Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Azerbaycanın İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyevin görev süresi doldu

6 Ağustos 2020 Perşembe - Okunma : 1525

İstanbul'da görev süresi dolan, Azerbaycan'ın Istanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev Baku'ye döndü.Marmara Grubu Vakfı adına ortak bir açıklama yapan Dr.Akkan Suver ve Istanbul Milletvekili, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım Mesim Hacıyev'in İstanbul'da önemli etkinliklere imza atan bir diplomat olduğunu söylediler. Dr. Akkan Suver ve Istanbul Milletvekili, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım; Mesim Hacıyev'in görev süresinin bitmesiyle ilgili ortak bir açıklama yaptılar. “Görev sürenizin sona ermesi münasebetiyle İstanbul'dan ayrılmakta olduğunuz bugünlerde; Size yeni görevlerinizde engin başarı dileklerimizi sunuyoruz. İstanbul'da Başkonsolosluk görevini yaparken, Marmara Grubu Vakfı'mıza gösterdiğiniz müzaheretle güzel hizmetlere birlikte imza atmamıza olanak sağladınız. Dolayısıyla birlikte ortaya koyduğumuz başarılı işbirliklerimizin yüksek onurunu taşımaktayız. Türkiye ile Azerbaycan arasında mevcut bulunan müstesna ilişkiler çerçevesinde ortaya koyduğunuz etkinliklerde bizlerin de sivil toplum kimliğimizle yer almamıza imkan verdiğiniz için Marmara Grubu Vakfı olarak Size minnettarız. Dostluğunuzu ve hizmetlerinizi unutmayacağız. Tekrar yeni görevlerinizde başarı dileklerimizi sunarken, şahsınızda Aile'niz mensuplarına sağlık, esenlik ve mutluluklar temenni ediyoruz.”

Dr. Akkan Suver Lübnan'a geçmiş olsun dileklerini sundu

6 Ağustos 2020 Perşembe - Okunma : 1430

Dr. Akkan Suver, Lübnan Ankara Büyükelçisi Moallem'e, Lübnan İstanbul Başkonsolosu Kabbara'ya ve Lübnan önceki Başbakanı Siniora'ya birer mesaj göndererek Beyrut'ta yaşanan büyük facia dolayısıyla, Marmara Grubu Vakfı'nın geçmiş olsun dileklerini sundu. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Kurban Bayramımız kutlu olsun

29 Temmuz 2020 Çarşamba - Okunma : 1480

Türk ve İslam Dünyasının Kurban Bayramı'nı Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle kutluyoruz. Bu Bayram gününde insanlığa sağlık, barış ve esenlik diliyoruz. Nice Bayramlara

Dr.Akkan Suver Birleşmiş Milletler’in Uluslararası Vicdan Günü Heyetine alındı

24 Temmuz 2020 Cuma - Okunma : 1823

Birleşmiş Milletler'in Uluslararası Vicdan Günü'nü benimsemesinin 1. Yıldönümü'nde, BM çercevesinde oluşturulan Kurucu Heyete Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver de kabul edildi. Kendimizi ve topluluklarımızı geliştirmek için öz-düşünmeye katılmayı hatırlatan bir gün olarak BM çerçevesinde kutlanacak olan Uluslararası Vicdan Günü'nün benimsemesinin 1. yıldönümünde Güney Koreli Dr. Hong, Tao-Tze'nin başkanlığında oluşturulan Kurucu Heyette Dr. Akkan Suver'le birlikte; Mauritius Eski Cumhurbaşkanı Ameenah Gurib-Fakim, Erik Solheim, UNEP (Birleşmiş Milletler Çevre Programı Genel Müdürü -Norveç), Sergio Duarte, (Pugwash Bilim ve Dünya İşleri Konferansları Başkanı-Brezilya), Anatolio Ndong Mba, (Birleşmiş Milletler Ekvator Ginesi Daimi Temsilcisi, Carlos Garcia, (El Salvador Birleşmiş Milletler Derneği Genel Sekreteri), Justice Antıine Kesia-Mbe Mindua,(Uluslararası Ceza Mahkemesi Hakimi-Kongo), Jonathan Granoff, (Global Güvenlik Enstitüsü Başkanı), Justice Duba Dukpa, (Bhutan Yüksek Mahkeme Başkanı) yer alıyor. 25 Temmuz günü, Birleşmiş Milletler tarafından, Uluslararası Vicdan Günü olarak kabul edildi.

