Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Mevlut Çavuşoğlu Dr. Suver ve Kumcuoğlunu kabul etti

28 Aralık 2018 Perşembe - Okunma : 2593

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Ertuğrul Kumcuoğlu'nu kabul etti. 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr.Akkan Suver ve Eruğrul Kumcuoğlu’ndan bilgi alan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Zirve'nin önemini vurguladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Marmara Grubu Vakfını kabul etti

27 Aralık 2018 Perşembe - Okunma : 2531

Marmara Grubu Vakfı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı makamında ziyaret etti. Kabulde Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Dr. Fatih Saraçoğlu, Cafer Okray, Ali Rıza Arslan da hazır bulundu. Görevine başlaması münasebetiyle İstanbul’un yeni Valisi Ali Yerlikaya'yı tebrik eden Marmara Grubu Vakfı Heyeti kendisini 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin Açılışı'na da davet etti. Heyet üyeleri, Marmara Grubu Vakfı’nın sivil toplum alanındaki çalışmaları hakkında ıstan bul Valisi'ne bilgi sunumunda da bulundular.

Çin Halk Diplomasi Enstitüsü Heyeti Marmara Grubu Vakfındaydı

27 Aralık 2018 Perşembe - Okunma : 2156

Çin Halk Cumhuriyeti, Çin Halk Diplomasi Enstitüsü’nden Başkan Yardımcısı Boqian QU ve heyeti Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Yüksel Önel'den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti vakfın çalışmaları ve İpekyolu konularında Çin heyetine bilgi sunumunda bulundu. Ortadoğu konularının ele alındığı ziyarette Dr. Akkan Suver Çin Halk Diploması Derneği’ni 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

Köklüçınar’a Yaşam Boyu Onur Plaketi

26 Aralık 2018 Perşembe - Okunma : 2311

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar’a Ekonomi Gazeteciler Derneği’nin düzenlediği bir Törenle “Yaşam Boyu Onur Plaketi” verildi. Aynı Törende Gözlem Gazetesi Kurucusu Çetin Gürel’e de “Yaşam Boyu Onur Plaketi” sunuldu. Marmara Grubu Vakfı olarak Genel Başkan Yardımcımız Engin Köklüçınar’ı tebrik ediyoruz.

Dr. Suver ve Okray Azerbaycandaydı

26 Aralık 2018 Çarşamba - Okunma : 2033

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İcra Konseyi üyesi Cafer Okray ile Mütevelli Heyet Üyesi Cengiz Güldamlası Azerbaycan'ın başkenti Bakü’ye bir günlük bir çalışma ziyaretinde bulunarak, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi öncesinde devlet ve sivil toplum yetkilileriyle bir seri görüşmelerde bulundular. Ziyaretleri sırasında Azerbaycan ve Kafkas Müslümanlarının Şeyhüslamı Allahşükür Paşazade'yi de makamında ziyaret eden Dr. Suver ve arkadaşları Şeyhülislamı 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet ettiler.

Noel Bayramı Tebriği

25 Aralık 2018 Salı - Okunma : 2281

İdrak edilen Hristiyan Noel Bayramı münasebetiyle Süryani Katolik ve Suryani Ortodoks Patrik Vekillerini Marmara Grubu Vakfı adına Müjgan Suver ve Engin Köklüçınar ziyaret ederek Bayramlarını kutladılar. Süryani Katolik Patrik Vekili Orhan Çanlı ve Süryani Ortodoks Patrik Vekili Yusuf Çetin ziyaretler sırasında Müjgan Suver ve Engin Köklüçınar'ın şahsında Marmara Grubu Vakfı'na çalışmalarından dolayı tebriklerini sundular.

Konsolos Eşleri Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğunda bir Araya geldiler

19 Aralık 2018 Çarşamba - Okunma : 2359

Müjgan Suver'in de, Karadağ (Montenegro) İstanbul Fahri Başkonsolos Eşi sıfatıyla aralarında yer aldığı Konsolos Eşleri Grubu, yılın son toplantısı için Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu'nda bir araya geldiler. Darina Podelysheva'nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda grup üyeleri, Rus Sarayı hakkında bilgilendirilirken, yaklaşan yeni yıl için de küçük bir kutlama gerçekleştirdiler.

Azerbaycan Diasporası İstanbul’da toplandı

15 Aralık 2018 Cumartesi - Okunma : 2175

Azerbaycan Diaspora Bakanlığı; Türkiye’de yaşanan Azerbaycanlılarla görüş ve planlar ve de perspektifler konulu bir toplantı düzenledi. Azerbaycan Diaspora Bakan Yardımcısı Valeh Hacıyev’in başkanlığında düzenlenen toplantıda Dr. Akkan Suver de bir konuşma yaparak Diaspora’nın önemi ve değeri üzerinde durdu.

Suver ve Okray EAE’deydi

12 Aralık 2018 Çarşamba - Okunma : 4463

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ile birlikte EAE Tesislerini ziyaret etti. Yönetim Kurulu’ndan Yusuf Hikmet Kaya, Örsçelik Balkan ve Elif Kaya Ok’a Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundular.

HAYDAR ALİYEV İN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 15.YILINDAYIZ

12 Aralık 2018 Çarşamba - Okunma : 1840

Azerbaycan Devleti'nin Milli Lideri Haydar Aliyev'in ebediyete intikalinin onbeşinci yılındayız. İstanbul'da Sarıyer'de bulunan Haydar Aliyev Anıtı önünde Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Mesim Hajıyev tarafından bir Anma Töreni düzenlendi. Törene katılanlar saygıyla Haydar Aliyev'in ve Mustafa Kemal Atatürk'ün Anıtlarına birer çiçek koydular. Törene Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray katıldılar.