Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Cabir Doko, Marmara Vakfını Ziyaret Etti

4 Ekim 2022 Salı - Okunma : 402

Makedonya Devlet Bakan Yardımcısı Cabir Doko beraberinde, Makedonya Topluluk Hakları Ajansı Direktörü Eran Kurtish ile birlikte Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Dr. Akkan Suver ve Belgin Tanrıverdi tarafından kabul edilen Cabir Doko ve Eran Kurtish'e 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hazırlıkları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Madam Alina Barbulescu’yu Kaybettik

3 Ekim 2022 Pazartesi - Okunma : 381

Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası Sahibi ve Avrasya Ekonomi Zirveleri müdavimlerinden Madam Alina Barbulescu’yu Kaybettik. Uzun yıllar Romanya’dan aramıza katılan ve bir dönem Romanya’nın Brüksel’deki Avrupa Birliği Ofisi’nde temsilcilik yapan Alina Barbulescu’nun Onur Madalyası’nı dönemin TBMM Başkanı Binali Yıldırım sunmuştu. Genç yaşta kaybettiğimiz Madam Alina Barbulescu’nun aziz hatırası, Marmara Grubu Vakfı olarak her zaman saygıyla muhafaza edeceğiz.

Genç İvanov evlendi

1 Ekim 2022 Cumartesi - Okunma : 426

Makedonya önceki Cumhurbaşkanı ve Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası sahibi Gjorge İvanov'un oğlu İvan İvanov Üsküp'te yapılan bir düğünle evlendi. Düğüne Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası sahibi Müjgan Suver, Makedonya önceki İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz ile birlikte katıldılar. Marmara Grubu Vakfı olarak genç İvanov Ailesi'ne mutluluklar dileriz.

Almanya İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht resepsiyon verdi

30 Eylül 2022 Perşembe - Okunma : 361

Almanya'nın yeniden birleşmesi (Deutsche Wiedervereinigung), 3 Ekim 1990 günü münasebetiyle Federal Almanya İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht bir resepsiyon verdi. Resepsiyonda İstanbul'da bulunan yabancı misyon şefleri ile mülki erkan ve akademisyenler de hazır bulundu. Işinsanlarının yanı sıra dini misyon liderleri başta Patrik Bartholomeos olmak üzere Hahambaşı İzak Haleva, Süryani Ortodoks Patrik Vekili Yusuf Çetin, Süryani Katolik Monsenyörü Orhan Çanlı ile Resepsiyonda temsil edildiler. Dr.Akkan Suver de Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına katıldı.

Şanghay Zirvesi Sivil Toplum Önderlerince Tartışıldı

29 Eylül 2022 Perşembe - Okunma : 396

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Dr. Akkan Suver, Özbekistan Cumhurbaşkanı Nezdinde Stratejik ve Bölgesel Araştırmalar Enstitüsü tarafından tertiplenen "Semerkant'ta düzenlenen Şanghay Zirvesi: Bölgesel ve Uluslararası Güvenliğin Gelişmesine Katkı" konulu online konferansta konuştu. Şanghay Zirvesi Genel Sekreteri'nin de tebliğ sunduğu Toplantıda Özbekistan'ın yanı sıra Rusya, ABD, İngiltere, Fransa, Macaristan, Almanya, Kırgızistan, Belçika, Hindistan, Tacikistan, Azerbaycan sivil toplum önderleri de söz aldılar.

Rumeli Kanaat Önderleri Bursada Toplandı

27 Eylül 2022 Salı - Okunma : 472

İstanbul'da Rumeli Tek TV sahibi Atilla Baykal'ın öncülüğünde biraraya gelen Rumeli Kanaat Önderleri Bursa'da, önceki Belediye Başkanı Recep Altepe'nin davetiyle biraraya geldi. Aralarında önceki Bakanlardan Lütfullah Kayalar, Faruk Bal, Mehmet Müezzinoğlu, Alaaddin Büyükkaya'nın da bulunduğu toplantıda Dr.Akkan Suver ve Müjgan Suver de hazır bulundu. Geç saatlere kadar süren toplantıya Bursa'da bulunan Balkan Dernekleri Başkanları da geniş çaplı olarak katıldılar.

Dr.Akkan Suver, Çin Televizyonuna mülakat verdi.

25 Eylül 2022 Pazar - Okunma : 474

Dr.Akkan Suver, yaklaşmakta olan Çin Komünist Partisi Genel Kurulu öncesinde Çin Radyo ve Televizyonu'nun sorularını cevapladı. Dr. Akkan Suver 'in konuşmasını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Afrika Birliği nden Dr Akkan Suver e Liyakat Ödülü

24 Eylül 2022 Cumartesi - Okunma : 493

Rabat'ta tertiplenen Afrika Birliği Toplantısında Dr Akkan Suver'e Liyakat Ödülü ve Şeref Sertifikası verildi. Dr. Akkan Suver 'in ödülünü Dr. Najat Maghraoli takdim etti.

Marmara Grubu Vakfı Rabat Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan ı ziyaret etti

24 Eylül 2022 Cumartesi - Okunma : 438

CAMAR Büyükelçiler Toplantısı için Fas' ın Başkenti Rabat'ta bulunan Dr.Akkan Suver, Cafer Okray ve Sezgin Bilgiç Türkiye 'nin Rabat Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan' ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr Akkan Suver ve arkadaşları Marmara Grubu Vakfı 'nın çalışmaları hakkında Büyükelçi Doğan' a bilgi sunumunda bulundular.

Dr.Akkan Suver Fasta CAMAR Toplantısında konuştu

24 Eylül 2022 Cumartesi - Okunma : 509

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ile birlikte bulunduğu Fas' ın Rabat şehrinde tertiplenen Afrika Büyükelçiler toplantısında Misafir - Konuşmacı olarak konuştu.