Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Gazetecilikten Diplomatlığa-Keşkesi olmayan bir geçmiş

10 Kasım 2023 Cuma - Okunma : 319

Akkan Suver'in yeni kitabı (Keşkesi olmayan bir geçmiş) adıyla yayınlandı. Geçen yıl Akkan Suver'in (80 Yılın Ardından) adıyla yayınlanan kitabını genişletilmiş haliyle H2O Yayınevi: "Gazetecilikten Diplomatlığa-keşkesi olmayan bir geçmiş" adıyla yayınladı. Yayınevi Akkan Suver'i kitabın arkasında şöyle tanıtıyor: (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Oğuzhan Ceylan KKTC'de

9 Kasım 2023 Perşembe - Okunma : 98

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde temaslarda bulunmakta olan Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu tarafından kabul edildi. Kabulde Oğuzhan Ceylan Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu'na; 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu ve kendisini Zirve'ye davet etti.

Çin Xinhua Haber Ajansı Başkan Vekili Yuan Bingzhong Marmara Vakfını ziyaret etti

8 Kasım 2023 Çarşamba - Okunma : 288

Çin Xinhua Haber Ajansı Başkan Vekili Yuan Bingzhong beraberinde çalışma arkadaşlarıyla Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı'nı gelecek günlerde Guangzhou'da yapılacak "uluslararası think-thank" toplantısına davet eden Xinhua Başkan Yardımcısı Yuan Bingzhong, iki ülke sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına verdikleri yüksek önemi ziyaretinde gündeme getirdi. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Cafer Okray ve Oğuzhan Ceylan hazır bulundu.

Rıza Akpolata Avrupa Komisyonu Şeref Bayrağı verildi

8 Kasım 2023 Çarşamba - Okunma : 286

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat İstanbul’da bulunan Diplomatlara bir çalışma kahvaltısı vererek, faaliyetleri hakkında bilgi sunumunda bulundu. 64 Başkonsolos ve Fahri Konsolosun biraraya geldiği çalışma kahvaltısında Avrupa Konseyi tarafından başarılı çalışmalarından dolayı verilen Onur Ödülü Şeref Bayrağı, Avrupa Parlamentosu'ndan Senatör. Joe O'Reilly tarafından Belediye Başkanı Rıza Akpolat'a törenle takdim edildi. Toplantıda Karadağ (Montenegro) İstanbul Konsolosu Jelena Grboviç ile Karadağ (Montenegro) Balıkesir Fahri Konsolosu Dr. Akkan Suver de hazır bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Moldova'daydı

5 Kasım 2023 Pazar - Okunma : 430

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç ve Mütevelli Heyet Üyesi Ferit Sağ, 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi öncesi Moldova'ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve arkadaşları Moldova önceki Cumhurbaşkanı Petru Lucinschi, önceki Başbakanı Chrill Gaburici ve Gagavuzya önceki Başkanı İrina Vlah ile görüş alışverişinde bulundular.

Avusturya Başkonsolosu Josef Saiger Resepsiyon verdi

31 Ekim 2023 Salı - Okunma : 516

Avusturya Milli Günü münasebetiyle Avusturya İstanbul Başkonsolosu Josef Saiger bir Resepsiyon verdi. Avusturya Ankara Büyükelçisi Gabrielle Juen ile Avusturya Ataşe Militeri Albay Thomas Rapatz'ın da katıldığı Resepsiyonda İstanbul’da bulunan mülki erkan ile yabancı misyon şefleri hazır bulundular. Resepsiyonda Marmara Grubu Vakfı'nı Müjgan ve Dr. Akkan Suver ile Işıl ve Sezgin Bilgiç temsil ettiler.

Hasan Yediyıldız Taşkentte Cumhuriyet Bayramı Kutlamasına katıldı

30 Ekim 2023 Pazartesi - Okunma : 586

Taşkent'te bulunan Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Hasan Yediyıldız Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar'ın verdiği Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu'na katıldı. Resepsiyonda, Özbekistan Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Eldar Tulyakov'la da biraraya gelen Hasan Yediyıldız Büyükelçi Olgan Bekar'ı kutladı.

İstanbul Valiliğinde Cumhuriyet Bayramı kutlandı.

29 Ekim 2023 Pazar - Okunma : 632

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100.yılı münasebetiyle İstanbul Valisi Davut Gül tarafından İstanbul Valilik Binasında düzenlenen Resmi Kabul'e, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İcra Konseyi Üyesi Mahmut Saklı katıldılar. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Nice yüzyıllara

Moldova İstanbul Başkonsolosu Sergiu Gurduzaya ziyaret

25 Ekim 2023 Çarşamba - Okunma : 641

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Moldova İstanbul Başkonsolosu Sergiu Gurduza'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Gurduza'ya 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Marmara Grubu Vakfı olarak Moldova'nın katılımına verdikleri önemi gündeme getirdi.

Marmara Grubu Vakfında Kuşak ve Yol, Dr. Akkan Suverin Çin Seyahati ve Beyaz Kitap konuşuldu

25 Ekim 2023 Çarşamba - Okunma : 696

İnsanlığın kader birliğini inşa edelim, el ele parlak geleceğe doğru ilerleyelim. Marmara Grubu Vakfı'nda Kuşak ve Yol'un 10.yılı ile Dr. Akkan Suver'in Çin Seyahati ve Xi Jinping'in Beyaz Kitabı akademik bir düzeyde ele alındı. Toplantıya katılan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong yaptığı Açılış konuşmasında Kuşak ve Yol'un 10.yılını ve geleceği hakkında görüşlerini açıkladı. Gene Başkonsolos Wei Xiaodong Beyaz Kitap ile değerlendirmelerinin ardından; "insanlığın kader birliğini inşa edelim, el ele parlak geleceğe doğru ilerleyelim" diye görüşlerini özetledi. Marmara Grubu Vakfı üyelerinin kalabalık bir katılımınla izlediği toplantı’da Marmara Grubu Vakfı'ndan Prof. Dr. Sema Kalaycıoğlu, Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, Prof. Dr. Özgür Çengel, Prof. Dr. Uğur Özgöker ve Doç.Dr.Pelin Sönmez akademik düzeyde Kuşak ve Yol İnisiyatifi üzerine görüşlerini ortaya koydular. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de yaptığı konuşmada Kuşak ve Yol'un 10.yıl toplantısına ait izlenimlerini anlattı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)