Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Şamil Ayrım Türkmenistan Büyükelçisi ile görüştü

10 Ocak 2018 Çarşamba - Okunma : 2669

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev’i makamında ziyaret ederek, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Marmara Grubu Vakfı’nın Türkmenistan’ın Avrasya Ekonomi Zirvelerinde temsiline büyük önem verdiklerini belitten Şamil Ayrım Türkmenistan’ın yüksek düzeyde temsili için Büyükelçi Ishankuli Amanlyev’den destek rica etti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

İtalya Başkonsolosu Mme. FERRARI BRAVO’ya ziyaret

8 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 3530

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde İtalya Başkonsolosu Mme. Federica FERRARI BRAVO’yu makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray bilgi sunumunda bulundular. Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray ziyaretlerinde İtalya’nın katılımına verdikleri önemi de özellikle belirttiler.

Bulgar Kilisesi Açıldı

7 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 3271

İstanbul Balat'ta bulunan ve Demir Kilise olarak bilinen Sveti Stefan Bulgar Kilisesi dokuz yıl süren bir onarımdan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan Binali Yıldırım'ın ve BulgaristanBaşbakanı Boyko Borisov'un katıldıkları bir törenle yeniden ibadete açıldı. Törene Bulgaristan'dan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ekaterina Zaharieva başkanlığında gelen devlet adamları, Müslümanları temsilen Başmüftü Mustafa Aliç Hacı ve Ortodoksları temsilen Bulgar Patriği Neofit'le beraber Istanbul'da bulunan dini önderler ile Diplomatik Misyon Şefleri'nin yanı sıra Bulgar asıllı vatandaşlarımızla Türk sivil toplumunun önde gelen liderleri katıldı.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Hemreylik Günü Kutlu Olsun

28 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 3324

Büyük Önder Haydar Aliyev tarafından bundan 26 yıl önce 31 Aralık günü için ortaya konan Dünya Azerbaycanlıların Hemreylik Günü'nün yıldönümündeyiz. Dünya Azerbaycanlıların Hemreylik Günü gerçekte Azerbaycan birlikteliğinin ve yüksek Azerbaycan medeniyetinin dünden bugüne intikal etmesinin sağlanmasıdır. Büyük Önder Haydar Aliyev, yurt dışında yaşayan Azerbaycanlılarla yurt içindeki yurttaşları aynı gaye, aynı hedef, aynı inanç doğrultusunda birlikte hareket etmeye sevk ederek, nesiller ve mesafeler arasında bir köprü kurdu. 26 yıl önce ortaya konan bu muhteşem düşünce köprüsü, bugün Azerbaycan'ın dünyada sahip olduğu yüksek itibarın kaynağıdır. Bu kaynağın yıldönümünde, Büyük Önder Haydar Aliyev'i rahmet ve saygı ile anıyor Dünya Azerbaycanlılarının Hemreylik Gününü Marmara Grubu Vakfı olarak kutluyoruz.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

2018 Yılı Hayırlı Olsun

27 Aralık 2017 Çarşamba - Okunma : 2428

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver yaklaşan Yeni Yıl dolayısıyla kamuoyuna bir tebrik mesajı yayınladı. Dr. Suver mesajında barış, huzur ve esenlik dolu bir yıl temenni etti. Dr. Suver'in mesajı aynen şöyledir:"- Yeni ümitlerle, yeni beklentilerle 2018 yılının arifesindeyiz. Sivil toplum kimliğimizle, idrak etmekte olduğumuz 2018 yılının insanlarımıza ve insanlığa esenlikler, barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Yaşadığımız acı günlerin son bulması, savaş hırslarının tükenmesi, istemsiz göçün durdurulması, dileğiyle 2018 yılında barış, huzur ve esenlik dolu günleri idrak edeceğimizi ümit ediyorum. Zira insanlık teröre, savaşa karşı büyük bir sınav veriyor. Bu sınav ümitsizliğe karşıdır. Bu sınav daha anlayışlı, daha uzlaşmacı, daha basiretli, daha sağduyulu, daha sevecen olma sınavıdır. Dolayısıyla 2018 yılının başarılı bir sınav yılı olarak, oluşacak güzel beklentilerle yepyeni günlerin kapısını aralayacağını ümit ediyor, insanlığa huzur, barış, refah ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum." MUTLU YILLAR... YENİ İLİNİZ MÜBARƏK... HAPPY NEW YEAR... BONNE ANNÉE... XIN NIAN YU KUAI... FELIZ ANO NUEVO... KALI RONIA... EIN GLÜCKLICHES NEUES JAHR... LA MULTI ANI... S NOVYM GODOM...(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Noel tebriği

