Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


İtalya Başkonsolosu’na ziyaret

16 Kasım 2016 Çarşamba - Okunma : 4107

Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray, İtalya Başkonsolosu Federica Ferrari Bravo’yu makamında ziyaret ederek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi konusunda bilgi sunumu yaptılar. Ziyarette Ticaret Ataşesi Maria Trinchieri de hazır bulundu.

KKTC 33 Yaşında

15 Kasım 2016 Salı - Okunma : 2921

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33’üncü Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer bir resepsiyon verdi. Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Cafer Okray, Engin Köklüçınar, Ertuğrul Kumcuoğlu, Prof. Dr. Atilla Dicle ve Prof. Dr. Ülkü Dicle’den oluşan bir heyetle katıldı.

Çin Denizaşırı Dostluk Grubu, Marmara Vakfı’ndaydı

14 Kasım 2016 Pazartesi - Okunma : 2847

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Çin Denizaşırı Dostluk Grubu Kuruluşu, Marmara Grubu Vakfı’nı ofislerinde ziyaret etti. Yang Bingjian başkanlığında Xu Guixiang, Wu Jinguang, Peng Yanxia ve Zhai Chaoqun’dan oluşan Çin Denizaşırı Dostluk Grubu, Marmara Grubu Vakfı’nda Dr. Akkan Suver Dr. Fatih Saraçoğlu, Cafer Okray, Ertuğrul Kumcuoğlu, Lale Aytanç Nalbant ve Av. Ercüment Güvercin’den oluşan bir heyetle görüştü. (Haberin devamı için lütfen haber bağlığını tıklayınız)

Dr. Akkan Suver 20. Avrupa Forumunda konuştu

12 Kasım 2016 Cuma - Okunma : 3243

Başkanlığı'nı Avusturya'nın Savunma (E) Bakanları'ndan Dr. Werner Fasslabend'in yaptığı "Avusturya, Avrupa Güvenlik Enstitüsü-AIES" ile "Viyana Diplomat Akademisi - DAW" ve "Avrupa Araştırmalar Merkezi-WMCES" tarafından tertiplenen 20. Avrupa Forumu'nda Dr. Akkan Suver, "Avrupa'nın Geleceği için Stratejiler" konulu forumda konuştu. Forumda ayrıca, Dr. Susanne Keppler-Schlesinger "DAW", Tomi Huhtanen "WMCES" adına söz aldılar. Misafir olarak ise; Slovakya Devlet Bakanı Miroslaw Lajcak, Polonyalı Senatör Dr. Bogdan Klich, Londra Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Dr. François Heisbourg, Latvia Devlet Bakanı Jenis Karlsbergs, Brüksel Egmont Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Sven Biscop ve Pakistan Savunma (E) Bakanı General Asıf Yasin Malik konuşurlarken, Avusturya adına da İçişleri Bakanı Wolfgang Sobotka ile Avusturya (E) Cumhurbaşkanı Prof.Dr. Heinz Fischer söz aldılar.

Avusturya Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Heinz Fischer 2004-2016 Marmara Grubu Vakfını kabul etti

11 Kasım 2016 Cumartesi - Okunma : 2659

Viyana'daki temasları sırasında Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver, Avusturya Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Heinz Fischer tarafından kabul edildiler. Kabul'de Dr. Akkan Suver, Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Heinz Fischer'i 4-6 Nisan 2017 günleri İstanbul'da gerçekleşecek olan 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Marmara Grubu Vakfı Viyana Ekonomi Forumunu ziyaret etti

10 Kasım 2016 Perşembe - Okunma : 2787

Dr. Akkan Suver, Avusturya'ya yaptığı ziyaret esnasında partner olarak uluslararası alanda çalışmakta olduğu Viyana Ekonomi Forumu'nu ziyaret etti. Başkan (E) Şansölye Dr. Erhard Busek ve Genel Sekreter (E) Büyük Elçi Elena Kirstcheva tarafından kabul edilen Dr. Akkan Suver'e Müjgan Suver ve Birol Kılıç da refakat etti. Dr. Suver, Dr.Busek'i ve Mme. Kirstcheva'yı 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne de davet etti.

Nizami Caferov Atatürkü Anlattı

9 Kasım 2016 Çarşamba - Okunma : 3010

Marmara Grubu Vakfı tarafından İstanbul’da Macaristan Başkonsolosluğu’nda tertiplenen bir törenle Atatürk ebediyete intikalinin 78. Yılında anıldı. Toplantıda misafir konuşmacı olarak söz alan Azerbaycan’da Atatürk Merkezi Başkanı ve Milletvekili Prof. Dr. Nizami Caferov; “-Azerbaycan’da Atatürk”ü İstanbul’da bulunan diplomatik misyon şeflerine anlattı. Azerbaycan’da Neriman Nerimanov, Mehmet Emin Rezulzade ve Haydar Aliyev dönemlerinde Atatürk’e duyulan sevginin yanı sıra onun hakkında ortaya konan ilmi ve edebi eserleri Prof. Dr. Nizami Caferov kronolojik bir sırayla ortaya koydu. Açılışta söz alan Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balázs Hendrich ve Dr. Akkan Suver de Atatürk’ün Macaristan ve Azerbaycan’da Türkiye’de olduğu kadar önemli olduğunu gündeme getirdiler.

Gagavuzya Invest 2016 toplantısındaydık

5 Kasım 2016 Cumartesi - Okunma : 3468

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in de katıldığı "Gagavuzya - Invest 2016" çalışmaları çerçevesinde Moldova'nın Gagavuzya Özerk Bölgesi'nde tertiplenen çalıştayda; Marmara Grubu Vakfı, Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar'ın başkanlığında Av. Ercüment Güvercin ve Kenan Acıkök'ten oluşan bir heyetle hazır bulundu. Gagavuzya Özerk Bölge Başkanı İrina Vlah tarafından da kabul edilen Engin Köklüçınar Başkan Vlah'ı 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Çalıştayda bir konuşma yapan Engin Köklüçınar, Türkiye - Gagavuzya ilişkilerini gündeme getirdi.

Prof. Dr. Erman Tuncer’i ziyaret

4 Kasım 2016 Cuma - Okunma : 3191

Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cafer Okray’dan oluşan bir heyetle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Prof. Dr. Erman Tuncer’i makamında ziyaret ederek, Avrasya Ekonomi Zirveleri’ne gösterdiği yüksek alakadan dolayı Vakfın teşekkürlerini sundu. Prof. Dr. Erman Tuncer’in şahsında geride bıraktığımız yıllar içinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın verdiği desteğe, Marmara Grubu Vakfı minnettar olduğunu ziyarette gündeme getirdi.

Abdullah Gül, Marmara Grubu Vakfı’nı Kabul Etti

1 Kasım 2016 Salı - Okunma : 3534

Marmara Grubu Vakfı, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Müjgan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Lale Aytanç Nalbant, Engin Köklüçınar, Cafer Okray, Mete Güldamlası, Av. Ercüment Güvercin ve Kenan Acıkök oluşan Heyeti kabul eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne şeref vereceğini belirtti.