Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Moğolistan Büyükeçisi Bold Ravdan ile görüşme

23 Kasım 2018 Cuma - Okunma : 1831

Dr. Akkan Suver Moğolistan Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan ile 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hazırlıkları çerçevesinde bir çalışma kahvaltısında bir araya geldi. Türkiye ile Moğolistan ilişkilerinin 50. yılı münasebetiyle Türkiye'de olsun Moğolistan'da olsun gerçekleştirilecek etkinlikler konusunda görüş alışverişinde bulunulan kahvaltıda 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde bir Moğol Gecesi yapılmasının da üzerinde duruldu.

Serkan Ata Marmara Grubundaydı

22 Kasım 2018 Perşembe - Okunma : 3280

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Genel Sekreteri Serkan Ata Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Ziyarette bilgi ve görüş alışverişinde bulunuldu. Dr. Akkan Suver Organize Sanayi Bölgeleri'ne verdikleri önemi vurguladı ve 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Organize Sanayi Bölgeleri'nin katılımını arzu ettiklerini belirtti.

Saranda Osmani Krasniqi’yi ziyaret

20 Kasım 2018 Salı - Okunma : 2737

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Kosova İstanbul Başkonsolos Vekili Saranda Osmani Krasniqi makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver Kosova’nın 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımının önemi vurguladı.

Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer 2004-2016 Suver’leri kabul etti

19 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 2031

Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer (2004-2016) Müjgan ve Dr. Akkan Suver’i Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti. Kabulde Dr. Akkan Suver Cumhurbaşkanı Heinz Fischer’i 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Cumhurbaşkanı Heinz Fischer’in şahsında Avusturya Devleti’ne kendisine verdiği Madalyadan dolayı teşekkürlerini sunan Dr. Akkan Suver’e Cumhurbaşkanı Avusturya’nın 100. Yılı münasebetiyle hazırladığı bir kitabı da takdim etti. Ziyarette Birol Kılıç ve Mustafa Vural’da hazır bulundular.

Dr. Akkan Suver Viyana Ekonomik Forumu Şeref Konuğu

19 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 2925

Viyana Ekonomik Forumu 15.Yıl Jübile Toplantısı 18 Kasım 2018 akşamı İmperial Oteli'nde verilen bir Resepsiyonla çalışmalarına başladı. Dr. Günther Rabensteiner ve Prof. Dr. Elena Kırtcheva'nın açılış konuşmalarıyla başlayan 15.Yıl Resepsiyonuna Dr. Akkan Suver Şeref Konuğu olarak katıldı.15 Yıl Jübile Resepsiyonunda Dr. Akkan Suver Şeref Konuğu olarak yaptığı konuşmasında “Viyana Ekonomik Forumu bir barış platformudur. Burada insanlar özgürce kendilerini ifade edebilirler" dedi. Dr. Akkan Suver’e konuşmasını yaptıktan sonra Vladimir Penkov tarafından Viyana Ekonomik Forumu'nun 15.Yıl Jübile Hatıra Madalyası sunuldu. Jübile merasimine Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Bosna Hersek Başbakanı Denis Zvizdić, Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj, Montenegro (Karadağ) Başbakanı Dusko Markov da katıldı.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

KKTC'nin 35. Kuruluş Yıl Dönümü İstanbul’da kutlandı

15 Kasım 2018 Perşembe - Okunma : 1880

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İstanbul Başkonsolosluğu, KKTC'nin 35. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle bir resepsiyon verdi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, törende yaptığı konuşmada, KKTC'nin 35. kuruluş yıl dönümünü tebrik ederek, Kıbrıs'ın bağımsızlık mücadelesinde şehit olanlara rahmet, gazilere de uzun ömürler diledi. Daha sonra söz alan KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer de KKTC'nin büyük bir özveriyle kurulduğunu söyledi. Günün anısına pasta kesildi, KKTC'ye özgü folklor ekipleri gösteri yaptı. Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına Engin Köklüçınar ve Cafer Okray katıldı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile gaziler, siyaset, ekonomi, kültür camiasından çok sayıda davetli de resepsiyonda hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

15 Kasım 2018 Perşembe - Okunma : 2122

Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, 6-7 Şubat 2019 günleri düzenlenecek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi vererek, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı zirveye davet etti. Suver, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde, bir Barış ve Diyalog Projesi kapsamında Cumhurbaşkanları Oturumu’nda “Teknolojinin gelişimi ve insanlığı bekleyen gelecek, enerjide, ekonomide yapay zekânın rolü nedir ve popülizm” konularının işleneceği bilgisini de verdi. Cumhurbaşkanı Akıncı ise kabulde 12 Kasım 2019 Pazartesi günü, Ankara’da Avusturya Büyükelçiliği’nde düzenlenen bir törenle, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen tarafından “Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası” ile ödüllendirilen Genel Başkanımız Dr. Akkan Suver’i kutladı.

Mehmet Harmancı’ya ziyaret

14 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 1681

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 33 yıldır uluslararası alanda saygın partnerlerle çalışmalarını sürdüren bir vakıf olarak 22 yıldır Barış ve Diyalog Projesi olarak Avrasya Ekonomi Zirvesi’ni gerçekleştirdiklerini ve 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’yı da davet etti. Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Nisan ayında katıldığı 21. Avrasya Ekonomik Zirvesi’nden sonra 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de davet almasının kendisini mutlu ettiğini söyleyerek davet için Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Başkanı’na teşekkür etti. Suver 22. zirvede “Geleceğe Sorumluluk” başlığı altında “Teknolojinin gelişimi ve insanlığı bekleyen gelecek- enerjide, ekonomide yapay zekânın rolü nedir? “Dinlerin teknolojinin gelişmesine etkisi olabilir mi?” “Su ve Göç”, “Su ve Din”, “Küreselleşmenin Yeni Boyutları”, “Sağlık ve İşbirliği” ve “Popülizm” konularının farklı oturumlarda ele alınacağını kaydetti.

KKTC Meclis Başkanının Resepsiyonuna Dr. Suver katıldı.

14 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 1787

KKTC Meclis Başkanı Teberruken Uluçay, Cumhuriyetin 35. yıldönümü münasebetiyle Lefkoşa Golden Tulip Otelinde bir Resepsiyon verdi. Dr. Akkan Suver ile Müjgan Suver Resepsiyona Prof. Dr. Uğur Özgöker Eşi'yle birlikte katıldı.

Dr. Suver Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’neydi

14 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 2069

Dr. Akkan Suver KKTC temasları çerçevesinde Kıbrıs Amerikan Üniversitesi'ni de ziyaret etti. Ziyarette Rektör Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Uğur Özgöker, Mütevelli Heyet Başkan Vekili Asım Vehbi ile görüşen Dr. Akkan Suver daha sonra Üniversite'de açılan KAAT SERGİSİ'ni de gezdi.