Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Mojca Hrovatic’e ziyaret

31 Temmuz 2023 Pazartesi - Okunma : 305

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mustafa Ergin’den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Slovenya Ankara Büyükelçisi Mojca Hrovatic’i makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundular. Marmara Grubu Vakfı Heyeti Slovenya’nın katılımına ve 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde yer almasına verdikleri önemi belirttiler. Ziyarette Ekonomik İlişkiler Danışmanı Bengü Yüksel Sarıca'da hazır bulundu.

Mekan İshanguliyev'e ziyaret

31 Temmuz 2023 Pazartesi - Okunma : 372

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, İcra Konseyi Üyeleri Oğuzhan Ceylan ve Mustafa Ergin, Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Mekan İshanguliyev'e bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve arkadaşları gelecek yıl gerçekleşecek 27 Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Myratgeldi Seyitmammedov Veda etti

28 Temmuz 2023 Cuma - Okunma : 253

Uzun yıllar İstanbul’da Türkmenistan’ı önce konsolos sonra da Başkonsolos olarak başarı ile temsil eden Myratgeldi Seyitmammedov, Türkmenistan’ın Katar Büyükelçiliği’ne atandı. İstanbul’dan ayrılması münasebetiyle Büyükelçi Myratgeldi Seyitmammedov yakın dostlarına bir veda yemeği verdi. Yemekte Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Lira Sydykova, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Nermine Mustafayeva, Kazakistan İstanbul Başkonsolosu Nuriddin Amankul, Tacikistan İstanbul Başkonsolosu Zohir Mirzozoda, Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved ile Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mustafa Ergin hazır bulundu. Yemek sonrası Marmara Grubu Vakfı, Büyükelçi Myratgeldi Seyitmammedov’a bir Hatıra Plaketi sunarak İstanbul’da bulunduğu süre zarfında sivil topluma gösterdiği yüksek alakaya teşekkür etti.

Attila Pinter'e ziyaret

27 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 216

Macaristan İstanbul Başkonsolosu Attila Pinter'e Dr. Akkan Suver bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver ziyaretinde gelecek yıl 21-22 Şubat 2024 günleri tertiplenecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

KKTC Barış ve Özgürlük Günü kutlandı

20 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 377

1955 yılında Kıbrıs Rumları, ENOSİS adı verilen Helen yayılmacılığı ve Kıbrıs'ın Yunanistan'a ilhakı planını hayata geçirmek için EOKA terör örgütünü kurdu. EOKA Kıbrıslı Türklere karşı katliamlar gerçekleştirdi. Türkler üzerinde baskı kurarak adadaki Türk varlığı ortadan kaldırılmak istendi. Türk ve Rum taraflarının bir arada yaşama imkanı kalmadı. Adada Türkiye, Yunanistan ve İngiltere'nin garantörlüğünde uluslararası müzakereler başladı ancak sonuç vermedi. Nihayetinde ENOSİS yanlısı Rumlar 15 Temmuz 1974 tarihinde Cumhurbaşkanı Makarios hükümetine darbe yaptı. Adadaki Türk varlığının ve siyasi haklarının korunması için Türkiye garantör yetkisini kullandı. Türk Ordusu 20 Temmuz 1974'te Kıbrıs Barış Harekatı'nı başlattı. Harekat ile Türklerin soykırıma uğraması ve Kıbrıs'ın Yunanistan'a ilhakı engellendi. Bu büyük gün münasebetiyle KKTC İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand bir Resepsiyon verdi. Resepsiyona İstanbul 'da bulunan mülki ve askeri erkanla birlikte Marmara Grubu Vakfı adına eşleriyle Engin Köklüçınar ve Prof. Dr. Uğur Özgöker de katıldı.

Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli Birleşmiş Milletlerde Avcılar Modelini Anlattı

17 Temmuz 2023 Pazartesi - Okunma : 315

Avcılar Belediye Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Av. Turan Hançerli Birleşmiş Milletler (BM) Ekonomik ve Sosyal Konsey toplantısına katıldı. Hançerli, ABD’nin New York kentindeki BM merkezinde 10-19 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen "Tabandan Kalkınma ve Yerel Yönetimlerin Rolü" konulu paneldeki konuşmasında yerel yönetimlerin nasıl desteklenebileceği konusundaki deneyimlerini ve görüşlerini paylaştı. Katılımcılara “Avcılar Modeli”ni anlatan Hançerli sözkonusu toplantıya BM Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) Başkanı tarafından üst üste iki kez davet edilen ilk belediye başkanı oldu. Marmara Grubu Vakfı olarak Mütevelli heyet üyemiz Av. Turan Hançerliyi tebrik ediyoruz.

15 Temmuz Demokrasi ve Mill Birlik Günü

15 Temmuz 2023 Cumartesi - Okunma : 369

Yedi yıl önce yaşadığımız menfur darbe girişiminin yıldönümündeyiz. Türk milletinin asil karşı koyuşunun ve demokrasiye sadakatinin yüksek hatırası önünde Marmara Grubu Vakfı o gün şehadete erenlere rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak, her türlü demokrasi dışı harekete karşı olduğumuzu bir defa daha duyuruyor ve Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü kutluyoruz.

Johannes Wimmer Veda Etti

14 Temmuz 2023 Cuma - Okunma : 384

Avusturya Büyükelçisi Johannes Wimmer görev süresinin bitimi münasebetiyle Ankara’da Avusturya Büyükelçiliği’nde bir veda resepsiyonu verdi. Johannes Wimmer’in veda resepsiyonuna Ankara’da bulunan yabancı misyon şefleri ve dostları büyük bir katılım sağladılar. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay’ın da aralarında bulunduğu, Dışişleri Bakanlığı mensuplarının da yer aldığı veda resepsiyonunda Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan da hazır bulundu. Büyükelçi Johannes Wimmer’a Ankara’da bulunduğu zaman zarfında Marmara Grubu Vakfı’na gösterdiği yüksek alakadan ötürü; Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç, Oğuzhan Ceylan ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay birlikte bir anı armağanı sunarak teşekkür ettiler. Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan, Büyükelçi Johannes Wimmer’ın eşi Sharmila Singh-Wimmer’a da ayrı bir hatıra armağanı takdim ettiler.

Dr. Jovan Manasijevski’ye ziyaret

13 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 292

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan, Kuzey Makedonya Ankara Büyükelçisi Dr. Jovan Manasijevski’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti gelecek yıl gerçekleşecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Kuzey Makedonya’nın katılımına Marmara Grubu Vakfı olarak verilen yüksek önemi gündeme getirdiler.

Mehmet Kemal Bozay'a ziyaret

13 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 304

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay'ı, Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan'dan oluşan Heyeti makamında ziyaret etti. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne teşriflerinden dolayı Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sunan Heyet, Bakan Yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay'a 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve kendisini 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi' ne davet etti.