Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Polonya Bağımsızlığı'nın yıldönümünü kutladı

23 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 447

Polonya Devleti’nin bağımsızlığının yıldönümünü kutladı. Polonya İstanbul Başkonsolosu Witold Leśniak tarafından İstanbul Hilton Oteli'nde verilen bir Resepsiyon'la kutlandı. İstanbul’da bulunan yabancı misyon şeflerinin ve mülki erkanın hazır bulunduğu Resepsiyon'da Dr. Akkan Suver ve Mahmut Saklı Marmara Grubu Vakfı’nı temsil etti.

KKTC 39 Yaşında

22 Kasım 2022 Salı - Okunma : 392

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kuruluşunun 39, yıldönümü münasebetiyle KKTC İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand İstanbul Hilton Oteli'nde bir Resepsiyon verdi. Resepsiyona KKTC Başbakanı Ünal Üstel, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın yanı sıra İstanbul Mülki erkanı ve yüksek rütbeli askerler katıldılar. Dr Akkan Suver ve Müjgan Suver ile Belgin Tanrıverdi de Marmara Grubu Vakfı'nı temsil ettiler.

Oğuzhan Ceylan Mardin Deyrulzafaran Manastırını ziyaret etti

22 Kasım 2022 Salı - Okunma : 419

Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Gebze Sanayi Odası ile birlikte Mardin'i ziyaret etmekte olan Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Oğuzhan Ceylan, Mardin Deyrulzafaran Süryani Ortodoks Manastırı ziyaret etti. Ziyarette Oğuzhan Ceylan ve arkadaşları Metropolit Mor Filüksinos Saliba Özmen tarafından da kabul edildi.

Çin Halk Cumhuriyeti Bakan Yardımcısı Quan Hongshan Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

18 Kasım 2022 Cuma - Okunma : 521

Türkiye’yi resmi ziyarette bulunan Çin Halk Cumhuriyeti Bakan Yardımcısı Quan Hongshan beraberinde Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin ile birlikte Marmara Grubu Vakfı'nı kabul etti. Kabulde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Mütevelli Heyet Üyesi Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, Genel Sekreter Cafer Okray, İcra Konseyi Üyeleri (E) Milletvekili Yüksel Çengel, Lale Aytanç Nalbant, Belgin Tanrıverdi, Oğuzhan Ceylan, Mahmut Saklı ve (E) Büyükelçi Hakkı Akil hazır bulundu.

Milletvekili Şamil Ayrıma Ziyaret

17 Kasım 2022 Perşembe - Okunma : 457

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Azerbaycan ziyaretine eşlik eden İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Avrasya Ekonomi Zirveleri Genel Koordinatörü Şamil Ayrım, Cebrayil’den Zengilan Havalimanı’na gidiş yolunda gerçekleşen bir kazada yaralanmıştı. İstanbul'da tedavisi sonrası istirahat için Ankara'ya evine geçen Şamil Ayrım'ı Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ziyaret etti. Dr. Akkan Suver; Marmara Grubu Vakfı'nı oluşturan arkadaşlarımıza: "geçmiş olsun ziyaretinde Şamil Ayrım'ın sağlığına kavuştuğunu ve iyileşmekte olduğunu gördük, mutlu olduk" müjdesini verdi.

Herve Magroya Ziyaret

16 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 422

Fransa Ankara Büyükelçisi Hervé Magro, Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ile bir araya geldi. Ziyarette, Fransa'nın yüksek hükümet yetkililerine Mart 2023'te İstanbul'da düzenlenecek olan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılmaları için davetiye sunuldu.

Kosova Büyükelçisi Marmara Grubu Vakfı ile görüştü

16 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 398

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç'den oluşan Heyeti; 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Agon Vrenezi Kosova Büyükelçisini ziyaret etti. Kosova'nın sahip bulunduğu değerlerin 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde misafirlere tanıtımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği yüksek kıymet de gündeme getirildi.

Rusya Büyükelçisi Aleksei Erkhova Ziyaret

16 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 352

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksei Erkhov, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç'i ziyaretler çerçevesinde makamında kabul etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Sezgin Bilgiç Mart 2023'te İstanbul'da düzenlenecek olan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Rusya Federasyonu'nun katılımı için davetiye sundu. Kabul sonrası Heyet uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Önceki Büyükelçi Andrey Karlov'un anısına yaptırılan Büstü ziyaret etti.

Moğolistan Büyükelçisi Marmara Grubu Vakfını Kabul Etti

16 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 422

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç Ankara'daki Büyükelçi ziyaretleri çerçevesinde Moğolistan'ın Ankara Büyükelçisi Gombosuren Munkhbayar'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Moğolistan'ın sahip bulunduğu değerlerin 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde misafirlere tanıtımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği yüksek kıymet de gündeme getirildi.

Karadağ Büyükelçisi Perisa Kastratovice Ziyaret

16 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 397

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç Ankara'daki Büyükelçi ziyaretleri çerçevesinde Karadağ'ın Ankara Büyükelçisi Periša Kastratović'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.