Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Prof. Dr. Ali Bardakoğluna Ziyaret

7 Kasım 2018 Salı - Okunma : 2266

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ve Ali Rıza Arslan 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde 16. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'nu makamında ziyaret etti. Dr. Suver ve Arslan, Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'yla 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde ele alınacak "su ve göç - su ve din" oturumuyla ilgili olarak bilgi sunumunda ve görüş alışverişinde bulundular.

Oleksandr Gaman'a Ziyaret

6 Kasım 2018 Salı - Okunma : 2255

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman'ı makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver Ukrayna'nın 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımına Marmara Vakfı'nın verdiği önemi vurguladı.

Türkiye Su Enstitüsü’ne ziyaret

2 Kasım 2018 Cuma - Okunma : 2479

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Prof. Dr. Ahmet Samsunlu ve Cafer Okray’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Türkiye Su Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçi’yi makamında ziyaret ederek tertiplenecek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulundular. Su konusunda bilgilendirilen Marmara Grubu Vakfı heyeti, Zirve’de işbirliği önerisini de Başkan Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçi ve arkadaşlarına sundular.

İHKİB’e ziyaret

2 Kasım 2018 Cuma - Okunma : 2508

Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar ve Nuri Artok, İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe’ye bir nezaket ziyareti yaparak, gerçekleşecek 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Ziyarette İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birlikleri Başkanı Ahmet Öksüz ile İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi Nazım Kanpolat ve İHKİB Genel Sekreteri Cemal Bayazıt da hazır bulundular

Demirel 94 Yaşında

1 Kasım 2018 Perşembe - Okunma : 2410

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 94. doğum günü dolayısıyla memleketi İslamköy'deki mezarı başında anıldı. Atabey ilçesine bağlı İslamköy'deki Çalca Tepe'de düzenlenen anma törenine Demirel ailesinin yanı sıra Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen Turan Sarıgülle ile birlikte protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Demirel'in sağlığında özel doktorluğunu yapan İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Demokrat Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Kelleci, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim de ayrı ayrı söz alarak Demirel'i anlattılar.

MİTHAT YÜMLÜYÜ KAYBETTİK

31 Ekim 2018 Çarşamba - Okunma : 2031

Marmara Grubu Vakfı Kurucu Üyesi, Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi (1995-2004), Marmara Grubu Vakfı ONUR MADALYASI (2015) Sahibi, Değerli Arkadaşımız Mithat Yümlü'yü kaybetmiş bulunuyoruz. Değerli Arkadaşımızın cenazesi 1 Kasım 2018 Perşembe günü öğle namazını müteakip Şişli Camii'nden kaldırılacaktır. Marmara Grubu Vakfı olarak, kuruluşundan bugüne kadar, muhterem arkadaşımızın ortaya koyduğu hizmetler unutulmazdır. Aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyor, kendisine Cenab-ı Hak'tan rahmet, başta Saygıdeğer Eşi olmak üzere Ailesi efradına engin sabır dileklerimizi sunuyoruz.

Ali Rıza Arslan Moğolistan’ı anlattı

30 Ekim 2018 Salı - Okunma : 2495

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Ali Rıza Arslan UTESAV’da bir konferans vererek; Türklerin ana vatanı Moğolistan’ı anlattı. Ali Rıza Arslan; ‘’Moğolistan bir açık hava müzesi gibi, her yerinde Türk izleriyle dolu. Kazak, Hoton, Tuva, Uygur Türklerinin yaşadığı ata yurdumuz... Altay Dağları'ndan, Orhun Abideleri'ne kadar bizim geldiğimiz coğrafyayı oluşturmaktadır’’ dedi. Toplantıda MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Yalçıntaş da söz aldılar.

TİM Başkanı İsmail Gülle’yi ziyaret

30 Ekim 2018 Salı - Okunma : 2135

Marmara Grubu Vakfı, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle’yi makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Ali Rıza Arslan, Nuri Artok, Turan Sarıgülle ve Av. Serhat Tabanca’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti TİM Başkanı İsmail Gülle’ye, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin davet mektubunu da sundular.

Abdullah Gül’e, ziyaret

30 Ekim 2018 Salı - Okunma : 3322

Marmara Grubu Vakfı, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Müjgan Suver, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Ali Rıza Arslan, Cafer Okray, (E) Oramiral Yüksel Önel, Turan Sarıgülle ve Av. Serhat Tabanca'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin davet mektubunu arz etti.

İSTANBUL HAVA LİMANI AÇILDI

29 Ekim 2018 Pazartesi - Okunma : 1867

Dünyanın en prestijli hava limanlarından biri olacak olan İstanbul Hava Limanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)