Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Karadağ-Montenegro’dan ziyaret

26 Şubat 2018 Pazartesi - Okunma : 3837

(Karadağ) Montenegro Dışişleri Bakanlığı’ndan Selim Lika ve Miloš Đuričković, beraberinde Montenegro Ankara Büyükelçisi Branko Milic’le beraber İstanbul’da, (Karadağ) Montenegro Fahri Başkonsolosu ve Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver’e bir nezaket ziyareti yaptılar. Ziyarette (Karadağ) Montenegro Gaziantep Konsolosu Koray Aksoy ve İzmir Konsolosu Cüneyt Bosnalıer de hazır bulundular.

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu Fotoğraf Sergisi açtı

23 Şubat 2018 Cuma - Okunma : 2444

Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balázs Hendrich, Macar Kültür Merkezi Müdürü Gábor Fodor’la birlikte, Macar güreş antrenörü Rezso Péter'in 1920’lerde çekilen, ardından yeniden düzenlenen güreş sporunun ve modernleşen Türkiye'nin fotoğraflarının sunulduğu bir fotoğraf sergisi açtılar. Atatürk'ün, Türkiye'de daha önce hiç görülmemiş bir fotoğrafının da yer aldığı Sergi katılımcıların ilgi merkezi oldu. Sergiye Dr. Akkan Suver de katıldı.

Bangladeş Başkonsolosluğu Dünya Ana Dil Gününü kutladı

22 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 3130

Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Dr. Monirul İslam tarafından, İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi'nde Dünya Ana Dil Günü münasebetiyle bir panel tertiplendi. İstanbul’da bulunan uluslararası öğrencilerin Türkçe öğrendikleri Merkez'de yapılan paneli Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Dr. Monirul İslam yönetti. Dr. Akkan Suver de, Koç Üniversitesi'nden Dr. Nazmi Ağıl ve Gazeteci Ahmet Coşkunaydın’la birlikte bir sunum yaptı. Panelistlerden sonra Bangladeşli, Suriyeli, Makedonyalı, Ugandalı, Zimbabweli ve Malezyalı öğrenciler kendi dillerinde seslendirdikleri şarkılarla panele renk kattılar.

TESAM Yöneticileri Marmara Grubu’ndaydı

21 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 2743

Merkezi Bursa’da bulanan TESAM (Ekonomik, Siyasal ve Stratejik Araştırmalar Merkezi) adına Yıldırım Deniz ve Halil İbrahim Yıldız Marmara Grubu Vakfı’na bir ziyaret gerçekleştirdiler. İki sivil toplum kuruluşu arasında ortak çalışmalar yapılabilmesi konusunun görüşüldüğü ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’a yemek

19 Şubat 2018 Pazartesi - Okunma : 3117

Ülkemize bir çalışma ziyaretinde bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov onuruna Marmara Grubu Vakfı, İstanbul’da Beyti Lokantasında bir öğle yemeği verdi. Patrik Bartholomeos’un da hazır bulunduğu yemeğe Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Müjgan Suver’le birlikte Prof. Dr. Erman Tuncer, Makedonya İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz ve Patrikhane Genel Sekreteri Peder Yuvakim Bilis de katıldı. Yemekte Beyti Lokantası Sahibi Beyti Güler Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov’a çini işlemeli bir anı tabağı hediye etti.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Marmara Grubu Vakfı’nı Kabul etti

17 Şubat 2018 Cumartesi - Okunma : 2527

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Lefkoşa’da 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ve davet ziyaretleri için bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti’ni kabul etti. Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan ve Şamil Ayrım’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Kabulde KKTC Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Cenk Gürçağ da hazır bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Kıbrıs’taydı

17 Şubat 2018 Cumartesi - Okunma : 3237

21.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım sunumları çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bir günlük bir çalışma ziyaretinde bulunan Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Ali Rıza Arslan, çalışmalarına Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay’ı makamında ziyaret ederek başladılar. Ziyarette Dr. Suver ve arkadaşları Büyükelçi Derya Kanbay’a 11-12 Nisan 2018 günleri gerçekleşecek 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundular.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Ali Rıza Arslan Belarus’taydı

15 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 4900

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı ve DEİK Belarus İş Konseyi Başkanı Ali Rıza Arslan Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte Belarus’taydı. Türkiye-Belarus İş Forumu’nda Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte işadamlarının talep ve düşüncelerini dinleyen Ali Rıza Arslan forumda yaptığı konuşmada: "Karşılıklı ticaret hacmimiz 2017'de yüzde 30'un üzerinde bir artış gösterdi. Bu ticaret hacmi 1 milyar dolara yakın. Türk firmaları Belarus'ta doğrudan yatırım yapmak için tecrübe kazandılar. Bu tecrübelerin gelecek yıllarda devam etmesini diliyorum” dedi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Danimarka Prensi Henrik vefat etti

15 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 2664

Danimarka Kraliçesi’nin Eşi Danimarka Prensi Henrik’in ebediyete intikali üzerine Danimarka Başkonsolosluğu’nda açılan Taziye Defteri’ni imzalayan Dr. Akkan Suver, Danimarkalılara ve Majeste Kraliçe’ye başsağlığı ve sabır dileklerini sundu. Defterin imzalanmasında Danimarka Başkonsolosu Jesper Kamp da hazır bulundu.

Konsolos eşleri toplandılar

14 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 3053

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver İstanbul’da yapılan geleneksel Konsolos Eşleri toplantısına katıldı. İstanbul’da bulunan Konsolosların eşlerinin her ay düzenledikleri ve bilgi alışverişinde bulundukları yemekli toplantı Füsun İhsanoğlu’nun evinde gerçekleşti. Füsun İhsanoğlu’nun verdiği yemeğe Türkiye’den Zeynep Germen, Kuveyt’ten Heba Al Mohammed, Togo’dan Kurtuluş Gnassounou, Slovakya’dan Dr. Anna Sestakova, Orta Afrika Cumhuriyeti’den Meral Akdikmen, Gine’den Mine Argün, İzlanda’dan Sennur Hamamcıoğlu, Fildişi Sahili’nden Ayşe Erez, Yeni Zelanda’dan Ayşe Olgun, Umman’dan Sylvian Magribli, Slovenya’dan Berna Arıoğlu, Surinam’dan Prof. Dr. Emel Başar da katılanlar arasındaydılar.