Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Moldova İstanbul Başkonsolosu Sergiu Gurduzaya ziyaret

25 Ekim 2023 Çarşamba - Okunma : 759

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Moldova İstanbul Başkonsolosu Sergiu Gurduza'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Gurduza'ya 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Marmara Grubu Vakfı olarak Moldova'nın katılımına verdikleri önemi gündeme getirdi.

Marmara Grubu Vakfında Kuşak ve Yol, Dr. Akkan Suverin Çin Seyahati ve Beyaz Kitap konuşuldu

25 Ekim 2023 Çarşamba - Okunma : 784

İnsanlığın kader birliğini inşa edelim, el ele parlak geleceğe doğru ilerleyelim. Marmara Grubu Vakfı'nda Kuşak ve Yol'un 10.yılı ile Dr. Akkan Suver'in Çin Seyahati ve Xi Jinping'in Beyaz Kitabı akademik bir düzeyde ele alındı. Toplantıya katılan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong yaptığı Açılış konuşmasında Kuşak ve Yol'un 10.yılını ve geleceği hakkında görüşlerini açıkladı. Gene Başkonsolos Wei Xiaodong Beyaz Kitap ile değerlendirmelerinin ardından; "insanlığın kader birliğini inşa edelim, el ele parlak geleceğe doğru ilerleyelim" diye görüşlerini özetledi. Marmara Grubu Vakfı üyelerinin kalabalık bir katılımınla izlediği toplantı’da Marmara Grubu Vakfı'ndan Prof. Dr. Sema Kalaycıoğlu, Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, Prof. Dr. Özgür Çengel, Prof. Dr. Uğur Özgöker ve Doç.Dr.Pelin Sönmez akademik düzeyde Kuşak ve Yol İnisiyatifi üzerine görüşlerini ortaya koydular. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de yaptığı konuşmada Kuşak ve Yol'un 10.yıl toplantısına ait izlenimlerini anlattı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Oğuzhan Ceylan, Genç Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk semineri'nde konuşma yaptı

24 Ekim 2023 Çarşamba - Okunma : 716

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan; Özel Adem Ceylan Teknik Final Koleji, Prof. Dr. Beki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezin'de, 24 Ekim 2023 günü düzenlenen "Genç Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk" konulu seminer'de bir konuşma yaparak gençlere hitap etti.

Ekümenik Patrik Bartholomeos’a ziyaret.

24 Ekim 2023 Salı - Okunma : 720

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç Ekümenik Patrik Bartholomeos’a bir nezaket ziyareti yaptılar. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları ile ilgili bilgi sunumunda bulundular.

Prof. Dr. Asaf Hajıyev’e ziyaret

23 Ekim 2023 Pazartesi - Okunma : 705

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver KEİPA (Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi) Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hajiyev’i makamında ziyaret ederek, Kiev'de gerçekleşecek KEİPA Genel Kurulu ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Büyükelçi Li Jie Dr. Akkan Suver onuruna yemek verdi

22 Ekim 2023 Pazar - Okunma : 672

3.Kuşak ve Yol Forumu münasebetiyle Çin'de bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver onuruna CPIFA (Çin Dışişleri Halk Enstitüsü) Başkan Yardımcısı Büyükelçi Li Jie, Dr. Akkan Suver bir yemek verdi.

Dr. Akkan Suver, Türkiyenin Pekin Büyükelçisi İsmail Hakkı Musayı ziyaret etti

22 Ekim 2023 Pazar - Okunma : 632

3.Kuşak ve Yol Forumu münasebetiyle Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Türkiye Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa'ya bir nezaket ziyareti yaptı. Dr.Akkan Suver ziyaretinde, Büyükelçi İsmail Hakkı Musa'ya, Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Oğuzhan Ceylan ve Ege Yiğitel Genç Liderler Okulundan mezun oldular

21 Ekim 2023 Cumartesi - Okunma : 416

Makedonya'nın Ohrid şehrinde gerçekleşen (14th School of Young Leaders of President Ivanov) Cumhurbaşkanı İvanov tarafından bu yıl 14.cüsü tertiplenen Genç Liderler Okulu çalışmalarına katılan Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Ege Yiğitel eğitimlerini başarıyla tamamlayıp diplomalarını alarak yurda döndüler. Eğitim sonrası bir değerlendirme yapan Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan şunları söyledi:"Bu eğitim etkinliği, uluslararası arenada bir yandan benzersiz bir network diğer yandan ise küresel liderlerden ders alma fırsatını bizlere sundu. Bu derinlemesine eğitim ve network deneyiminde;-“ Makedonya’nın vizyoner Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Bosna-Hersek’in devlet adamlığıyla tanınan eski Başbakanı Zlatko Lagumdjija, çok değerli eski Cumhurbaşkanı Mladen Ivanic, Dünya Bankası’nın stratejik lideri, eski Başkan Yardımcısı Ismail Serageldin, Makedonya’nın 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan ve halkın sevgilisi Gordana Siljanovska-Davkova gibi öne çıkan liderlerden ilham alarak vizyonumuzu genişlettik ve geliştirdik. Cumhurbaşkanı Ivanov’un önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı anısına düzenlenen özel panelde ise; TIKA Makedonya Direktörü Mehmet Bayrak, Atatürk’ün yakın arkadaşı ve aynı zamanda Makedonya doğumlu olan Ali Fethi Okyar’ın torunu Prof. Ali Fethi Okyar ve Marmara Grubu Vakfı’nın vizyoner Başkanı Dr. Akkan Suver’ın adına ben yaptığım konuşma ile birlikte Türkiye’nin yüzüncü yılını coşkuyla kutladık. Yoğun eğitimin ardından, değerli arkadaşım Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet üyesi Ege Yiğitel ile birlikte, liderlik serüvenimizin mührü olan diplomamızı Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’un elinden gururla aldık. Üsküp'te ise T.C. Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök ile bir araya gelerek, bu benzersiz deneyimi ve vakfımızın misyonunu kendileriyle paylaştık. Bu 8 günlük zenginleştirici deneyim, bize sadece Makedonya’nın tarihini ve kültürünü daha yakından tanıma fırsatı değil, aynı zamanda uluslararası alanda kurulan derin dostluklar ve ortaklıkla geleceğe yönelik vizyonumuzu genişletme fırsatı da sundu."

Büyük Vefa / Viyana’da Cumhuriyet’in 100’üncü yıldönümü nedeniyle Atatürk´ün heykeltıraşı Krippel için bir anıt dikildi

21 Ekim 2023 Cumartesi - Okunma : 266

Türkiye’de birçok yerleşim merkezinde bulunan Atatürk heykellerinin Viyanalı yaratıcısı Heinrich Krippel’in mezarı ortadan kalkınca devreye Türk toplumu girdi. Türk toplumu adına Prof. Birol Kılıç, Krippel’in kendi memleketinde bir anıt mezar yaptırdı. Viyana’da Almanca yayınları ile tanınan bir yayınevinin kurucusu olan Birol Kılıç’ın girişimiyle Atatürk’ün Heykeltraşı Krippel için bir anıt dikildi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Akkan Suver, Remnin Üniversitesinde konuştu

19 Ekim 2023 Perşembe - Okunma : 406

Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Dr. Akkan Suver, Pekin'de bulunan Remnin Üniversitesi'nde Türkiye Çin Halk Cumhuriyeti münasebetleri ve Kuşak ve Yol İnisiyatifi'nin önemi üzerine bir konuşma yaptı. Konuşması sonrası Dr. Akkan Suver, Remnin Üniversitesi'ne Türkiye Cumhuriyeti'nin 100.yılının hatırasına bir hediye sundu. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)