Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Şamil Ayrım’a Azerbaycan’ın Gururu Altın Ordeni verildi

17 Şubat 2020 Pazartesi - Okunma : 1439

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım’a Marmara Grubu Vakfı Genel Merkezi’nde yapılan bir törenle Azerbaycan’ın Beynelxalq Jurnalı’nın “Azerbaycan’ın Gururu Altın Ordeni” Dergi’nin Başyazarı ve Kurucusu Emil Nasırlı Rüfatoğlu tarafından verildi. Türkiye-Azerbaycan dostluk, kardeşlik ve birlikteliğine yaptığı hizmetlerden dolayı verilen Orden Töreni’nde Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar ve Sezgin Bilgiç de hazır bulundular

Denge Denetleme Ağı IPMde toplandı

15 Şubat 2020 Cumartesi - Okunma : 1248

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de içinde yer aldığı Denge Denetleme Ağı Adaleti izleme ve DDA-Yargı Reform Grubu Çalıştayı IPM'de gerçekleşti. Toplantıda Adalete erişimdeki zorluklar ve engeller hukukçularla ve ilgili STK kuruluşları ile tartışıldı.

Gjorge Ivanov'a Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 1409

Makedonya önceki Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov'u makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette, Makedonya Devlet Önceki Bakanı Furkan Cako ve Makedonya İstanbul Önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.

Elvin Hasan'a Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 1618

Marmara Grubu Vakfı Kuzey Makedonya'daydı. 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri kapsamında Kuzey Makedonya Devlet Bakanı Elvin Hasan'ı ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Devlet Bakanı Elvin Hasan'ı İstanbul'a davet etti.

Sali Murati'ye Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 1466

Kuzey Makedonya'da temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti beraberinde Zerrin Abaz ve Furkan Cako'yla Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Sali Murati'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette; Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na yeni seçilen Sali Murati tebrik edildi.

Türkiye Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök'e Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 2125

Marmara Grubu Vakfı Kuzey Makedonya ziyaretleri çerçevesinde, Türkiye Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök'ü ziyaret etti. Büyükelçilik Rezidans'ında gerçekleşen bu ziyarette, Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'la birlikte Kuzey Makedonya Devlet önceki Bakanı Furkan Cako ve Kuzey Makedonya İstanbul önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.

Gordana Kocovska Dimitrievska'ya Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 1576

Kuzey Makedonya'da temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Kuzey Makedonya Maliye Bakan Yardımcısı Gordana Kocovska Dimitrievska'yı makamında ziyaret ederek, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette, Kuzey Makedonya İstanbul önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.

Seniha Birand Çınar Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti

11 Şubat 2020 Salı - Okunma : 1978

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand Çınar Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret ederek, Dr. Akkan Suver ile görüştü. Görüşmede Konsolos Cahit Kayıarslan da hazır bulundu.

Azerbaycan seçimlerine Dr. Akkan Suver Uluslararası Gözlemci olarak katıldı

9 Şubat 2020 Pazartesi - Okunma : 1182

Dr. Akkan Suver Uluslararası Gözlemci statüsü ile Azerbaycan Erken Parlamento seçimlerine, Türk sivil toplumunu temsilen katıldı. 9 Şubat 2020 günü Azerbaycan'da gerçekleşen erken parlamento seçimleri sırasında Dr. Akkan Suver Merkezi Seçim Komisyonunda Uluslararası Gözlemci sıfatıyla ünlü televizyoncu Sevinç Vaqıfkızı'nın canlı yayında sorularını cevapladı. Dr. Akkan Suver seçim sonrası ise sivil düşünce kuruluşları adına Bakü Hilton Oteli'nde bir basın toplantısı yaptı. Uluslararası basın mensuplarının da katıldığı basın toplantısında: Dr. Akkan Suver özetle şunları söyledi: (-Bugün gerçekleşen erken parlamento seçimlerinde 29 sandığı ziyaret etme imkânını buldum. Nerimanov'da, Sumgayt'ta, Abşeron'da, Hatayi'de, Nesimi'de, Sabayil'de, Nizamiye'de, Binekadı 'da 29 sandığı ziyaret ettim. Bu arada işgal altında olan kaçkınlardan oluşan Şuşa, Ağdam, Hocalı, Hocavend'lilerin sandığını da ziyaret ettim. Seçimlerde demokrasinin bütün kurallarının işlediğine tanık oldum. Akşam saat 19.00'da da Nesimi'de 18 sayılı sandığın açılışında ve oyların sayımında Alman, Özbek, Çinli, Kazak Gözlemcilerle birlikte hazır bulundum. Ayrıca sandıklarda müşahit sayısının en az on kişiden oluştuğunu bunların da çoğunluğunun kadın olduğunu gözledim. Bu seçimlerle Azerbaycan'ın başarılı bir demokrasi imtihanı verdiğini söyleyebiliriz.) (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Cui Wei Çinde yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı

8 Şubat 2020 Cumartesi - Okunma : 1393

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, Çin'de yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı. Marmara Grubu Vakfı olarak bu açıklamayı önemsiyoruz. Başkonsolos Cui Wei diyor ki: (Yazının devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)