Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver'in Çin temasları devam ediyor

14 Ekim 2023 Cumartesi - Okunma : 410

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Çin’de Geleneksel Pirinç Şarabı Törenleri'ne katıldı. Dünyanın önde gelen sivil toplum önderlerinin aralarında bulunduğu Törenlerde Dr. Akkan Suver Duayen olarak Merasimlere başkanlık etti.

Oğuzhan Ceylan ve Ege Yiğitel’in Makedonya ziyaretleri devam ediyor

13 Ekim 2023 Cuma - Okunma : 392

Makedonya'nın önceki Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov'un öncülüğünde tertiplenen Genç Liderler Okulu etkinliğinde, Marmara Grubu Vakfı’nın hediyelerini Cumhurbaşkanı Dr. Gjorge Ivanov’a sunduk. Genç Liderler Okulu'na Türkiye adına katılan Oğuzhan Ceylan ve Ege Yiğitel 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davetimizi tekrar ettiler.

Dr. Akkan Suver, Zhejiang Üniversitesinin seminerinde konuştu

13 Ekim 2023 Perşembe - Okunma : 421

Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Şangay Zhejiang Üniversitesi'nde düzenlenen Seminer'de Kuşak ve Yol ile Türkiye ilişkileri üzerine bir konferans verdi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Oğuzhan Ceylan ve Ege Yiğitel Makedonyada

12 Ekim 2023 Perşembe - Okunma : 366

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan ile Mütevelli Heyet Üyesi Ege Yiğitel Genç Liderler Toplantısı için Makedonya’nın Ohri şehrindeler. Bosna Hersek önceki Cumhurbaşkanı Mladen İvaniç ile biraraya gelen Oğuzhan Ceylan ve Ege Yiğitel'in toplantılarının bir hafta sürmesi bekleniyor.

Afrikalı iş insanları İstanbulda

10 Ekim 2023 Salı - Okunma : 423

Global Diplomasi ve Ticaret konulu uluslararası konferans Avcılar Belediyesi'nin sponsorluğunda Hilton Oteli'nde yapıldı. Afrikalı ve Türk iş insanlarının katıldığı konferansta Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray ve DEİK iş Konseyi'nden Zeki Güvercin de hazır bulundu.

Ayhan Zeytimoğluna ziyaret

9 Ekim 2023 Pazartesi - Okunma : 191

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytimoğlu'na, Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç, Cafer Okray ve Oğuzhan Ceylan'dan oluşan Heyeti; 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bir bilgilendirme ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Heyet mensupları Kocaeli Sanayi Odası'nı ve Ayhan Zeytimoğlu’nu 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Süryani Ortodoks Kilisesi açıldı

8 Ekim 2023 Pazar - Okunma : 473

Yüz yıllık Cumhuriyet tarihimizde ilk kilise Yeşilköy'de ibadete açıldı. İstanbul’da yaşayan Süryanilerin bir ibadethane'ye olan ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Yeşilköy’de inşa edilen Mor Efrem Süryani Ortodoks Kadim Kilisesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete sokuldu. Yurt dışından ve yurt içinden Ruhani Liderlerle, başta TBBM Başkanımız olmak üzere Bakanlarımızın ve diplomatik misyon şeflerinin hazır bulunduğu Açılış Merasimi'nde Marmara Grubu Vakfı da; Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Cafer Okray, Sezgin Bilgiç ve Yüksel Çengel ile temsil edildi. Merasimde Süryani Cemaati adına Başkan Sait Susin, Süryani Patrik Vekili Mor Filüksinos Yusuf Çetin söz alarak Kilise hakkında bilgi sundular ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ettiler. Daha sonra söz alan Cumhurbaşkanı Kiliseyi hizmete soktu.

Çin Dış İlişkiler Bakanlığı Heyeti Marmara Vakfını ziyaret etti.

8 Ekim 2023 Pazar - Okunma : 442

Çin Dışişleri Bakanlığı'ndan; Dış ilişkiler Bakanlığı (Uluslararası Departman) Batı Asya ve Kuzey Afrika Genel Müdürü Jiao Zhixin, Dış ilişkiler Bakanlığı (Uluslararası Departman) Orta Doğu Daire Başkanı Guo Yamin, Dış ilişkiler Bakanlığı danışmanı Shi Yuefei, Çin Ankara Büyükelçiliği Ataşesi Zheng Qian ve Dış ilişkiler Bakanlığı danışmanı Yan Zhuowen'den oluşan Heyeti Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti Ziyarette Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç, Cafer Okray ve Ferit Sağ hazır bulundular.

Gemad Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladı.

7 Ekim 2023 Cumartesi - Okunma : 408

Gemad (Genel Maden İşletmecileri Derneği) Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamak için özel bir gece tertipledi. Gecede Milten Holding Yönetim Kurulu ve GEMAD Başkanı Cemil Ökten yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin 100 yılını kutladı ve:(Hiç bir kazanç başkalarının zararı pahasına edilemez) dedi. Gecede sektöre katkıda bulunanlara ödüller de verildi.

Ece Aytulun ile Yunus Özdemir evlendi

7 Ekim 2023 Cumartesi - Okunma : 503

Devlet önceki Bakanları’ndan Ali Talip Özdemir'in oğlu Yunus Özdemir Antalya'da Gloria Otel Tesisleri'nde müstesna bir düğünle Ece Aytulun ile evlendi. Büyük ve seçkin bir misafir topluluğunun yer aldığı Düğün'de Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Cengiz Balkan, Ahmet Polat eşleriyle hazır bulundular. Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in kıydığı Nikaha, Antalya Valisi Hulusi Şahin de katıldı. Marmara Grubu Vakfı olarak genç çiftleri kutluyoruz.