Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Müjgan Suver Winpeace Toplantısı’na katıldı.

2 Mayıs 2024 Cumartesi - Okunma : 245

Marmara Grubu Vakfı- AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Türk-Yunan Kadınları Barış Grubu Winpeace'nin Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Zeynep Oral’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda 31 Mart seçimlerinden sonra ülkemizde değişen siyasi iklim değerlendirildi.

Marmara Grubu Vakfı Azerbaycanım Dergisini ziyaret etti

2 Mayıs 2024 Perşembe - Okunma : 358

Bakü’de bulunan Dr. Akkan Suver, Belgin Tanrıverdi, Elif Arıkan Can ve Abuzer Sarı'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Azerbaycanım Dergisi'ne bir nezaket ziyareti yaptı. Ziyarette Dr. Akkan Suver; Azerbaycanım Dergisi Sahibi Emil Nasırlı ile görüştü. Azerbaycanım Dergisi'nin Anı Defteri'ni de imzalayan Dr.Akkan Suver, Azerbaycanım Dergisi'nin faaliyetlerine takdirlerini belirtti.

Marmara Grubu Vakfı AB’nin Geleceği ve Türkiye Seminerine Katıldı

2 Mayıs 2024 Perşembe - Okunma : 378

Marmara Grubu İcra Konseyi Üyeleri Oğuzhan Ceylan ve Ümran Köksüz, İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) tarafından düzenlenen “AB’nin Geleceği ve Türkiye” konulu seminere katıldılar. Seminerde, İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Türkiye’nin AB Büyükelçisi Faruk Kaymakcı, İKV Genel Sekreteri Çiğdem Nas ve COPFUTUREU Jean Monnet Modülü Yürütücüsü Özgür Erler Bayır ayrı ayrı söz alarak, Avrupa Birliği’nin dünyadaki konumu, geleceği ve Türkiye ile olan ilişkileri hakkında bilgi verdiler. Seminer sonrası Oğuzhan Ceylan yaptığı açıklamada: " Bu seminerde elde ettiğimiz bilgiler ve kazanımlar, hem vakfımızın faaliyetleri hem de genel olarak Türkiye’nin uluslararası ilişkilerdeki yerini anlamamız açısından büyük önem taşımaktadır. Seminerde öğrendiklerimizi ve deneyimlerimizi, Marmara Grubu Vakfı olarak daha geniş bir kitle ile paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz."

Azerbaycan Kültür Bakanı Adil Karimli Marmara Grubu Vakfını kabul etti

2 Mayıs 2024 Perşembe - Okunma : 353

6. Dünya Kültürlerarası Diyalog Forumu çerçevesinde Bakü'de bulunan Dr. Akkan Suver, Belgin Tanrıverdi, Elif Arıkan Can ve Abuzer Sarı'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti'ni Azerbaycan Kültür Bakanı Adil Karimle kabul etti. Kabulde önceki Kültür Bakanı, Azerbaycan Moskova Büyükelçisi Polad Bülbüloğlu da hazır bulundu.

Bakü 6. Medeniyetlerarası Diyalog Forumu

1 Mayıs 2024 Çarşamba - Okunma : 402

Bakü’de bu yıl 6. tertiplenen Medeniyetlerarası Diyalog Forumu Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in konuşması ile çalışmalarına başladı. Foruma Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen Dr. Akkan Suver, Belgin Tanrıverdi, Elif Arıkan Can ve Abuzer Sarı katıldı.

Çin Başkonsolosunun İstanbul İşinsanları ve Medya Toplantısına Marmara Grubu Vakfı katıldı

30 Nisan 2024 Salı - Okunma : 282

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong İstanbul'da bulunan İşinsanları ve Medya mensuplarıyla "Çin'de Fırsatlar" konulu bir toplantıda biraraya geldi. ICBC Türkiye merkezinde yapılan toplantıda Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray ile Genel Sekreter Sezgin Bilgiç de hazır bulundular.

Belarus Başkonsolosu Shved Marmara Grubu Vakfı'ndaydı

29 Nisan 2024 Pazartesi - Okunma : 306

Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved beraberinde Belarus Ankara Müsteşarı İvan Sivaev ile Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Sezgin Bilgiç, Kerim Yazıcı ve Mahmut Saklı hazır bulundu.

Süryani Katolik Patrik Vekili Mgr. Orhan Çanlı Marmara Grubu Vakfı'ndaydı

29 Nisan 2024 Pazartesi - Okunma : 299

Süryani Katolik Patrik Vekili Monsenyör Orhan Çanlı, Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyareti yaptı. Ziyarette, Marmara Grubu Vakfı’nın Süryani tarihi adlı kitabın takdim törenine katılımla gösterdiği ilgiye teşekkür de eden Monsenyör Orhan Çanlı'ya Patrikhane Sekreteri Alin Sönmez eşlik etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Ferit Sağ ve Sezgin Bilgiç hazır bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Çin Başkonsolosu Wei Xiaodongu ziyaret etti

25 Nisan 2024 Çarşamba - Okunma : 440

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray, Çin seyahati öncesi Çin Başkonsolosu Wei Xiaodong'a bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Çin İstanbul Konsolosları Shang Zian ile Wei Zhengsong de hazır bulundu.

Karadağ Başkonsolosu Marmara Grubu’nda

24 Nisan 2024 Çarşamba - Okunma : 585

Karadağ İstanbul Başkonsolosu Branislav Karadzic Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret etti. Ziyarette Başkonsolos Branislav Karadzic Türkiye Montenegro ilişkilerinin 150.yılı ile ilgili olarak Dr. Akkan Suver ile görüş alışverişinde bulundu.