Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


21. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ’NE KATILANLAR İLHAM ALİYEV’İ TEBRİK ETTİLER

13 Nisan 2018 Cuma - Okunma : 2540

11 ve 12 Nisan 2018 günleri, 41 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen katılan Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, önceki Başbakan Yardımcısı Milletvekili Tuğrul Türkeş, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlut Uysal’ın da aralarında bulunduğu 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi katılımcıları oy birliğiyle aldıkları bir kararla Azerbaycan Cumhurbaşkanlığına yeniden seçilen İlham Aliyev’e bir kutlama mesajı gönderdiler. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Prof. Dr. Aziz Sancar 21. Avrasya Ekonomi Zirvesine mesaj gönderdi

12 Nisan 2018 Perşembe - Okunma : 2132

Nobel ödüllü ünlü Türk Bilim Adamı Prof. Dr. Aziz Sancar Marmara Grubu Vakfı'nın tertiplediği 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne bir mesaj göndererek Zirve katılımcılarına seslendi. Nobel ödüllü ünlü Türk Bilim Adamı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın barış ve diyalog içeren mesajını, Dr. Akkan Suver 9 Cumhurbaşkanının önünde okudu. Katılımcılar mesajı büyük bir ilgiyle dinlediler ve uzun süre alkışladılar.

Dilek Hanifin muhteşem defilesi

11 Nisan 2018 Çarşamba - Okunma : 1972

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin Gala Yemeği öncesinde İHKİB'in öncülüğünde gerçekleştirilen defileyi bu yıl ünlü tasarımcı Dilek Hanif tertipledi. Dilek Hanif artık bir gelenek haline gelen defilede Türk tasarımının müstesna örneklerini ortaya koydu. Defile sonrası Dr. Akkan Suver, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi adına İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe'ye bir teşekkür konuşmasıyla Vakfın şükranlarını sundu ve bir hatıra hediyesi takdim etti. Daha sonra Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan da Dilek Hanif'e ve koreografa birer teşekkür hediyesi verdi. Defile sonrası Zirve müdavimleri hayranlıklarını uzun alkışlarla ortaya koydular.

Süryaniler Paskalya Bayramın kutladılar

8 Nisan 2018 Pazar - Okunma : 1952

İstanbul’da bulunan Süryani vatandaşlarımız idrak ettikleri Paskalya Bayramını Törenlerle kutladılar. Süryani Ortodoks Patrikhanesinde yapılan kabule katılan Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Metropolit Mor Filüksinos Yusuf Çetin başta olmak üzere bütün Süryanilerin Bayramını kutladı.

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi Koşusu Yapıldı

5 Nisan 2018 Perşembe - Okunma : 2826

21.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde tertiplenen ''21.AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ KOŞUSU" İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda yapıldı. Altı üç yaşlı Safkan İngiliz taylarının katıldığı yarışı Halis Karataş'ın jokeyi olduğu Katma Değer isimli tay kazandı. Marmara Grubu Vakfı adına seremonide Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Sevinc Köklüçınar ve Kenan Acıkök hazır bulundular. Yarış sonunda At Sahibi Ümit Barlık'ın kupasını Dr. Akkan Suver verdi. Tayın Antrenörü G. Kara'nın armağanını Müjgan Suver sunarken, Jokey Halis Karataş'ın hediyesini ise Sevinç Köklüçınar verdi. Seremoni sonrası kazananlar ve Jokey Kulübü yöneticileri toplu bir aile fotoğrafı çektirdiler.