25 Aralık 2017 Pazartesi - Okunma : 2612

Hristiyan dünyasının idrak etmekte olduğu Noel Bayramı'nı Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı adına Süryani Cemaatinin kutlama törenlerine katılarak tebrik etti. İstanbul’da bulunan Katolik ve Ortodoks Süryanilerin Noel Bayramı kutlamaları münasebetiyle Dr. Suver Süryani Katolik Patrik Vekili Korepiskopos Mgr. Orhan Çanlı’yı ve Süryani Ortodoks Cemaati Ruhani Reisi ve Patrik Vekili Metropolit Mor Filüksinos Yusuf Çetin’i ayrı ayrı makamlarında ziyaret ederek Noel’lerini tebrik etti. Dr. Akkan Suver ziyaretler sonrası: "- Başta Türkiye'de yaşayan farklı mezhep ve geleneklerin oluşturduğu Hristiyan vatandaşlarımızla, dünyada Hristiyanlığa inananların Noel Bayramları'nı sivil toplum kimliğimizle kutluyoruz. Çağlar boyu farklı din ve kültürlere ev sahipliği yapmış bir coğrafyanın evlatları olarak bir zenginlik olarak addettiğimiz değişik inanç sahipleriyle birarada idrak ettiğimiz bayramlarımız bizim birlikteliğimizin vazgeçilmezleridir. Hristiyan dünyasının idrak etmekte olduğu Noel Bayramı'nı ise bizler, dayanışma ikliminin gelişmesine vesile teşkil etmesini, barış kapısının aralanmasına bir fırsat oluşturmasını temenni ediyoruz. Başta Süryani vatandaşlarımız olmak üzere, bütün Hristiyanların Noel Bayramları'nı tebrik ediyoruz."dedi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Marmara Grubu Vakfı Bayan Şeyma Şahini Ziyaret Etti

23 Aralık 2017 Cumartesi - Okunma : 3291

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver beraberinde Sevinç Köklüçınar, Gülay Bayramoğlu ve Ebru Sanver'den oluşan bir heyetle İstanbul Valisi Vasip Şahin'in Eşi Şeyma Şahin'i Vali Konağı'nda ziyaret etti. Kabul'de Şeyma Şahin'e Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgi sunumu yapan Heyet mensupları kendilerini 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Ukrayna Başkonsolosu Yeni Yıl Konseri Tertipledi

23 Aralık 2017 Cumartesi - Okunma : 3136

Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman yaklaşan Noel ve Yeni Yıl dolayısıyla İstanbul'da bulunan Aya Triada Kilisesi'nde bir konser düzenledi. Ukrayna Başkonsolosu Oleksandr Gaman'nın açılış konuşmasıyla başlayan gecede, "Blahovist" Koro Topluluğu tarafından sunulan Yeni Yıl konserine İstanbul'da bulunan diplomatik misyon şefleriyle, kalabalık bir dinleyici grubu katıldı. Konser sonrasında Ekümenik Patrik Bartholomeos koro mensuplarını tebrik ederek, kendilerine hediyeler sundu. Konser toplu fotoğraf çekimiyle nihayete erdi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Akkan Suver Fransa Başkonsolosu Bertrand Buchwalderi Ziyaret Etti

22 Aralık 2017 Cuma - Okunma : 2670

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver Fransa'nın Istanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalder'i makamında ziyaret etti. Fransa'nın katılımına büyük önem verdiklerini belirten Dr. Akkan Suver'e Fransa'nın Istanbul Başkonsolos Bertrand Buchwalder katılımın sağlanabilmesi için gereken çalışmaları yapacağını belirtti.

Dr. Akkan Suver Azerbaycandaydı

21 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 3238

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili sunumlar yapmak üzere Azerbaycan'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver devlet yetkilileriyle temaslarda bulundu. Azerbaycan Enerji Bakanı Pervin Şahbaz tarafından da kabul edilen Dr. Akkan Suver, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin konuları hakkında Bakan'ı bilgilendirdi. Avrasya Ekonomi Zirvelerinde büyük ve önemli bir yeri bulunan Azerbaycan Devleti'n de temaslarını üst seviyede sürdürerek yetkilerin bilgi sahibi olmaları konusunda sunumlarda bulundu.