Özgür Çengel Galata Üniversitesi Rektörü oldu

19 Temmuz 2020 Pazar - Okunma : 4188

Marmara Grubu Vakfı Gönüllülerinden , Akademik Konsey Üyesi Prof. Dr. Özgür Çengel yeni kurulan Galata Üniversitesi Rektörlüğü'ne getirildi. 1992-2000 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan, lisans ve lisansüstü eğitimini University of Central Florida’da İşletme-Pazarlama alanlarında tamamlayan Prof. Dr. Çengel aynı üniversitede Öğretim Görevlisi olarak hizmet vermişti.2005 yılında Marmara Üniversitesi, Üretim Yönetimi ve Pazarlama Anabilim Dalında Doktor unvanına hak kazanan Prof. Dr. Özgür Çengel 2002-2020 yılları arasında 18 yıl İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Fakültesinde tam zamanlı olmak üzere akademisyen olarak çalışmıştı. Amerika Birleşik Devletlerinin saygın üniversiteleri olan Harvard, Tufts ve Babson Üniversitelerinde uzmanlık alanıyla ilgili çeşitli çalıştaylara katılan Prof. Dr. Çengel. 2015 yılında Profesör olmuş ve 2015-2019 yılları arasında İstanbul Ticaret Üniversitesinde Rektör Yardımcılığı yapmıştır. 1 Haziran 2020 itibarıyla İstanbul Galata Üniversitesine Rektör olarak atanan Prof. Dr. Özgür Çengel’in uzmanlık alanında anadilde ve yabancı dilde birçok makale kitap ve bildirisi bulunmaktadır. Prof. Dr. Özgür Çengel, Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı tarafından 22 yıldır kesintisiz ve başarıyla organize edilen Avrasya Ekonomi Zirvelerinin Raportörü'dür. Galata Üniversitesi İstanbul Galata Üniversitesi, tarihi, sosyal, kültürel ve ekonomik zenginlikleriyle öne çıkan İstanbul’un Galata semtinde kurulmuş ve bu ruha uygun, çok kültürlülük, kültürlerarası diyalog, eşitlik, özgürlük, adalet, hoşgörü ve bilimde sanatta evrensel değişimleri takip etmek başta olmak üzere, , ülkemize hizmet edecek yüksek nitelikli, ahlaklı ve geleneklerimize bağlı, modern dünyayla uyumlu bireyler yetiştirmek amacıyla kurulmuş ülkemizin en yeni ve yenilikçi üniversitesidir.

15 Temmuz’un 4. Yıldönümümdeyiz

15 Temmuz 2020 Çarşamba - Okunma : 1511

15 Temmuz’un 4. yılında, milletimize bu büyük acıyı yaşatanları lanetliyor, şehitlerimizi bir defa daha rahmet ve şükranla anıyoruz. Tesellimiz topyekûn Türk Milleti’nin darbeyi, kalkışmayı reddetmesi ve demokrasiden yana tavır koymasıdır. Bunu bir milli birlik ruh ve şuuru içinde ortaya koyan Milletimizin bu şanlı destan gününde gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunuyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle bu olaya kalkışan demokrasi ve insanlık düşmanlarını lanetliyoruz. Bu acının dördüncü yıl dönümünde şehitlerimize rahmet dilerken, bir daha böylesine hainane teşebbüslerin olmamasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyoruz.

Dr. Akkan Suver, Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırganlığını kınadı

13 Temmuz 2020 Pazartesi - Okunma : 1596

Ermenistan'ın yaptığı haince saldırıyı kınayan Dr. Akkan Suver, "-Marmara Grubu Vakfı olarak; bu vesileyle Türk Milleti’nin Azerbaycan'ın yanında olduğunu bir defa daha dünyaya haykırıyoruz. Sivil toplum kimliğimizle 4 Azerbaycan askerini haince şehit eden Ermenistan'ı şiddetle kınıyoruz. Siyasi çözüm yerine hainane saldırgan planlar peşinde koşan Ermenistan'ın bu yaptıkları asla karşılıksız kalmayacaktır. Marmara Grubu Vakfı olarak, Azerbaycanlı kardeşlerimize sabır, şehitlerimize rahmet diliyoruz.

Srebrenitsa Soykırımı 25. Yılında

11 Temmuz 2020 Cumartesi - Okunma : 1657

Bosna-Hersek'te 1995 yılında yaşanan ve 2. Dünya Savaşı ardından en büyük insanlık dramı olarak kabul edilen Srebrenitsa Soykırımı'nın acı yıldönümünü idrak etmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. 8.372 Boşnak sivilin öldürüldüğü bu soykırımın yıldönümünde Marmara Grubu Vakfı olarak, sivil toplum kimliğimizle Boşnak kardeşlerimizin kapanmayan yarasının acısını paylaşıyoruz. Tanrı'nın rahmeti üzerlerine olsun

Dr. Suver Mustafa Şentopu tebrik etti

8 Temmuz 2020 Çarşamba - Okunma : 1618

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, yeniden Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na seçilen Mustafa Şentop'a bir tebrik mesajı göndererek, kutladı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

KORONALI GÜNLER

7 Temmuz 2020 Salı - Okunma : 4816

Marmara Grubu Vakfı olarak; düşünceleriyle, önerileriyle üyelerimiz, gönüllülerimiz, destekçilerimiz ve müdavimlerimiz oluşturduğumuz Koronalı Günler sitemizde düşünceleriyle, önerileriyle tarihe tanıklık ediyorlar. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen mesajlara teşekkür ediyoruz. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)