Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Haydar Aliyev, doğumunun 93. Yılında İstanbul’da anıldı

10 Mayıs 2016 Salı - Okunma : 3060

Azerbaycan’ın Milli Lideri Haydar Aliyev doğumunun 93. Yılında, İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev tarafından tertiplenen bir törenle anıldı. Kalabalık bir topluluğun huzurunda gerçekleşen törende söz alan hatipler, Haydar Aliyev’in Azerbaycan’ın bütünlüğü için ortaya koyduğu çalışmalar gündeme getirildi. Dr. Akkan Suver’in enerji stratejisini gündeme getirdi.

İsrail’in Bağımsızlık Bayramı kutlandı

10 Mayıs 2016 Salı - Okunma : 3078

İsrail Devleti’nin Bağımsızlığının 68. Yıldönümü dolayısıyla Başkonsolos Shai Cohen’in verdiği resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına Müjgan ve Dr. Akkan Suver katıldı. Zorlu Center’da yapılan Resepsiyona İsrailli sanatçı Ester Rada’nın konseriyle renklendi.

TÜRKİYE ŞİŞE ve CAM FABRİKALARI’NA TEŞEKKÜR

9 Mayıs 2016 Pazartesi - Okunma : 3461

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi sırasında tertiplenen muhteşem Şişe Cam Sergisi’yle Türk sanatının benzersiz örneklerini misafirlere sunan Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman’a Marmara Grubu Vakfı Yönetimi bir teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarete katılan Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Cafer Okray ve Nuri Artok, Genel Müdür Prof. Dr. Ahmet Kırman’ı gelecek yıl gerçekleşecek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili de bilgilendirdiler.

WOW OTEL'E TEŞEKKÜR

6 Mayıs 2016 Cuma - Okunma : 3358

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde ev sahipliği yapan WOW Otel’in yöneticilerini Dr. Akkan Suver ve Engin Köklüçınar makamlarında ziyaret ederek, Vakfın teşekkürlerini sundular. Ziyarette WOW İstanbul Hotels & Convention Center Genel Koordinatörü Ziya Cihan ile Wow İstanbul Hotels & Convention Center Genel Müdürü Zeynep Peker hazır bulundular.

İbrahim Aybar’a teşekkür edildi

5 Mayıs 2016 Perşembe - Okunma : 2903

Dr. Akkan Suver ve Av. Ercüment Güvercin, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne gösterdiği yüksek dikkat ve özenden dolayı Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar’ı makamında ziyaret ederek, Vakfın teşekkürlerini sundu. Gene ziyaret esnasında Dr. Suver gelecek yıl gerçekleşecek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumu da yaptı.

Marmara Grubu Vakfı Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ı ziyaret etti

4 Mayıs 2016 Çarşamba - Okunma : 3080

Marmara Grubu Vakfı, gelecek yıl tertiplenecek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Cafer Okray ve Nuri Artok’tan oluşan bir heyetle Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ı makamında ziyaret ederek bilgi sunumu yaptı.

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu yeni binasında

3 Mayıs 2016 Salı - Okunma : 3110

Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver, Macaristan İstanbul Başkonsolosluğunun yeni ofisinin hizmete girmesi münasebetiyle, Macaristan’ın İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich ve eşi’ni ziyaret etti. İstanbul Macar Enstitüsünün yeni binasını da ziyaret eden Dr. Suver’e Macar Kültür Merkezi Müdürü Gabor Fodor bilgi sunumu yaptı.

Ortodoks dünyası Paskalya’yı kutladı

1 Mayıs 2016 Pazar - Okunma : 2608

Ortodoks âleminin Büyük Bayramı olan Paskalya Bayramı’nı İstanbul’da yaşayan Hristiyanlar kutladılar. Paskalya Bayramı münasebetiyle Süryani Ortodoks Patrikhanesi’nin verdiği resmikabul merasimine Dr. Akkan Suver de katıldı. Dr. Suver Süryani vatandaşlarımızın Bayramlarını Patrik Vekili Yusuf Çetin nezdinde tebrik etti.

Marmara Grubu Vakfı Azerbaycan’ın İstanbul Başkonsolosu Mesin Hacıyev’i ziyaret etti

29 Nisan 2016 Cuma - Okunma : 3475

Marmara Grubu Vakfı İstanbul’a yeni atanan Azerbaycan Başkonsolosu Mesin Hacıyev’e makamında “hoş geldiniz” ziyaretinde bulundu. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım, Cengiz Güldamlası, Yüksek Çengel, Müjgan Suver ve Ercüment Güvercin’den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Başkonsolos Mesin Hacıyev’e görevinde başarılar diledi.

ONİKİNCİ KOBİ ZİRVESİ’NDE DR. SUVER BİRİNCİ AÇILIŞ OTURUMUNU YÖNETTİ

27 Nisan 2016 Çarşamba - Okunma : 2599

TOSYÖV tarafından bu yıl onikincisi düzenlenen KOBİ ZİRVESİ’nin birinci oturumunu yöneten Dr. Suver: “gelişmiş bir toplum yaratabilmenin en önemli şarttı ekonomik alanda kalkınmayı sağlayacak olan üretimin varlığıdır” dedi. Dr. Suver yönettiği “ GİRİŞİMCİ DOSTU DÜZENLEYİCİ ÇERÇEVENİN GELİŞTİRİLMESİ” konu başlıklı oturumda Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli, Türk Telekom Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar, KAGİDER Başkanı Sanem Oktar ve TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu söz aldılar. Oturum sonrası TOSYÖV Başkanı Yalçın Sönmez konuşmacılara ve oturum Başkanına ayrı ayrı bir anı plaketi sundu.