Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


İsrail Başkonsolosu Marmara Grubundaydı

7 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 2525

İstanbul'a yeni atanan İsrail Başkonsolosu Yosef Levi-Sfari Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyaretinde bulundu. 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi alan Başkonsolos Yosef Levi-Sfari, İsrail'den katılım konusuyla ilgileneceğini belirtti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Ertuğrul Kumcuoğlu, Yüksel Çengel, Ali Rıza Arslan ve Yüksel Önel hazır bulundu.

Fas Krallık Başkonsolosluğunu Ziyaret

7 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 3191

Dr. Akkan Suver 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu Mhamed Ifriquine'yi makamında ziyaret etti. Geçen yıl gerçekleşen Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Fas Krallığı'nın Bakan Yardımcısı düzeyinde katıldığını dolayısıyla bu yıl da aynı seviyede katılımın gerçekleşmesinin önemi üzerinde Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Mhamed Ifriquine'den destek rica etti.

Dr. Suver SOCAR Türkiyeyi ziyaret etti

6 Şubat 2018 Salı - Okunma : 2836

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, SOCAR Türkiye'yi ziyaret etti. İş Destek Başkanı Gülmirza Cavadov ile görüşen Dr. Akkan Suver, SOCAR Türkiye'nin ve TANAP projesinin Türkiye için önemini vurguladı. SOCAR Türkiye'nin ortaya koyduğu işbirliğinin, yenilikçi teknolojinin çağdaş değerlerini konuşmasında gündeme getiren Dr. Suver, SOCAR Türkiye'nin katılımına verdikleri önemi de vurguladı.

Belarus tanıtım toplantısı yapıldı.

1 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 2558

Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ile (DEİK) Belarus İş Konseyi Başkanlığı’nın ortaklaşa tertipledikleri “Belarus Cumhuriyeti Ülke Tanıtım Günü” Ankara Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Belarus İş Konseyi Başkanı Ali Rıza Arslan’ın konuşmasıyla çalışmalarına başlayan Ülke Tanıtım programında Belarus’ta öne çıkan sektörler, yatırım fırsatları ve ticari potansiyel konularında bilgilendirme sunumları yapıldı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Büyükelçi Michael B. Christides Dr. Suver’i kabul etti

1 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 2960

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Michael B. Christides’i makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Genel Sekreteri 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Ziyarette daha önceki yıllarda Genel Sekreterlerin Marmara Grubu Vakfı’nın Avrasya Ekonomi Zirveleri’nde yer aldığını vurgulayan Dr. Akkan Suver, bölgesel işbirliğinin önemini ve Karadeniz birlikteliğinin örnek bir oluşum sergilediğini de vurguladı.

Kırgızistan Başkonsolosu’nu ziyaret

1 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 3247

Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Erkin Sopokov’u makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Kırgızistan’ın 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımına verdikleri yüksek önemi belirtti. Kırgızistan’ın daha önceki yıllarda Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı seviyesinde temsil edildiğini vurgulayan Dr. Akkan Suver, Kırgızistan Başkonsolosu Erkin Spokov’dan destek rica etti.

TÜSİAD Türkiye ekonomisini değerlendirdi

31 Ocak 2018 Çarşamba - Okunma : 2464

Kariyer ve Fahri Konsoloslar "TÜSİAD'ın Türkiye Ekonomisi ve Küresel Eğilimler Değerlendirmesi" konulu toplantısında biraraya geldi. Macaristan İstanbul Başkonsolosu ve ICC Dönem Başkanı Balázs Hendrich'in yanı sıra TÜSİAD Genel Sekreteri Dr. Bahadır Kaleağası ve TÜSİAD Başekonomisti Dr. Zümrüt İmamoğlu Türkiye ekonomisine dair değerlendirmeler yaptı. Dr. Akkan Suver’in de katıldığı toplantıda açılış konuşmasını ICC Dönem Başkanı ve Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balázs Hendrich’in yaptı. TÜSİAD Genel Sekreteri Dr. Bahadır Kaleağası “Küresel Eğilimler-Türkiye, AB ve Dünya” konulu bir sunum yaparken, TÜSİAD Başekonomisti Dr. Zümrüt İmamoğlu “Türkiye Ekonomisi” konulu bir tebliğ sundu. Etkinliğin katılımcıları sunumların ardından yapılan soru-cevap oturumunda Türkiye ekonomisi ve küresel eğilimleri masaya yatırdı.

Dr. Suver, Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich ziyaret etti

29 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 3249

Marmara Grubu Vakfı Başkan Dr. Akkan Suver, Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich’i makamında ziyaret ederek, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumu yaptı. Macaristan önceki Cumhurbaşkanı Pál Schmitt’in 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımıyla ilgili görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, Akıllı Şehirler konusuna da dikkat çekildi.

Bulgaristan Başkonsolosu’na ziyaret

29 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 3225

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov’u makamında ziyaret etti. Kabulde Konsolos Petar Arabadzhev de hazır bulundu. Dr. Suver Akıllı Şehirler kapsamında bir Belediye Başkanının ve önceki Cumhurbaşkanlarından Petar Stoyanov’un teşrifi konusunun önemini gündeme getirdi.

Ukrayna Başkonsolosunu Ziyaret

29 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 2320

Dr. Akkan Suver 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ve bilgi sunumu ziyaretlerine Ukrayna Başkonsolosu Oleksandr Gaman ile devam etti. Ukraynanın 2018 Avrasya Ekonomi Zirvesinde temsiline büyük önem verdiklerini vurgulayan Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Oleksandr Gaman’dan desteğini rica etti.