Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli Birleşmiş Milletlerde Avcılar Modelini Anlattı

17 Temmuz 2023 Pazartesi - Okunma : 490

Avcılar Belediye Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Av. Turan Hançerli Birleşmiş Milletler (BM) Ekonomik ve Sosyal Konsey toplantısına katıldı. Hançerli, ABD’nin New York kentindeki BM merkezinde 10-19 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen "Tabandan Kalkınma ve Yerel Yönetimlerin Rolü" konulu paneldeki konuşmasında yerel yönetimlerin nasıl desteklenebileceği konusundaki deneyimlerini ve görüşlerini paylaştı. Katılımcılara “Avcılar Modeli”ni anlatan Hançerli sözkonusu toplantıya BM Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) Başkanı tarafından üst üste iki kez davet edilen ilk belediye başkanı oldu. Marmara Grubu Vakfı olarak Mütevelli heyet üyemiz Av. Turan Hançerliyi tebrik ediyoruz.

15 Temmuz Demokrasi ve Mill Birlik Günü

15 Temmuz 2023 Cumartesi - Okunma : 516

Yedi yıl önce yaşadığımız menfur darbe girişiminin yıldönümündeyiz. Türk milletinin asil karşı koyuşunun ve demokrasiye sadakatinin yüksek hatırası önünde Marmara Grubu Vakfı o gün şehadete erenlere rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak, her türlü demokrasi dışı harekete karşı olduğumuzu bir defa daha duyuruyor ve Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü kutluyoruz.

Johannes Wimmer Veda Etti

14 Temmuz 2023 Cuma - Okunma : 563

Avusturya Büyükelçisi Johannes Wimmer görev süresinin bitimi münasebetiyle Ankara’da Avusturya Büyükelçiliği’nde bir veda resepsiyonu verdi. Johannes Wimmer’in veda resepsiyonuna Ankara’da bulunan yabancı misyon şefleri ve dostları büyük bir katılım sağladılar. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay’ın da aralarında bulunduğu, Dışişleri Bakanlığı mensuplarının da yer aldığı veda resepsiyonunda Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan da hazır bulundu. Büyükelçi Johannes Wimmer’a Ankara’da bulunduğu zaman zarfında Marmara Grubu Vakfı’na gösterdiği yüksek alakadan ötürü; Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç, Oğuzhan Ceylan ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay birlikte bir anı armağanı sunarak teşekkür ettiler. Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan, Büyükelçi Johannes Wimmer’ın eşi Sharmila Singh-Wimmer’a da ayrı bir hatıra armağanı takdim ettiler.

Dr. Jovan Manasijevski’ye ziyaret

13 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 449

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan, Kuzey Makedonya Ankara Büyükelçisi Dr. Jovan Manasijevski’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti gelecek yıl gerçekleşecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Kuzey Makedonya’nın katılımına Marmara Grubu Vakfı olarak verilen yüksek önemi gündeme getirdiler.

Mehmet Kemal Bozay'a ziyaret

13 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 454

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay'ı, Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan'dan oluşan Heyeti makamında ziyaret etti. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne teşriflerinden dolayı Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sunan Heyet, Bakan Yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay'a 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve kendisini 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi' ne davet etti.

Arnavutluk Büyükelçisi Kastriot Robo'yu ziyaret

13 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 477

Gelecek yıl gerçekleşecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı'nın Dr.Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan'dan oluşan Heyeti Arnavutluk Büyükelçisi Kastriot Robo'yu makamında ziyaret etti. Ziyarette Heyet Üyeleri Büyükelçi'ye, Cumhurbaşkanı Bajram Begaj'ın 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımından dolayı Vakfın teşekkürlerini sundu. Ziyaret sonrası: Büyükelçi Robo, bu yıl da Arnavutluğun geniş bir Heyetle Zirve’ye katılacağını belirtti.

Fas Büyükelçisi Muhammed Ali Lazreq'e ziyaret

13 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 509

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Fas Krallığı Ankara Büyükelçisi Muhammed Ali Lazreq'e bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Fas'ın katılımına verdikleri yüksek önemi gündeme getirdiler. Büyükelçi Lazreq de, gelecek yıl gerçekleşecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Fas'ın geniş bir Heyetle katılması için çalışacağını belirtti. Ziyarette Fas Krallığı Müsteşarı Wassim Eddahil de hazır bulundu.

Kosova Büyükelçisi Agon Vrenezi'ye ziyaret

13 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 514

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde, Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan'dan oluşan Heyeti Kosova Büyükelçisi Agon Vrenezi'yi ziyaret etti. Ziyarette Heyet, geçen yıl tertiplenen Zirve'ye katılımından dolayı Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani'ye Büyükelçi'nin şahsında teşekkür etti ve 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Hırvatistan Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic'e ziyaret

13 Temmuz 2023 Perşembe - Okunma : 462

Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Oğuzhan Ceylan'dan oluşan Heyeti, Hırvatistan Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic'e bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette: Heyet gelecek yıl gerçekleşecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde bilgi sunumunda bulundu. Elçi-Müsteşar Lovorka Ostrunic de ziyarette hazır bulundu.

Emil Nasırlının Haydar Aliyev kitabı tanıtıldı

12 Temmuz 2023 Çarşamba - Okunma : 369

Azerbaycanlı Gazeteci- Yazar Emil Nasırlı’nın kaleme aldığı “Haydar Aliyev’in Hayatının 100 Anı” isimli kitabı İstanbul’da Gazeteciler Cemiyeti’nde Marmara Grubu Vakfı tarafından düzenlenen bir törenle tanıtıldı. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver’in moderatörlüğünde gerçekleşen Kitap Tanıtım Töreni’nde, Emil Nasırlı yaptığı bir sunumla kitabını ve Haydar Aliyev’i değişik yanlarıyla katılanlara tanıttı. Devlet (E) Bakanları'ndan Ali Talip Özdemir ise yaptığı konuşmada Türkiye’nin bağımsızlık sonrası Azerbaycan’ı tanımasını anlattı. Galata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özgür Çengel, Türkiye- Azerbaycan ilişkilerini gündeme getiren bir konuşma ile Emil Nasırlı’nın kitabının önemini vurguladı. Dr. Akkan Suver ise bu yılın Azerbaycan’ın Milli Lideri Haydar Aliyev’in 100.Doğum Yılı olduğunu belirterek Marmara Grubu Vakfı’nın 26 yıldır aralıksız gerçekleştirdiği Avrasya Ekonomi Zirvelerinin oluşumunda hakkı ve katkısı bulunan Haydar Aliyev’in hatırasına Marmara Grubu Vakfı’nın duyduğu yüksek saygıyı dile getirdi. Toplantı yazarın imzalı kitaplarını dağıtması ile sona erdi.