Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Denge Denetleme Ağı Ankarada toplandı

25 Mart 2018 Pazar - Okunma : 3227

Denge Denetleme Ağı 2018-2020 yıllarını kapsayan çalışmalarını sürdürebilmesi için yeni yol haritasını belirlemek üzere Ankara'da biraraya geldi. Olağan toplantıda yeni organizasyon şeması ve proje yönetimi ile DDA sekretaryasının belirlenmesi için çalışmalara başlanılmasına karar verildi. Marmara Grubu Vakfı adına Denge Denetleme Ağı Toplantısı’nda Müjgan Suver hazır bulundu.

Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosuna ziyaret

23 Mart 2018 Pazar - Okunma : 1958

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei'ye bir iade-i ziyarette bulundu. İstanbul’da göreve başladıktan sonra Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyareti yapan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei'ye yeni görevinde başarılar dileyen Dr. Akkan Suver, yaklaşan 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak da son durum hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Dr. Akkan Suver basın toplantısı yaptı

22 Mart 2018 Perşembe - Okunma : 2696

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin tanıtımı münasebetiyle İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi ile birlikte ortak bir basın toplantısı düzenledi. İHKİB’in önceki Başkanları Nur Artok ve Süleyman Orakçıoğlu ile Başkan Yardımcısı Mustafa Gültepe’nin de katıldığı Basın Toplantısı’nda; Dr. Suver, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde bugün itibariyle, Karadağ, Makedonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Bosna Hersek’in Cumhurbaşkanı seviyesinde temsil edileceğini söyledi.

ÇANAKKALE ZAFERİ 103. YILINDA

18 Mart 2018 Pazar - Okunma : 2644

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılında Şehitlerimizi, Gazilerimizi ve Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyoruz. Çanakkale savaşlarında Türk Yurdunu İşgale gelenler 141,113 kayıp verdiler. Çanakkale’de şehit düşün Türk Askerinin sayısı ise 195,000’dır. Çanakkale Zaferi Türk’ün Savaş tarihinde ortaya koyduğu en büyük Zaferlerden biridir. Bu Zaferin Büyük Komutanı Mustafa Kemal’dir. Mustafa Kemal bu zaferden sonra tanınmış ve büyük bir Komutan olarak kabul edilmiştir. Çanakkale Zaferinin 103. Yılı Kutlu olsun.

Marmara Grubu Vakfı Özbekistan’daydı.

17 Mart 2018 Cumartesi - Okunma : 3335

Özbekistan ISRS-Stratejik ve Bölgesel Araştırmalar Enstitüsü'nün davetlisi olarak Taşkent'e giden Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Fatih Arslan ve Murat Uçak'tan oluşan heyeti Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Cemşit Kuçkarov tarafından kabul edildi. Taşkent'te bulundukları süre zarfında ISRS-Stratejik ve Bölgesel Araştırmalar Enstitüsü ile yüksek seviyede temaslarda bulunan Dr. Akkan Suver ve arkadaşları Başkan Dr. Vladimir Norov’la yaptıkları görüşmelerde ortak çalışmalarda bulunmaya karar verdiler. Sivil düşünce alanında bölge ülkelerine örnek bir çalışma sergilenmesinin önemi üzerinde duran taraflar, gelecek için çalışmanın gerekliliğini vurguladılar. Özbekistan'da bulundukları süre zarfında Devlet Yatırım Komitesi tarafından da kabul edilen Marmara Grubu Vakfı Heyeti akıllı şehir örneği olan Taşkent City’yi de ziyaret etti. Türkiye Büyükelçisi Ahmet Başar Şen tarafından da kabul edilen Marmara Grubu Vakfı Heyeti adına Dr. Akkan Suver Özbekistan televizyonuna verdiği mülakatta, Özbekistan'ın bu yıl 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde yer alacağını söyledi.

Malta Başkonsolosu Marmara Vakfı’ndaydı

5 Mart 2018 Pazartesi - Okunma : 2817

Malta Başkonsolosu Franklin Aquilina beraberinde işadamı Sinan Özer ile birlikte Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette, Dr. Suver Malta’dan katılım konusunda Başkonsolos Franklin Aquilina’dan destek rica etti.

Bulgaristan Milli Günü kutlandı

3 Mart 2018 Cumartesi - Okunma : 2497

Bulgaristan Başkonsolosu Angel Angelov Bulgaristan Cumhuriyeti Milli Günü dolayısıyla Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Binası’nda bir resepsiyon verdi. Resepsiyona yabancı misyon şefleri ile birlikte İstanbul’da yaşayan Bulgar vatandaşları da katıldılar. Dr. Akkan Suver ile Müjgan Suver’in birlikte katıldıkları resepsiyon geç saatlere kadar devam etti.

Bosna Hersek Başkonsolosu Marmara Grubu Vakfındaydı

28 Şubat 2018 - Okunma : 2118

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhić Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyareti yaptı. 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde bilgi alışverişinde bulunan Başkonsolos Began Muhić Bosna Hersek'in büyük bir heyetle etkinlikte yer alacağını vurguladı. Dr. Akkan Suver de; Marmara Grubu Vakfı'nın, Bosna Hersek'in yüksek katılımına minnettar olduğunu belirtti.

Çin Başkonsolosu Marmara Vakfındaydı

28 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 2563

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. İstanbul’da yeni göreve başlayan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında Dr. Akkan Suver ve arkadaşlarından bilgi aldı. Başkonsolos Cui Wei'ın ziyaretinde Dr. Fatih Saraçoğlu, Ertuğrul Kumcuoğlu, Ali Rıza Arslan, Cafer Okray ve Dilek Terimer de hazır bulundu. 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Çin Halk Cumhuriyeti'nin hazır bulunacağını belirten Başkonsolosa Dr. Suver ve arkadaşları; görüşme sonrası, ziyaret anısına Vakfın bir hediyesini sundular.

Eşitlik, Adalet, Kadın Zirvesinin 2017den sonra STKların Yol Haritası Belirlendi

27 Şubat 2018 Salı - Okunma : 2050

30 Kasım - 1 Aralık 2017 günleri, toplumsal cinsiyet eşitliği için düşünen, örgütlenen politika üreten akademisyenler, politikacılar, sivil toplum kuruluşları ve medya temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Eşitlik, Adalet ve Kadın Zirvesi'nin sonuç bildirisi, toplantının hemen sonrasında kamuoyu ile paylaşılmıştı. 26 Şubat 2018 günü, kadın mücadelesinde yer alan kadın sivil toplum önderleri, medya temsilcileri ve akademisyenlerle bir yuvarlık masa toplantısı yapıldı. Eşitlik, Adalet ve Kadın Zirvesi'nin 2017'nin sonuç bildirisi üzerinde tartışıldı, izlenecek ortak yol haritası belirlendi. Farklı görüş ve duruşta olan STK'larla yeni bir dil ve strateji çerçevesinde ortak gündem oluşturma yolları arandı.