Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver Kazakistanda

18 Mart 2023 Cumartesi - Okunma : 633

19 Mart günü yapılacak Seçimler münasebetiyle Astana'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Stalin döneminde 18.000 kadının öldürüldüğü, Alzhir Konsantrasyonu Kampı'nı ziyaret etti. Kamp ziyareti sonrası Dr. Akkan Suver Şeref Defteri'ni de imzaladı. Dr. Akkan Suver 19 Mart günü yapılacak seçimlerde Türk sivil toplumu adına Gözlemci olarak yer alacak.

26. Avrasya Ekonomi Zirvesi Başladı

13 Mart 2023 Pazartesi - Okunma : 702

26. Avrasya Ekonomi Zirvesi 44 ülkenin katılımıyla çalışmalarına başladı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in mesajlarıyla açılan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Birleşmiş Milletler Sevgi ve Barış Federasyonu da katıldı

Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

8 Mart 2023 Çarşamba - Okunma : 451

Ülkemizde Kadınlar 8 Mart'a İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasının hüznü ve kazanılmış haklarını kaybetme endişesi ile giriyor. Bütün belirsizliklere rağmen Kadınlar hayallerinden ve umutlarından vazgeçmeden Atatürk’ün gösterdiği yolda cesaretle eşit İnsan Haklarına ulaşmak için yürümeye devam edecektir. Günümüz dünyasında biliyoruz ki kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmadığı bir ülkenin kalkınması da mümkün değildir. Cumhuriyetin 100. yılında Kadınlar akıl ve bilim yolunda cesaretle yürümeye devam ederek karanlıkları aydınlatacaklardır.

Karadağ Burhaniye Sancak Derneği Dr. Akkan Suveri Ziyaret Etti.

6 Mart 2023 Pazartesi - Okunma : 638

Burhaniye Karadağ Sancak Derneği Başkanı Adil Karadağ Dr. Akkan Suver'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Karadağ Diaspora işadamları Dernek Başkanı Murić Haris, İstanbul Karadağ (Montenegro) Derneği Başkanı Abbas Erdem, Av.Nihan D.Kaliç ve Amerika San Francisco dan Alp Atabay hazır bulundu. Ziyaret sonrasında Dr. Akkan Suver Heyete Türkçe ve Karadağ dillerinde yazdığı Karadağ kitabını hediye etti.

Winpeace; Müjgan Suvere Doğum Günü Tertipledi

3 Mart 2023 Cuma - Okunma : 701

Winpeace Yönetimi'nden; Nur Mardin Bekata, Leyla Çağatay, Nur Batur, Zeynep Oral, Feriha Ertan, Nilgün Lermioğlu ve Jenny Schneller Müjgan Suver'e bir doğum günü yemek verdi. Geç saatlere kadar süren yemek daha sık buluşulması dileğiyle sona erdi.

Dr. Akkan Suver, Xinhua Haber Ajansı’nın Zoom Toplantısına Katıldı

1 Mart 2023 Çarşamba - Okunma : 735

Xinhua Haber Ajansı, Çin Halk Cumhuriyeti, Xi Jinping’in ekonomi felsefesi konulu Zoom toplantısında konuştu ve Çin hakkında görüşlerini ortaya koydu. Toplantıya Filipinlerden Prof. Anna Malindop-Uy’un yanı sıra, Lyu Yansong, Liu Gang, Fu Hua, Shi Yulong, Ma Yuan, Meng Fei, Guo Liyan ve Prof. Liu Ruiming de katıldı.

Abdullah Gül Marmara Grubu Vakfını kabul etti

28 Şubat 2023 Salı - Okunma : 778

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Duayeni Ertuğrul Kumcuoğlu ile Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç, Türkiye Cumhuriyeti 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül e 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtımı çerçevesinde bir çalışma ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette teşrif edecek şahsiyetler ve program akışı hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ukrayna'da Ölenler Anıldı

24 Şubat 2023 Cuma - Okunma : 797

İstanbul Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi'nde, Ukrayna-Rusya Savaşının Birinci Yılında, Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu tarafından şehitleri anma duası gerçekleştirildi. Anma Merasiminde İstanbul'da bulunan diplomatik misyon şefleri, mülki erkan hazır bulundu. Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Mahmut Saklı da Marmara Grubu Vakfı adına merasime katıldılar.

Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suverin KEİPA Uluslararası Sekreteryası Ziyareti

20 Şubat 2023 Pazartesi - Okunma : 803

Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Başkanı Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mahmut Saklı, 20 Şubat 2023 tarihinde, İstanbul'da KEİPA Uluslararası Sekreteryasını ziyaret ederek KEİPA Genel Sekreteri Sn. Asaf Hajiyev ile görüşmüşlerdir. Ziyarette, Marmara Grubu Vakfı'nın faaliyetleri hakkında Sn. Hajiyev’e bilgi sunmuş ve 13-15 Mart 2023 tarihlerinde, İstanbul'da düzenlenecek 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılım davetinde bulunmuştur.

Selçuk Sarıyara Ziyaret

16 Şubat 2023 Perşembe - Okunma : 598

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Sarıyar'a Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreter Cafer Okray bir nezaket ziyaret yaparak 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundular. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray İstanbul Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Sarıyar'a katılımcı ülkeler ve Zirveye teşrif eden şahsiyetler hakkında bilgi de verdiler.