. Bu kötülük yalnız Hristiyan cemaatine değil insanlığa karşı girişilmiş bir saldırı, bir cinayettir. Öldürülen Latin Katolik vatandaşımızın ailesine baş sağlığı diliyoruz. İnanıyoruz ki, bu insanlık dışı olayın failleri en kısa zamanda yakalanacak ve adalete teslim edilecektir." Akşam saatlerinde:Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Santa Maria Kilisesine saldırıyı gerçekleştiren iki katil zanlısının yakalandığını kamu oyuna açıkladı.