Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Sezgin Bilgiç Shanxide Kuşak ve Yol girişimini anlattı.

17 Mayıs 2024 Cuma - Okunma : 692

CPAFFC (Çin Halkı’nın Yabancı Ülkelerle Dostluk Cemiyeti) toplantıları için Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç ve İcra Konseyi üyesi Mahmut Saklı Shanxi bölgesinde gerçekleşen toplantıda Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarını anlatan görüşmelerde bulundular. Çin Halk Cumhuriyeti Shanxi bölgesi Başkanı Xu Xinrong ile de bir görüşme yapan Sezgin Bilgiç ve Mahmut Saklı Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundular. Toplantıda Sezgin Bilgiç Genel Kurul’a hitap ederek Avrasya Ekonomi Zirvelerinde yer alan “Kuşak ve Yol” girişiminin önemli konusunu gündeme getirdi.

Mustafa Ergin Üsküdar Belediye Başkanını ziyaret etti

17 Mayıs 2024 Cuma - Okunma : 601

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Mustafa Ergin Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş'ı ziyaret ederek Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Marmara Vakfı Çin Halk Cumhuriyeti’nde.

16 Mayıs 2024 Perşembe - Okunma : 648

CPAFFC(Çin Halkı’nın Yabancı Ülkelerle Dostluk Cemiyeti) toplantılarına katılmak üzere Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç ile İcra Konseyi üyesi olan Mahmut Saklı, Başkan Yang Wanming ile görüştü. Görüşmede Pekin Büyükelçiliği Birinci Kâtibi Devletşah Yayan da hazır bulundu. Toplantıda Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulunan Sezgin Bilgiç ve Mahmut Saklı, CPAFFC’nin ev sahipliğine teşekkür de ettiler. Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulundukları sürede, Türkiye Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa tarafından da kabul edilen Sezgin Bilgiç ve Mahmut Saklı Büyükelçi İsmail Hakkı Musa’ya Marmara Grubu Vakfı’nın son çalışmalarını anlattılar. Pekin’de tertiplenen konferansta bir konuşma yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç Kuşak ve Yol ile birlikte barışa duyulan ihtiyacı gündeme getirdi. Sezgin Bilgiç’in konuşma metni aşağıdadır:

Dr. Akkan Suver, Tiran'da Karadağ Maslahatgüzarını ziyaret etti.

15 Mayıs 2024 Çarşamba - Okunma : 572

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi'nin 63. Genel Kurul çalışmaları çerçevesinde Tiran'da bulunan Dr. Akkan Suver diplomatik temaslarını sürdürüyor. 15 Temmuz 2024 günü önce Karadağ (Montenegro) Maslahatgüzarı Dorde Jankovic’i ziyaret etti. Karadağ Balıkesir Fahri Konsolosu olarak Karadağ Büyükelçiliği'ni ziyareti bir görev olarak kabul ettiğini belirten Dr. Suver Maslahatgüzar Dorde Jankovic’e bir de kitap hediye etti. Ziyarette kendisine Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Göksel Bilgiç eşlik etti. Dr. Akkan Suver, Karadağ ziyareti sonrası, önceki Cumhurbaşkanı Bamir Topi (2007 -2012 ) tarafından kabul edildi. Kabul sonrası Cumhurbaşkanı İlir Meta ( 2017-2022) tarafından onuruna yemek verilen Dr .Akkan Suver, akşam üzeri de Arnavutluk önceki Cumhurbaşkanı merhum Bujar Nishani'nin ( 2012-2017) Eşi Odeta Nishani'yi ziyaret etti. Ziyarette Arnavutluk Milletvekili Kreshnik Çollaku da hazır bulundu. Göksel Bilgiç'le ziyaretlerini gerçekleştiren Dr. Akkan Suver Karadağ Maslahatgüzarı'yla samimi bir görüşme yaptı. Daha önce 9 Haziran 2017 tarihinde Büyükelçi Dusan Mrdovic'i Tiran'da ziyaret ettiğini de belirten Dr. Akkan Suver, Maslahatgüzar Dorde Jankovic’ e Türkiye’ deki çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver temaslarının sonuncusunu Türkiye Cumhuriyeti'nin Tirana Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay'a yaptı. İki günlük çalışmaların bir değerlendirilmesinin yapıldığı ziyarette Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında Büyükelçi Tayyar Kağan Atay'a bilgi sunumunda bulundu.

Büyükelçi Tayyar Kağan Ataya ziyaret

15 Mayıs 2024 Çarşamba - Okunma : 428

Tiran'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Mütevelli Heyet Üyesi Göksel Bilgiç Türkiye Cumhuriyeti Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay'a bir bilgilendirme ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Göksel Bilgiç Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

İlir Meta Dr Suver ile Bilgiç'e yemek verdi

15 Mayıs 2024 Çarşamba - Okunma : 438

Arnavutluk Cumhurbaşkanı İlir Meta (2017-2022) Tiran'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ile Mütevelli Heyet Üyesi Göksel Bilgiç onuruna bir öğle yemeği verdi. Yemekte Dr. Akkan Suver ve Göksel Bilgiç, Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin geleceğini konuştular.

Bamir Topi'yi ziyaret

15 Mayıs 2024 Çarşamba - Okunma : 445

Tiran'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topi'ye (2007-2012) bir nezaket ziyareti yaptı. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Göksel Bilgiç Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Dr. Akkan Suver Odeta Nishani'yi ziyaret etti.

15 Mayıs 2024 Salı - Okunma : 444

Arnavutluk önceki Cumhurbaşkanı Müteveffa Bujar Nishani'nin (2012-2017) Eşi Odeta Nishani'ye Dr. Akkan Suver ve Göksel Bilgiç bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Cumhurbaşkanı Bujar Nishani'nin hatıraları yad edildi. Dr. Akkan Suver'e Cumhurbaşkanlığı döneminde Arnavutluk Devlet Madalyası veren Bujar Nishani'nin Eşi'ni, Dr. Suver Marmara Grubu Vakfı olarak Türkiye'ye davet etti.

Dr. Akkan Suver, Tiran'da Büyükelçiler Birliğini ziyaret etti

14 Mayıs 2024 Salı - Okunma : 299

Arnavutluk'un Başkenti Tiran'da bulunan Dr. Akkan Suver ve Göksel Bilgiç Arnavut Büyükelçiler Birliği'ni ziyaret ettiler. Ziyaretinde Başkan Büyükelçi Genci Mucaj tarafından kabul edilen Dr. Akkan Suver ile gelecek yıl yapılacak 28. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Marmara Grubu Vakfı Tiran'da

14 Mayıs 2024 Salı - Okunma : 228

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Mütevelli Heyet Üyesi Göksel Bilgiç, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi 63.Genel Kurul çalışmalarına, sivil toplum adına katılmak üzere Tiran’daydı. Arnavutluk Parlamento Başkanı Lindita Nikolla'nın açılış konuşmasıyla çalışmalarına başlayan PABSEC Genel Kurulu'nda Dr. Akkan Suver de bir konuşma yaptı ve Kuşak ve Yol Girişimi'nin Karadeniz Bölgesiyle ilişkilerini gündeme getirdi. Dr. Akkan Suver'in konuşma metnini aşağıda bulacaksınız.