Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu yapıldı

10 Ocak 2014 Cuma - Okunma : 5265

Taksim Point Otel'de toplanan Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu'nda Vakfın 2013 yılında yaptığı faaliyetler üyelere rapor olarak sunuldu. Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Yalçın Sönmez, İncilay Toplar, Dr. Hüseyin Avcı ve Turan Sarıgülle'nin Başkanlık Divanını temsil ettiği Genel Kurul'da Erkan Yargan, Kemal Erol, Banu Sezgin, Kenan Akın, Ömer Kuran ve Cenk Saltık'ın üyeliğe alınması kararlaştırıldı.

Marmara Grubu Vakfı İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran'ı ziyaret etti

08 Ocak 2014 Çarşamba - Okunma : 4939

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar ve Cenk Saltık İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran'ı ziyaret ederek Müftü Yaran'ı 4-6 Şubat günleri İstanbul'da düzenlenecek 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Müjgan Suver Denge ve Denetleme Ağı adına Basın Açıklaması yaptı

08 Ocak 2014 Çarşamba - Okunma : 4216

Marmara Grubu Vakfı'ndan Müjgan Suver Denge ve Denetleme Ağı adına bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada " Bir süredir hepimizin gündemini işgal eden kriz, Türkiye’de etkin bir denge ve denetleme mekanizmasının oluşturulamamış olmasının sonucudur. Başta Anayasa olmak üzere tüm mevzuat, uygulama ve devlet yapılanmasının güçlü bir denge ve denetleme mekanizmasına dayanması kaçınılmaz bir zorunluluktur." dendi.

Marmara Grubu Vakfı Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Uğur Kenan İpek'i ziyaret etti

07 Ocak 2014 Salı - Okunma : 6234

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Cenk Saltık, göreve yeni atanan Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Uğur Kenan İpek'i ziyaret etti ve Vakıf çalışmaları hakkında Büyükelçi İpek'e bilgi verdi.

Dr. Akkan Suver Bloomberg Habertürk TVde

07 Ocak 2014 Salı - Okunma : 4400

Bloomberg Habertürk TV ana haber bültenine katılan Dr. Akkan Suver 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi verdi.

Marmara Grubu Vakfı Sırbistan Büyükelçisi'ni ziyaret etti

03 Ocak 2014 Cuma - Okunma : 3735

Ankara bulunan Dr. Akkan Suver ve Ertuğrul Kumcuoğlu, Sırbistan Ankara Büyükelçisi Danilo Vujetic'i ziyaret ederek 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu ziyaret etti

03 Ocak 2014 Cuma - Okunma : 4266

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Ertuğrul Kumcuoğlu Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu makamında ziyaret ederek Bakan Çavuşoğlu'nu 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Bakan Çavuşoğlu 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılacağını ifade etti.

Dr. Akkan Suver Karaköy Rotary Kulübü'nde yaptığı konuşmada Avrasya felsefesini, Balkanları ve temsil ettiği Karadağ'ı anlattı

26 Aralık 2013 Perşembe - Okunma : 4773

Seçkin bir Rotaryen gruba hitap eden Dr. Suver, geride bırakılan yıllar içinde ortaya konan Avrasya felsefesini özetlerken, Türkiye'nin aktör olan rolünü de gündeme getirdi.

MARMARA GRUBU VAKFININ AKADEMİK KONSEY TOPLANTISI 19 ARALIK 2013 GÜNÜ GERÇEKLEŞTİ

20 Aralık 2013 Cuma - Okunma : 3931

Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Sayın Vali Doç. Dr. Ulvi Saran'ın misafir konuşmacı olarak katıldığı Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey Toplantısı 19 Aralık 2013 günü İstanbul WOW Hotel'de gerçekleşti.

Çin Televizyonu Marmara Grubu Vakfında

19 Aralık 2013 Perşembe - Okunma : 3990

Çin Halk Cumhuriyeti Televizyon kanalı Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu'nun da hazır bulunduğu görüşmede Dr. Akkan Suver ile bir röportaj yapan Çin Halk Cumhuriyeti basın mensupları, Çin-Türkiye ilişkileri hakkında Marmara Grubu Vakfı'nın görüşlerini dinledi.