Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver’e Toplumsal Yaşam Üstün Hizmet Ödülü verildi

22 Eylül 2020 Salı - Okunma : 1597

Trakya Grubu İşadamları ve Serbest Meslek Sahipleri Derneği tarafından Dr. Akkan Suver’e Toplumsal Yaşam Üstün Hizmet Ödülü verildi. Dr. Akkan Suver’e Gözlem Gazetesi köşe yazarlığı ve Süleyman Demirel’li Yıllar eseriyle Trakya Grubu Yetkili Kurullarınca 2020 yılının En İyi Yazar Üstün Hizmet Ödülüne laik görüldü. İşadamı Y. İnşaat Müh. Faruk Korça, Prof. Dr. Sıdıka Semahat Demir ve Prof. Dr. Gündü Özışık imzasıyla sunulan Ödül’ü, Koronavirüs tedbirleri kapsamında Törensiz kabul eden Dr. Akkan Suver için ilerideki günlerde Trakya Grubu tarafından bir Ödül Takdim Merasimi düzenleneceği de bildirilmiştir.

Sabina Klimek ile İş Yemeği

21 Eylül 2020 Pazartesi - Okunma : 2014

İstanbul Polonya Konsolosu Sabina Klimek ile Marmara Grubu Vakfı Milport Oteli'nde bir çalışma yemeğinde biraraya geldi. Yemeğe Marmara Grubu Vakfı'ndan: Dr. Akkan Suver, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Cafer Okray, Sezgin Bilgiç, Jaguar Ayakkabı Sanayi Ceo’su Ahmet Polat, Milten Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Ökten, EAE Elektrik Yönetim Kurulu Üyesi Elif Ok, Reis Gıda sorumlusu Erol Kiraz, İHKİB Başkan Yardımcısı Jale Tunçel, Polisan Holding Ceo’su Murat Yıldıran ve Mahmut Saklı katıldı. Polonya Konsolosu Sabina Kilimek, Türkiye-Polonya arasında mevcut bulunan ekonomik işbirliğini arttırmak istediklerini ve Türk yatırımcılara sunulan fırsatları anlattı.

Zoom Üzerinden TBMM Webinarımız Gerçekleşti

18 Eylül 2020 Cuma - Okunma : 1649

Yürüttüğümüz AB Projesi kapsamında Webinar serilerinin dördüncüsü CHP 25.-26. Dönem Milletvekili Gülay Yedekci ve AK Parti 27. Dönem Milletvekili Şamil Ayrım'ın katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Gülay Yedekci, gençlerin siyasete katılım süreçleri için; günümüzde apolitik bir neslin yetiştiğini bu sebeple partilerin genç üye sayılarının düşük olduğuna değindi. Kadınların siyasete katılımında ise partilerin politikalarının geliştirilmesi gerektiğini aktardı. Yedekci, kadınlara pozitif ayrımcılık sağlanması gerekliliği, bu sebeple kota sınırının gerekli olduğuna da değindi. Şamil Ayrım ise siyasi partilerin çalışma şekilleri hakkında bilgi vererek gençlerin kendi görüşlerine yakın buldukları partilere üye olmalarını tavsiye etti. Gençlerin eleştirilerini çözüm önerileri ile birlikte dile getirdikleri takdirde daha faydalı süreçler izleneceğini aktaran Ayrım, bu şekilde geleceğin çok daha iyi inşa edilebileceğini aktardı. Pandemi döneminde Türkiye'nin başarılı mücadelesinin örnek alındığını belirten Ayrım, katılımcılara maske, mesafe ve hijyen kurallarını hatırlatarak konuşmasını sonlandırdı.