Makedonya İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz Marmara Grubu Vakfına veda etti

4 Nisan 2018 Çarşamba - Okunma : 2892

İstanbul’da yaklaşık on yıla yakın bir zaman sürecinde Makedonya Başkonsolosu olarak görev ifa eden Zerrin Abaz görevinin hitama ermesi dolayısıyla Marmara Grubu Vakfı'na bir veda ziyareti yaptı. Marmara Grubu Vakfı ile İstanbul'da bulunduğu süre zarfında gayet başarılı çalışmalara imza atan Başkonsolos Zerrin Abaz, Dr. Akkan Suver'e geride bırakılan başarılı çalışmaların anısı olarak Makedonya'nın İstanbul Başkonsolosluğunun bir teşekkür anısı sundu. Sunumda Müjgan Suver de hazır bulundu. Başkonsolos Zerrin Abaz'ın Marmara Grubu Vakfı'nda unutulmaz bir yeri olduğunu vurgulayan Dr. Akkan Suver, içten davranışından dolayı Zerrin Abaz'a Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sundu.

TESİAD YÖNETİMİ MARMARA GRUBU VAKFI’NI ZİYARET ETTİ

2 Nisan 2018 Pazartesi - Okunma : 2215

Merkezi Bursa’da bulunan Tüm Etkin İşadamları ve İşkadınları Federasyonu TESİAD Yönetim Kurulu Başkanı M. İlyas Bozkurt beraberinde TESİAD Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ve TESAM Genel Koordinatörü Yıldırım Deniz’le ile birlikte Marmara Grubu Vakfı’na bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette; faaliyetleri hakkında bilgi sunumu yapan TESİAD Yöneticileri 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılacaklarını da belirttiler.

Dr. Akkan Suver Hristiyanların Paskalya Bayramı’nı kutladı.

1 Nisan 2018 Pazar - Okunma : 1981

Hristiyan âleminin en önemli bayramlarından biri olan Paskalya Bayramı (Diriliş Bayramı) dolayısıyla Süryani Katolik Patrikhanesi’nde tertiplenen Kabul’e katılarak, Hristiyan âleminin Bayramı’nı tebrik etti. Dr. Akkan Suver Kabul sonrası yaptığı açıklamada; “-Hristiyan vatandaşlarımızın idrak ettikleri Paskalya Bayramı’nı Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle kutluyoruz. Toplumsal farklılıkların bir zenginlik olduğu ve yüzyıllardır Müslümanıyla, Hristiyan’ıyla ve Musevi’si ile barış ve huzur içinde yaşadığımız bu topraklarda nice Bayramları birlikte idrak etmek dileğimizdir. Bayramınız kutlu olsun.” dedi.

Soho İstanbul’da Karadağ rüzgârı estirdi

1 Nisan 2018 Pazar - Okunma : 3073

Karadağ'ın Bar şehrinde yapılmakta olan Soho Kenti'nin İstanbul’da tanıtımı yapıldı. Bar şehri Belediye Başkanı Dr. Zoran Srzentic'in de katılımıyla gerçekleşen gecenin açılışını Genel Müdür Rade Vujacic yaptı. Genel Müdür Vujacic yaptığı tanıtımla adeta bir Karadağ rüzgârı estirdi. Geceye Karadağ İstanbul Fahri Başkonsolosu olarak Dr. Akkan Suver de katıldı. Soho Kenti çağdaş bir mimarinin eseri olarak Bar'a yeni bir veçhe verecek bir proje olarak nitelendirilmekte ve Türkiye'den de ev sahibi olacakları beklemektedir.

Dr. Akkan Suver Romanya’dan aldığı Madalyası’nı Afrin Şehitlerine armağan etti

28 Mart 2018 Çarşamba - Okunma : 2574

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'e, Balkanlarda Barış ve Diyalog adına yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı Romanya Majestesi Margareta tarafından Kraliyet Liyakat Madalyası verildi. Sivil toplum önderliğinin yanı sıra on yıldan beri Türkiye’nin Basın Kartı sahibi tek Fahri Başkonsolosu unvanı da taşıyan Dr. Akkan Suver, Madalya sonrası yaptığı açıklamada; "-Bu madalyayı Türk sivil toplumu adına almanın gururu içinde Afrin'de şehit düşen kahraman askerlerimize armağan ediyorum.“dedi (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)