Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Büyük Atatürk Vatan Sana Minettardır

10 Kasım 2022 Perşembe - Okunma : 726

Ebediyete intikallerinin 84.yıllarında Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimiz ile bizlere kazandırdığınız emsalsız değerlere minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak ebediyete intikallerinin 84.yılında, farklılığı özümsemiş uluslararası bir sivil inisiyatif olarak hukukun üstünlüğüne, çağdaşlığa, katılımcı demokrasiye, laikliğe, Cumhuriyete ve eserlerinize bağlılığı bir prensip olarak benimsemenin gururu ile yüksek huzurunuzda saygı ve tazimle eğiliyoruz. BÜYÜK ATATÜRK VATAN SANA MİNNETTARDIR

Fransa Başkonsolosuna Ziyaret

9 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 432

Fransa'nın İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreter Cafer Okray'ı makamında kabul etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Mart 2023'te İstanbul'da düzenlenecek olan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Rumeli Kanaat Önderleri Bir Arada

9 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 258

Aralarında Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver'in de bulunduğu Rumeli Kanaat Önderleri bir araya geldi. Rumeli Tek Tv Sahibi Atilla Baykal'ın öncülüğünde toplanan ve aralarında geçmiş dönem Milletvekili ve Bakanları'nında bulunduğu Heyet mensupları Balkan konuları üzerinde konuştular. Dr. Akkan Suver de son seyahati Gagavuzya'yı anlattı.

KEİ Genel Sekreterine Ziyaret

9 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 543

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Karadeniz Ekonomik İşbirliği - KEİ Genel Sekreteri Lazăr Comănescu ile bir araya geldi. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Karadeniz Ekonomik İşbirliği - KEİ Genel Sekreterini makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Şuşa Zaferi Hayırlı Olsun

8 Kasım 2022 Salı - Okunma : 521

Azerbaycan'ın Büyük Zafer Günü 8 Kasım Zafer Bayramı'nın ikinci yılındayız. Vatan Muharebesiyle işgal altında bulunan Karabağ artık ebediyen Azerbaycan toprağıdır. Şuşa Zaferi'nin ikinci yılı münasebetiyle bir demeç veren Marmara Grubu : Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in yüksek iradesi ve kahraman Azerbaycan askerlerinin büyük azmiyle gerçekleşen Zafer Bayramı'nı kutladı. Dr.Akkan Suver'in demeci şöyledir: " Bu büyük Bayram Günü'nde Azerbaycanlı soydaşlarımızı kutluyoruz Kahraman Azerbaycan askerlerini kutluyoruz. Ve tarihi zaferi yöneten Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i kutluyoruz. . Bu zaferle; Azerbaycan ordusu 44 günde 3 şehir, 4 kasaba ve 286 köyü işgalden ve zulümden kurtardı ve Ermenistan Ağdam, Kelbecer, Laçin illerini terk etmek zorunda kaldı. İkinci Karabağ Savaşı'nda Azerbaycan ordusu büyük bir kahramanlık destanı yazdı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, operasyonun başladığı 27 Eylül'ü "Şehitleri Anma Günü" ilan etti. Ermenistan'ın kaybettiği savaş günü olan 10 Kasım tarihini ise "Zafer Günü" ilan etti. Ne var ki kardeş Azerbaycan, bu tarihi, Mustafa Kemal Atatürk'ün vefat günü olduğu için Şuşa'nın işgalinden kurtarıldığı 8 Kasım ile değiştirdi.

Gagavuzya Kasım Şenlikleri Şarap Yortusu

6 Kasım 2022 Pazar - Okunma : 448

Gagavuzya Başkanı İrina Vlah tarafından düzenlenen Kasım Şenlikleri'ne "Gagavuzya Şarap Yortusu" büyük bir coşku, sanat ve dans gösterileriyle Komrat şehrinde gerçekleşti. Bu yıl tertiplenen Kasım Şenlikleri (Şarap Yortusu'na) Marmara Grubu Vakfı adına Genel Başkan Dr. Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç, Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, Sabri Şahin, Mustafa Gültekin, Ziya Cihan katıldılar. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Belediye temsilcileriyle birlikte Antalya ve Çanakkale Belediyeleri de Kasım Şenlikleri'nde (Şarap Yortusu'nda) hazır bulundular.

Zeynep Pekere teşekkür

5 Kasım 2022 Cumartesi - Okunma : 524

Marmara Grubu Vakfı 'nın çalışmalarına ve Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne yıllardır gösterdiği yüksek itina ve ilgiden dolayı Marmara Grubu Vakfı tarafından WOW Oteli Genel Müdürü Zeynep Peker'e bir Teşekkür Armağanı sunuldu. Marmara Grubu Vakfı Duayeni ( E) Büyükelçi ve Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu tarafından gerçekleştirilen sunumda Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Cafer Okray, Mahmut Saklı, Laura Maulenova ve Hatice Zeynep Şen de hazır bulundu.

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerliye ziyaret

3 Kasım 2022 Perşembe - Okunma : 575

Marmara Grubu Vakfı'nın Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcıları Yüksel Çengel, Sezgin Bilgiç ve Mütevelli Heyet Üyesi Hasan Yediyıldız'dan oluşan Heyeti, Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli'yi makamında ziyaret ederek 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Devlet Eski Bakanı Cavit Çağlar da hazır bulundu.

Süleyman Demirel 98 Yaşında

1 Kasım 2022 Salı - Okunma : 639

1 Kasım 2022, Büyük Devlet Adamı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 98. Doğum Günü'dür. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 98. Doğum Günü münasebeti ile 1 Kasım 2022 Saat 11:30'da Demirel Vakfı tarafından Çalcatepe'de bir Anma Töreni ve dua ile, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından da yine 1 Kasım'da saat 14:30'da bir Anma Töreni ve Konser tertiplenecektir. Türkiye Cumhuriyeti'nin siyasi ve sosyal yapılanmasında, yatırımlarında büyük pay ve hissesi bulunan Süleyman Demirel, Marmara Grubu Vakfı'nın ve Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin oluşumunda da yer almış bir devlet adamıdır. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz.

İsmail Gülle Onuruna Bir Yemek

31 Ekim 2022 Pazartesi - Okunma : 570

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) önceki Başkanı İsmail Gülle (2018-2022) Marmara Grubu Vakfı’nda misafir konuşmacıydı. Türk ihracatına ait bilgiler sunan İsmail Gülle dönemindeki faaliyetleri anlattı. Konuşma sonrasında, Marmara Grubu Vakfı duayenlerinden Büyükelçi (E) Ertuğrul Kumcuoğlu Avrasya Ekonomi Zirvelerine olan samimi destek ve hizmetlerden dolayı; İsmail Gülle’ye Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sunan bir plaket sundu. Gene Avrasya Ekonomi Zirveleri' ne desteklerinden dolayı Yönetim Kurulu Üyesi Lale Aytanç Nalbant da Kanz ART International Hijyen Sağlık Ürünleri San. ve Tic.A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Demirbacak’a Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sundu. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver de 4A Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelikkol’a Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sunarak Avrasya Zirvelerinden desteğini esirgememesini temenni etti.