Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları’na Filistin konusunda müracaatta bulundu

18 Mayıs 2021 Salı - Okunma : 1104

Marmara Grubu Vakfı olarak Birleşmiş Milletler ECOSOC üyesi 3705 sivil toplum kuruluşuna ve partneri bulunduğu 14 ülkedeki sivil toplum kuruluşuna bir mektup yazarak; Filistin' de yaşanan insanlık dramına dikkat çekti.

Beşiktaş Şampiyon

16 Mayıs 2021 Pazar - Okunma : 1171

2020- 2021 Türkiye Süper Futbol Ligini Beşiktaş averajla şampiyon olarak bitirdi. Galatasaray ikinciliği, Fenerbahçe ise üçüncülüğü paylaştı. Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle Şampiyon Beşiktaş Futbol takımını tebrik ediyoruz.

Şeker Bayramı kutlu olsun

7 Mayıs 2021 Cuma - Okunma : 1488

Mukaddes Ramazan Ayı sonrası idrak edilen Şeker Bayramı'mız kutlu olsun. Şeker Bayramı'nın yaşamakta olduğumuz Covid-19'a son vermesini, insanlığa barış, huzur ve saadet getirmesini temenni ederken, Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle İslam Alemi'nin Şeker Bayramı'nı kutluyoruz. Nice Bayramlara sağlık ve saadet içinde ulaşmamız dileğiyle...

Dr. Akkan Suver CRI Türkçe Kanalında Tuğçe Akkaşa konuk oldu

4 Mayıs 2021 Salı - Okunma : 1308

“Tarih ve coğrafya Çin ile Türkiye’yi Kuşak ve Yol İnisiyatifi’nin doğal ortağı yapmıştır” Tuğçe Akkaş / Çin Uluslararası Radyosu Türkçe servisi Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, CRI Türk’te Tuğçe Akkaş’ın hazırlayıp sunduğu “Güne Başlarken” programına konuk oldu. Suver, Türkiye - Çin Halk Cumhuriyeti ilişkileri ve Kuşak Yol İnisiyatifi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kuşak ve Yol İnisiyatifi kapsamında gerçekleştirilen toplantılara dikkat çeken Dr. Akkan Suver, toplantılarda Çin, Rusya, Türkiye başta olmak üzere pek çok devletin yer aldığını ve bu toplantıların Birleşmiş Milletler’in (BM) katılımıyla yapıldığını belirtti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

23 Nisan Kutlu Olsun

23 Nisan 2021 Cuma - Okunma : 1606

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı’nın 101. Yılındayız. 23 Nisan 1920 günü açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış günü, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Bu bayram, TBMM'nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan 23 Nisan Millî Bayramı ve 1 Kasım 1922'de saltanatın kaldırılmasıyla, önce 1 Kasım olarak kabul edilen, sonra 1935'te 23 Nisan Millî Bayramı'yla birleştirilen Hâkimiyet-i Milliye Bayramı ile Himaye-i Etfal Cemiyeti'nin 1927'de ilan ettiği ve ilki Atatürk'ün himayesinde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Bayramı'nın kendiliğinden birleşmesiyle oluştu. 1980 12 Eylül döneminde Millî Güvenlik Konseyi, bu bayram resmî olarak "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" adını verdi.

Mustafa Gültepe’ye ziyaret

22 Nisan 2021 Perşembe - Okunma : 2099

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Cafer Okray ve Turan Sarıgülle ile birlikte İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe’yi makamında ziyaret ederek 7-9 Temmuz 2021 günleri gerçekleşecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Mustafa Paşahan ve Cemal Beyazıt da hazır bulundular.

Başkonsolos Suzan Novobrdalija’ya ziyaret

21 Nisan 2021 Çarşamba - Okunma : 1323

Dr. Akkan Suver 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri kapsamında Kosova İstanbul Başkonsolosu Suzan Novobrdalija’yı ziyaret etti. Ziyarette Kosova İstanbul Başkonsolosluğu yetkilileri de hazır bulundu. Yeni Cumhurbaşkanı seçilen Vjosa Osmani’yi de 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Şeref Konuğu olarak davet eden Dr. Akkan Suver, Kosova’nın Avrasya Ekonomi Zirveleri’ndeki önemli yerini vurguladı. Dr. Akkan Suver ayrıca Kosova’nın temsiline verdikleri büyük önemi de gündeme getirdi. Milletvekili olarak Kosova’nın İstiklal Beyannamesi’nde ismi bulunan dönemin Kosova Milletvekili, İstanbul Başkonsolosu Suzan Novobrdalija ziyaret sonrası Dr. Akkan Suver’e Türk-Kosova işbirliğini simgeleyen bir anı hediyesi sundu.

Yıldırım Akbulut’u kaybettik

15 Nisan 2021 Perşembe - Okunma : 1811

Türkiye Cumhuriyeti 20. Başbakanı ve 15. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Yıldırım Akbulut’u kaybettik. Başbakanlığı sırasında Marmara Grubu Vakfı’nın toplantılarını çeşitli zamanlarda misafir konuşmacı olarak şereflendiren Yıldırım Akbulut 1999 senesinde gerçekleştirdiğimiz Sevgi İftarımıza da katılmıştı. 2. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin de Şeref Konuğu olan Yıldırım Akbulut’u rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Montenegro (Karadağ) Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic’i ziyaret

14 Nisan 2021 Çarşamba - Okunma : 1565

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Ankara görüşmelerine devam eden Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Karadağ’ın Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic’i Büyükelçilik ofisinde ziyaret etti. İki konuda yapılan görüşmede Konsolosluk ilişkileri ve sivil toplum temasları gündeme getirildi. Ziyaretin Montenegro (Karadağ) ilişkileri kapsamında Büyükelçi Perisa Kastratovic Dr. Akkan Suver'e Karadağ Dışişleri Bakanlığı'nın çalışma prensipleri hakkında bilgi sunumunda bulundu. Sivil Toplum ilişkileri bölümünde ise Montenegro (Karadağ) her yıl Avrasya Ekonomi Zirvelerine yüksek seviyede katılımın gerçekleştiğini belirten Dr. Akkan Suver, Büyükelçi Perisa Kastratovic’e 7-9 Temmuz 2021 günleri gerçekleşecek olan 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Montenegro (Karadağ) Devleti’nin yüksek seviyede katılımı beklediklerini vurguladı. Görüşmede Karadağ Büyükelçiliği'nden Anda Alivodic ve Dragan Krivokapic de hazır bulundu.

Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev’e ziyaret

14 Nisan 2021 Çarşamba - Okunma : 1401

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında görüşmelerine devam eden Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev’i Ankara Büyükelçilik ofisinde ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Büyükelçi Ishankuli Amanlyev’e Türkmenistan’ın her yıl Avrasya Ekonomi Zirvelerine gösterdikleri yakın ilgi ve katılımlarından dolayı ayrıca teşekkür ederek, 7-9 Temmuz 2021 günleri gerçekleşecek olan 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Türkmenistan’ın yüksek seviyede katılımı beklediklerini belittir.