Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Filistin Ankara Büyükelçisi Faed K. A. Mustafa’yı ziyaret

9 Mart 2021 Salı - Okunma : 1156

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed K. A. Mustafa’ya bir nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyarette, Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed K. A. Mustafa’yı 7-9 Temmuz 2021 günleri gerçekleşecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sundu. Dr. Akkan Suver, 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Filistin’in katılımını beklediklerini vurguladı.

Gürcistan Ankara Büyükelçisi George Janjgava’ya Ziyaret

9 Mart 2021 Salı - Okunma : 828

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti Gürcistan Ankara Büyükelçisi George Janjgava’yı elçilik makamında ziyaret ederek, Gürcistan’ın daha önceki yıllarda olduğu gibi 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de Gürcistan’ın yüksek seviyede katılımı konusunda Büyükelçisi George Janjgava’dan desteklerini beklediklerini ilettiler. Dr. Akkan Suver Büyükelçisi George Janjgava’yı 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde görmekten de mutlu olacaklarını ayrıca belirtti.

Romanya Ankara Büyükelçisi Stefan Tinca’ya Ziyaret

9 Mart 2021 Salı - Okunma : 1171

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde yaptığı tanıtım ziyaretleri kapsamında Romanya Ankara Büyükelçisi Ștefan Tinca’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette, Dr. Akkan Suver, Romanya’nın Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne devamlı katılımlarından ve verdiği yüksek önemden dolayı Büyükelçi Ștefan Tinca’yı ayrıca teşekkür etti.

Karadağ Montenegro Ankara Büyükelçiliği’ne Ziyaret

9 Mart 2021 Salı - Okunma : 1227

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray Karadağ (Montenegro) Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzar Dragan Krivokapic’i makamında ziyaret ettiler. Dr. Akkan Suver, Karadağ ile Türkiye arasında mevcut bulunan yüksek ve samimi ilişkilerin ışığında Karadağ’ın önemli bir şahsiyetle 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde temsil edilmesinin önemi üzerinde durdu. Ziyarette, Karadağ Büyükelçiliği ikinci kâtibi Anda Alivodic’in de hazır bulundu.

Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun

7 Mart 2021 Pazar - Okunma : 889

Bir erkeği eğitirseniz, bir adamı yetiştirmiş olursunuz. Bir kadını eğitirseniz, bir nesli yetiştirmiş olursunuz. Bu düşüncenin aydınlığında eşit, kalkınmış ve hakkını arayabilen mücadeleci kadınlarla yarınlara ulaşmak dileğiyle Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyoruz. (Haberin devamı için lütfen haber başlığına tıklayınız.)

Dr. Akkan Suver’e Büyük Onur. Suver Montenegro Karadağ Vatandaşı oldu. Montenegro Karadağ Liyakat Madalyası ile taltif edildi.

5 Mart 2021 Cuma - Okunma : 968

Karadağ’a bir çalışma ziyaretinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Montenegro (Karadağ) ziyareti sırasında Montenegro (Karadağ) Devleti'nin büyük bir jestiyle karşılaştı. Karadağ Devleti Dr. Akkan Suver’i Vatandaş yaptı. Karadağ Pasaportu verdi. Karadağ liyakat Madalyası sundu. Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Đukanović tarafından Cumhurbaşkanlığı’nda pandemi dolayısıyla tertiplenen sade bir törenle Devlet Liyakat Madalyası ve Pasaportu kendisine takdim edilen Dr. Akkan Suver’e hitaben bir konuşma yapan Milo Đukanović özetle şunları söyledi: "- Siz Montenegro (Karadağ)’ya oniki yıl yüksek seviyede hizmet ettiniz. Büyük başarılara imza attınız. Bizim İstanbul' da resmi konsolosluk açmamızla sizin oniki yıl süren göreviniz sona erdi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Akkan Suver Montenegro’da Karadağ

4 Mart 2021 Perşembe - Okunma : 1272

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Balıkesir’e Fahri Konsolos atanması nedeniyle Montenegro’ya (Karadağ) bir nezaket ve teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Çalışma ziyaretine Montenegro (Karadağ) Dışişleri Bakanlığı’nı ziyaret ederek çalışmalarına başlayan Dr. Akkan Suver, bilahare Karadağ Avrupa Entegrasyonu ve önceki Dışişleri Bakanı, Karadağ Cumhurbaşkanı Baş Siyasi Danışmanı Milan Rocen tarafından kabul edildi. Kabulde Montenegro (Karadağ) önceki İçişleri Bakanı Jusuf Kalemperovic ile Ankara önceki Büyükelçisi Branko Milic hazır bulundular. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Milan Rocen’e yıllardır gösterdiği yüksek dostluk ve alakadan dolayı teşekkür etti. Dr. Suver Milan Rocen’i 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Sudhi Choudhary, Marmara Vakfı’nı ziyaret etti

1 Mart 2021 Pazartesi - Okunma : 1074

Hindistan İstanbul Başkonsolosu Sudhi Choudhary, Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. 7-9 Temmuz 2021 günleri gerçekleşecek olan 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulunan Hindistan Başkonsolosu Sudhi Choudhary, Zirve’de Hindistan’ın temsiline önem verdiklerini vurguladı. Başkonsolos Choudhary’nin ziyaretinde Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel ve Bilal Bilici hazır bulundu.

Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedovun “Türkmenin Refah İlkesi” kitabı tanıtıldı

27 Şubat 2021 Cumartesi - Okunma : 1023

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov'un yazdığı, çeşitli dillere tercüme edilen "Türkmen'in Refah İlkesi" kitabının Türkçesinin tanıtımı İstanbul Üniversitesi'nin Sultangazi Yerleşkesi'nde yapıldı.

LOT Havayolları Yetkilileri Marmara Vakfı’ndaydı

25 Şubat 2021 Perşembe - Okunma : 1285

Lot Polonya Havayolları Genel Müdürlüğü’nü temsilen Wojciech Bartuzi ve Robert Andrzejczyk beraberinde Polonya İstanbul Konsolosu Sabina Klimek ile birlikte Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret ettiler. Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç’in hazır bulunduğu ziyarette 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.