Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


TULİP Çevre Ödülleri Verildi

10 Ekim 2022 Pazartesi - Okunma : 363

TULİP 2022 Çevre Ödülleri Istanbul Dedeman Oteli'nde yapılan bir törenle sahiplerini buldu. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Tahsin Tuğrul, Doç, Dr. Orhan Selimoğlu ve Prof Dr Nüket Sivri'nin oluşturduğu Juri bu yıl: Sosyal Değişim Ödülü'ne Yılmaden ve Tübisad'ı, Bilim Ödülü'ne Prof Dr Nadir Dizge, ve Doç Dr Hakan Acaroğlu'nu, Farkındalık Ödülü'ne Nuh Çimento ve Aksa Jenaratör'ü, Teşekkür Ödülü'ne de Ümit Emre Ün'ü layık gördü. Tubisad AEEE ve Yılmaden Holding"in Ödüllerini Müjgan Suver sundu. Nuh Çimento ve Aksa Jenaratör'e ise Ödüllerini Prof Dr Nüket Sivri ve Tahsin Tuğrul takdim etti. Prof Dr Nadir Dizge ve Doç Dr Hakan Acaroğlu'na Ödüllerini Prof. Nüket Sivri ile Prof Dr. Orhan Selimoğlu verirken Teşekkür Ödülünü de Ümit Emre Ün Şafak Özsoy'un elinden aldı .

Dr.Akkan Suver, Gagavuzya Yatırım Forumunda konuştu

8 Ekim 2022 Cumartesi - Okunma : 400

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Gagavuzya Yatırım Forumu'nda, 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni anlattı.Gagavuzyalı iş insanlarını Zirve'de yer almağa çağırdı.Mariana Rufa'nın moderatörlüğünde gerçekleşen Oturumda, Dr.Akkan Suver'in yanı sıra Mila Rufa, Ana Croza, Vladimir Cara ve Dan Nitiu da söz aldı. Komrat Türkiye Başkonsolosu Hasan Akdoğan'ın da hazır bulunduğu oturumu Moldova'nın önceki Başbakanları, Bakanları da izledi.

Moldova Başbakanı Yardımcısı İurie Turcanu Dr Akkan Suver’i kabul etti

8 Ekim 2022 Cumartesi - Okunma : 381

Gagavuzya Yatırım Forumu münasebetiyle Moldova'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver'i, Moldova Başbakan Yardımcısı İurie Turcanu makamında kabul etti.Kabulde Dr.Akkan Suver, Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Başbakan Yardımcısı İurie Turcanu'yu 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Dr.Akkan Suver Komrat Başkonsolosunu ziyaret etti

7 Ekim 2022 Cuma - Okunma : 372

Moldova'da temaslarda bulunan Dr. Akkan Suver Gagavuzya'nun başkenti Komrat'ta bulunan Türkiye'nin Başkonsolosluğunu ziyaret etti. Ziyarette Moldova eski Başbakanı Chrill Gaburici de hazır bulundu. Başkonsolos Hasan Akdoğan Dr. Akkan Suver'e Komrat Başkonsolosluğu'nun çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

VIII Gagavuzya Uluslararası Yatırım Forumuna Dr. Akkan Suver katıldı

7 Ekim 2022 Cuma - Okunma : 458

Gagavuzya'da Başkan İrina Vlah tarafından düzenlenen VIII Gagavuzya Uluslararası Yatırım Forumu Türkiye, ABD ve AB Büyükelçileri'nin katılımıyla yapıldı. Dr. Akkan Suver'in konuşmacı olarak katıldığı Forumda, Türkiye Büyükelçisi Uygar Mustafa Sertel açılış konuşmasında Türkiye - Gagavuzya ekonomik, siyasal ve kültürel ilişkilerini anlattı.

Dr. Akkan Suverin Moldova ziyareti başladı

6 Ekim 2022 Perşembe - Okunma : 364

Gagavuzya Yatırım Forumu çalışmaları çercevesinde Moldova'ya gelen Dr.Akkan Suver, Kişinev'de Büyükelçi ziyaretu sonrası Moldova Cumhurbaşkanı Petru Luchinschi tarafından makamında kabul edildi.Kabulde Romanya Başbakanı Chrill Gaburici de hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver Kişinev Büyükelçisi Uygar Mustafa Sertel’i ziyaret etti

6 Ekim 2022 Perşembe - Okunma : 348

Gagavuzya Yatırım Forumu için Moldova Başkenti Kişinev'de bulunan Dr. Akkan Suver Türkiye'nin Kişinev Büyükelçisi Uygar Mustafa Sertel’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında Büyükelçi Sertel’e bilgi sunumunda bulundu.

6 Ekim İstanbul un Kurtuluşu

6 Ekim 2022 Perşembe - Okunma : 376

6 Ekim günü İstanbul düşman işgalinden kurtuldu. Milli Mücadelenin büyük başarısının eseri olan İstanbul'un Kurtuluşu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının zaferlerinin son noktasıdır. Başta Atatürk olmak üzere bütün kahraman askerlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Mehmet Atar Marmara Grubu Vakfını Ziyaret Etti

5 Ekim 2022 Çarşamba - Okunma : 401

Vanuatu Fahri Konsolosu Mehmet Atar Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Ziyarette Oğuzhan Ceylan da hazır bulundu. Dr. Akkan Suver ve Oğuzhan Ceylan tarafından kabul edilen Mehmet Atar'a 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hazırlıkları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Oğuzhan Ceylan Kocaeli Sanayi Odasına seçildi

5 Ekim 2022 Çarşamba - Okunma : 351

Kocaeli Sanayi Odası Organ Seçimleri, KSO Merkez Binası’nda 03 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Seçimlerde 38 Meslek Komitesinden 192 Komite Üyesi ve 77 Meclis Üyesi seçildi. Mütevelli Heyet Üyemiz Oğuzhan Ceylan 77 Meclis Üyesi arasında yer alarak Kocaeli Sanayi Odası'nda 29. Meslek Komitesi'ni temsil edecek. Yeni görevinde Mütevelli Heyet Üyemiz Oğuzhan Ceylan'a başarılar diliyoruz.