Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Batir Tursunov İle Görüşme

12 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 2368

Özbekistan Cumhurbaşkanlığı Stratejik ve Bölgelerarası Araştırmalar Enstitüsü Genel Müdür Yardımcısı Dr. Batir Tursunov ile Özbekistan Büyükelçiliğinde Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Ali Rıza Arslan bir görüşme gerçekleştirdiler. Görüşmede iki kuruluş arasında yazılı ve sözlü çalışmalarla ilgili yol haritası üzerinde duruldu. Görüşmede Özbekistan Büyükelçilik Müsteşarı Suhrat Yiğitaliev hazır bulundu.

TİKAyı Ziyaret

12 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 2539

Marmara Grubu Vakfı, TİKA Başkan Yardımcısı Süreyya Er'i makamında ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar, Cafer Okray, Ali Rıza Arslan ve Av. Serhat Tabanca'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti Süreyya Er'i yeni atandığı Taşkent Büyükelçiliği görevinden dolayı kutladı. 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir bilgi sunumunda da bulunan Dr. Akkan Suver ve arkadaşları, TİKA'nın başarılı çalışmalarından dolayı duydukları yüksek takdiri de belirttiler.

BÜYÜK ATATÜRK VATAN SANA MİNNETTARDIR.

10 Kasım 2018 Cumartesi - Okunma : 3937

10 Kasım 1938 günü ebediyete yolcu ettiğimiz Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Atatürk’ü 80 ölüm yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. İstiklalimizi, bağımsızlığımızı ve hür medeni âlemde yar almamızı temin eden Büyük Atatürk “benim mirasım bilimdir buyurmuştu.” Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle O’nun eserlerinin takipçisi olarak bugünlere ulaşmanın yüksek mutluluğu ve sorumluluğu içindeyiz.. Büyük insan rahat uyu…

Montenegro ( Karadağ) Dışişleri Heyeti Marmara Grubu'ndaydı

9 Kasım 2018 Cuma - Okunma : 2415

Montenegro (Karadağ) Dışişleri Bakanlığı'ndan Ekonomik ve Kültürel Diplomasi Genel Müdürü Veljko Milonjic ile Üçüncü Sekreter Iva Simonovic Marmara Grubu Vakfı'nda Dr. Akkan Suver'e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler.

Prof. Dr. Ali Bardakoğluna Ziyaret

7 Kasım 2018 Salı - Okunma : 2196

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ve Ali Rıza Arslan 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde 16. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'nu makamında ziyaret etti. Dr. Suver ve Arslan, Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'yla 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde ele alınacak "su ve göç - su ve din" oturumuyla ilgili olarak bilgi sunumunda ve görüş alışverişinde bulundular.

Oleksandr Gaman'a Ziyaret

6 Kasım 2018 Salı - Okunma : 2192

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman'ı makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver Ukrayna'nın 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımına Marmara Vakfı'nın verdiği önemi vurguladı.

Türkiye Su Enstitüsü’ne ziyaret

2 Kasım 2018 Cuma - Okunma : 2409

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Prof. Dr. Ahmet Samsunlu ve Cafer Okray’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Türkiye Su Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçi’yi makamında ziyaret ederek tertiplenecek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulundular. Su konusunda bilgilendirilen Marmara Grubu Vakfı heyeti, Zirve’de işbirliği önerisini de Başkan Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçi ve arkadaşlarına sundular.

İHKİB’e ziyaret

2 Kasım 2018 Cuma - Okunma : 2438

Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar ve Nuri Artok, İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe’ye bir nezaket ziyareti yaparak, gerçekleşecek 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Ziyarette İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birlikleri Başkanı Ahmet Öksüz ile İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi Nazım Kanpolat ve İHKİB Genel Sekreteri Cemal Bayazıt da hazır bulundular

Demirel 94 Yaşında

1 Kasım 2018 Perşembe - Okunma : 2338

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 94. doğum günü dolayısıyla memleketi İslamköy'deki mezarı başında anıldı. Atabey ilçesine bağlı İslamköy'deki Çalca Tepe'de düzenlenen anma törenine Demirel ailesinin yanı sıra Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen Turan Sarıgülle ile birlikte protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Demirel'in sağlığında özel doktorluğunu yapan İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Demokrat Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Kelleci, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim de ayrı ayrı söz alarak Demirel'i anlattılar.

MİTHAT YÜMLÜYÜ KAYBETTİK

31 Ekim 2018 Çarşamba - Okunma : 1964

Marmara Grubu Vakfı Kurucu Üyesi, Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi (1995-2004), Marmara Grubu Vakfı ONUR MADALYASI (2015) Sahibi, Değerli Arkadaşımız Mithat Yümlü'yü kaybetmiş bulunuyoruz. Değerli Arkadaşımızın cenazesi 1 Kasım 2018 Perşembe günü öğle namazını müteakip Şişli Camii'nden kaldırılacaktır. Marmara Grubu Vakfı olarak, kuruluşundan bugüne kadar, muhterem arkadaşımızın ortaya koyduğu hizmetler unutulmazdır. Aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyor, kendisine Cenab-ı Hak'tan rahmet, başta Saygıdeğer Eşi olmak üzere Ailesi efradına engin sabır dileklerimizi sunuyoruz.