Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Romanya Milli Günü Kutlandı

28 Kasım 2018 Perşembe - Okunma : 2568

Romanya Milli Günü; İstanbul’da Romanya Başkonsolosu Adrian Ciamba tarafından İstanbul Park Otel'de verilen bir resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'in yanı sıra İstanbul’da bulunan yabancı misyon şefleri, iş insanları, akademisyenler ve mülki erkan mensupları katıldılar. Romanya Milli Günü'ne Romanya'dan gelen folklor grupları ayrı bir renk kattılar.

Leonardo Manzari Marmara Grubu Vakfını Ziyaret Etti

28 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 2289

İtalyan sivil düşünce kuruluşu E.I.E.A.D. (Avrasya Diyaloğu için Avrupa Enstitüsü) Başkanı Leonardo Manzari Marmara Grubu Vakfı'na bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Marmara Grubu Vakfı ile E.I.E.A.D. (Avrasya Diyaloğu için Avrupa Enstitüsü) arasında bir iyi niyet anlaşması imzalanması konusunda görüş birliğine varılan ziyarette Dr. Akkan Suver, Leonardo Manzari'yi 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne de davet etti. Çalışma ziyaretinde Cafer Okray da hazır bulundu.

Yusuf Çetin’e ziyaret

28 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 3072

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde, İstanbul ve Ankara Süryani Ortodoks Cemaati Ruhani Lideri ve Patrik Vekili Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’i Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Lale Aytanç Nalbant’tan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti makamında ziyaret etti. Ziyarette Genel Başkanımız Dr. Akkan Suver ve heyetimiz Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin ile 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde ele alınacak "su ve göç - su ve din" oturumuyla ilgili olarak bilgi sunumunda ve görüş alışverişinde bulundular.

Dr. Akkan Suver’e Romanya Prensi Radu Kraliyet Liyakat Madalyası verdi.

27 Kasım 2018 Salı - Okunma : 2532

Bükreş ziyaretlerinin sonunda Romanya Kraliyet Sarayı’nda Romanya Prensi Radu tarafından Dr. Akkan Suver’e Romanya Kraliyet Madalyası verildi. Dr. Akkan Suver’in Romence biyografisinin okunmasının ardından Türkiye Büyükelçisi Koray Ertaş tarafından biyografisinin Türkçesi okundu. Biyografilerin okunmasının ardından Prens Radu Dr. Suver'in Madalyasını sundu. Madalya Merasimine Prof. Dr. Enis Tulca da hazır bulundu.

Emil Constantinescu’yu ziyaret

26 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 1984

Bükreş temaslarına devam eden Dr. Akkan Suver Romanya Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu (1996-2000) tarafından kabul edildi. Yeni yapılmakta olan Levanten Enstitüsü’nde gerçekleşen kabulde Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu binayı gezdirdiği Dr. Akkan Suver’e Levanten Enstitüsü’nün gerçekleştireceği projeler konusunda görüşlerini açıkladı. Dr. Suver de Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu’ya 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sundu.

Dr. Akkan Suver Titu Maiorescu Üniversitesini ziyaret etti

26 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 2120

Bükreş'te sivil toplum kuruluşları nezdinde temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver, Titu Maiorescu Üniversitesi'ni ziyaret etti. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Smaranda Angheni ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Valentin Cornelia ve Prof. Dr. İoana Panc tarafından kabul edilen Dr. Akkan Suver, üniversite ve vakıf işbirliği hakkında konuştular. Dr. Suver ayrıca 22 Avrasya Ekonomi Zirvesi konusunda bilgi sunumunda bulundu ve kendilerini Zirve'ye davet etti.

Romanya Türkiye İş İnsanları Derneğine ziyaret

26 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 2004

Bükreş'te sivil toplum alanında temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver, Romanya Türk İş İnsanları Derneği yöneticileriyle bir çalışma yemeğinde bir araya geldi. Büyükelçi Koray Ertaş'ın da bulunduğu birliktelikte Yönetim Kurulu Başkanı Güven Güngör ve Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koska ile Türk Romen ekonomik ilişkilerinin görüşüldüğü yemekte Bükreş'e bulunan askerlerimiz de hazır bulundular.

İon İliescu Dr. Suveri kabul etti

26 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 3036

Bükreş temasları sırasında Romanya Cumhurbaşkanı İon İliescu (1990-1996; 2000-2004) tarafından kabul edilen Dr. Akkan Suver, Cumhurbaşkanı'na Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu. Cumhurbaşkanı İon İliescu'yu 22, Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne de davet eden Dr. Akkan Suver, Cumhurbaşkanı'nın geride bırakılan yıllar içinde Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin gelişmesine ve verdiği yüksek değere de teşekkür etti.

Marmara Grubu Vakfı Karadağ’da

25 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 1960

Marmara Grubu Vakfı; Karadağ Bar Şehrinin Faşizm ve Nazizm’den kurtuluş günü nedeni ile düzenlenen kutlama etkinliklerine katılmak üzere Bar şehrine gitti. Belediye Başkanı Dusan Raicevic tarafından davet edilen Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen Denetim Kurulu üyemiz Av. Serhat Tabanca ve beraberinde Mustafa Ergin ile ziyaret gerçekleştirdi. İki gün süren kutlamalar sırasında, yeni seçilen Belediye Başkanı Dusan Raicevic’ i kazandığı seçim başarısından dolayı tebrik etti ve Kurtuluş günlerini kutladı. Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Serhat Galip, İçişleri eski Bakanı Jusuf Kalemperovic ve birçok ülkeden üst düzey katılımın sağlandığı kutlamalarda, Şehit ve Gazilerin anma programına da katıldılar.

(Nöbetteyiz)

25 Kasım 2018 Pazar - Okunma : 3424

Yanındayız Derneği'nin danışman üyeliğini yapan Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Yanındayız Derneği tarafından Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Beşiktaş'ta düzenlediği "Nöbetteyiz" etkinliğine katıldı. 25 Kasım 2018 günü gerçekleştirilen etkinlikte, 2018’de erkekler tarafından öldürülen kadınlar, isimleri okunarak anıldı ve kamuoyu açıklaması okundu.