Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Winpeace; Müjgan Suvere Doğum Günü Tertipledi

3 Mart 2023 Cuma - Okunma : 740

Winpeace Yönetimi'nden; Nur Mardin Bekata, Leyla Çağatay, Nur Batur, Zeynep Oral, Feriha Ertan, Nilgün Lermioğlu ve Jenny Schneller Müjgan Suver'e bir doğum günü yemek verdi. Geç saatlere kadar süren yemek daha sık buluşulması dileğiyle sona erdi.

Dr. Akkan Suver, Xinhua Haber Ajansı’nın Zoom Toplantısına Katıldı

1 Mart 2023 Çarşamba - Okunma : 770

Xinhua Haber Ajansı, Çin Halk Cumhuriyeti, Xi Jinping’in ekonomi felsefesi konulu Zoom toplantısında konuştu ve Çin hakkında görüşlerini ortaya koydu. Toplantıya Filipinlerden Prof. Anna Malindop-Uy’un yanı sıra, Lyu Yansong, Liu Gang, Fu Hua, Shi Yulong, Ma Yuan, Meng Fei, Guo Liyan ve Prof. Liu Ruiming de katıldı.

Abdullah Gül Marmara Grubu Vakfını kabul etti

28 Şubat 2023 Salı - Okunma : 825

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Duayeni Ertuğrul Kumcuoğlu ile Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç, Türkiye Cumhuriyeti 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül e 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtımı çerçevesinde bir çalışma ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette teşrif edecek şahsiyetler ve program akışı hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ukrayna'da Ölenler Anıldı

24 Şubat 2023 Cuma - Okunma : 835

İstanbul Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi'nde, Ukrayna-Rusya Savaşının Birinci Yılında, Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu tarafından şehitleri anma duası gerçekleştirildi. Anma Merasiminde İstanbul'da bulunan diplomatik misyon şefleri, mülki erkan hazır bulundu. Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Mahmut Saklı da Marmara Grubu Vakfı adına merasime katıldılar.

Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suverin KEİPA Uluslararası Sekreteryası Ziyareti

20 Şubat 2023 Pazartesi - Okunma : 839

Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Başkanı Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mahmut Saklı, 20 Şubat 2023 tarihinde, İstanbul'da KEİPA Uluslararası Sekreteryasını ziyaret ederek KEİPA Genel Sekreteri Sn. Asaf Hajiyev ile görüşmüşlerdir. Ziyarette, Marmara Grubu Vakfı'nın faaliyetleri hakkında Sn. Hajiyev’e bilgi sunmuş ve 13-15 Mart 2023 tarihlerinde, İstanbul'da düzenlenecek 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılım davetinde bulunmuştur.

Selçuk Sarıyara Ziyaret

16 Şubat 2023 Perşembe - Okunma : 633

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Sarıyar'a Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreter Cafer Okray bir nezaket ziyaret yaparak 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundular. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray İstanbul Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Sarıyar'a katılımcı ülkeler ve Zirveye teşrif eden şahsiyetler hakkında bilgi de verdiler.

Deprem Bölgelerinde Marmara Grubu Vakfı da yara sarmaya çalıştı...

13 Şubat 2023 Pazartesi - Okunma : 978

Büyük felaketin yaşandığı deprem bölgelerinde, Marmara Grubu Vakfı mensupları da diğer sivil toplum kuruluşları gibi, özverili çabalarıyla yaraların sarılmasına çalıştı.

Kara Gün

6 Şubat 2023 Pazartesi - Okunma : 722

Türkiye büyük bir felaket yaşıyor. Yaşadığımız bu acıyı hep birlikte en kısa sürede atlatacağımıza olan yüksek inancımızla milletimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Birlik, beraberlik ve dayanışma ile bu felaketten kurtulacağımıza inanıyoruz.

İspanya Büyükelçisine Ziyaret

2 Şubat 2023 Perşembe - Okunma : 611

İspanya'nın Ankara Büyükelçisi Javier Hergueta, Marmara Grubu Vakfı'nı İstanbul'da kabul etti.

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani Marmara Grubu Vakfını kabul etti

30 Ocak 2023 Pazartesi - Okunma : 851

26.Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilerdirme ziyaretleri çerçevesinde Kosova'da bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr.Akkan Suver, Cafer Okray ve Mustafa Ergin' den oluşan Heyeti'ni Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani makamında kabul etti. Kabulde Dr Akkan Suver ve arkadaşları Cumhurbaşkanı'nı 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet ettiler