Zoom Üzerinden Üçüncü Webinarımız Gerçekleşti

17 Eylül 2020 Perşembe - Okunma : 1532

Yürüttüğümüz AB Projesi kapsamında Webinar serilerinin üçüncüsü Sendika Uzmanı Mustafa Paçal'ın katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Webinar kapsamında sendikaların çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapılan webinara öğrencilerin yüksek bir katılımı oldu. Gençlerin ve kadınların sendikalara katılım biçimleri, nasıl katılım sağlayabilecekleri ve katılanlara ne tür fırsatlar sunulduğundan bahseden Paçal, sendikalar içerisinde kadın temsilcilerin bulunmadığını aktardı. Paçal, hiçbir hakkın takdim edilmeyeceğini, her zaman o hakkı bireylerin kendileri alması gerektiğine değindi.

Bir Millet iki Devlet Resepsiyonu

16 Eylül 2020 Çarşamba - Okunma : 1399

Türkiye Azerbaycan Vakfı tarafından tertiplenen “Bir Millet iki Devletin Hikâyesi” Resepsiyonu İstanbul Ticaret Odası’nın Cemile Sultan Tesisleri’nde gerçekleşti. Marmara Grubu Vakfı’nın yer aldığı Resepsiyonda İstanbul’da bulunan Azerbaycanlılar biraraya geldiler.

Suna Kıraç’ı kaybettik

15 Eylül 2020 Salı - Okunma : 2063

Ebediyete intikal eden Suna Kıraç, Marmara Grubu Vakfı’nın 2008 yılı Toplumsal Sorumluluk Ödülü Sahibiydi. Ödülünü 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’den törenle alan Suna Kıraç’ın aziz hatırası önünde Marmara Grubu Vakfı olarak saygı ile eğiliyor, merhumeye Cenab- Hak’tan rahmet diliyoruz. Dostlarına, sevenlerine ve Ailesine engin sabır dileklerimizi sunuyoruz.

Marmara Vakfı İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı ziyaret etti

14 Eylül 2020 Pazartesi - Okunma : 849

Marmara Grubu Vakfı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret ederek, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver, Milletvekili Şamil Ayrım ve Cafer Okray’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Şeref Konuğu olarak davet etti.

Marmara Vakfı I. Bartholomeos’u ziyaret etti

12 Eylül 2020 Cumartesi - Okunma : 1437

Marmara Grubu Vakfı Heyeti, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları ile ilgili olarak İstanbul Rum Patriği I. Bartholomeos’u makamında ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Sezgin Bilgiç’ten oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyarette İstanbul Rum Patriği I. Bartholomeos’a 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Zoom Üzerinden İkinci Webinarımız Gerçekleşti

12 Eylül 2020 Cumartesi - Okunma : 1530

Yürüttüğümüz AB Projesi kapsamında Webinar serilerinin ikincisi Türk Kadınlar Birliği Genel Sekreteri Yasemin Kültür'ün katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Webinar kapsamında Türk Kadınlar Birliği'nin çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapılan webinara öğrencilerin yüksek bir katılımı oldu. Sivil toplum kuruluşlarının yasama ve yürütme organlarının işlemesindeki etkisi üzerine önemli konulara parmak basılan bu webinarda esas olarak üç konu üzerinde duruldu. Bunlar; İstanbul Sözleşmesi ve Türkiye’de Kadınlara Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Sözleşmesi (CEDAW), gençlerin demokratik süreçlere katılımının önemi ve kadın haklarının kazanımının yolları oldu. Webinarın sonunda örgütlenmeyi başarabilmiş bir toplumun, demokrasinin iyi işlediğini kanıtlamış bir toplum olduğu sonucu ortaya çıktı. Yasemin Kültür'ün ‘’Sevgili gençler; lütfen siyasete girin. Korkmayın. Oturduğumuz yerden şikayet etme hakkımız yok. Herkes elini taşın altına koymak zorunda.’’ cümleleri ise genç katılımcılar için cesaret veren sözler oldu.

AB Projesi Webinar Serisi

11 Eylül 2020 Cuma - Okunma : 1117

Yürüttüğümüz AB Projesi kapsamında Webinar serileri başlamıştır. Birinci webinar olan Çankaya Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Meral Güler'in katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Webinar kapsamında Kent Konseyi çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapılan webinara öğrencilerin katılımı yüksekti.