Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Slovak Cumhuriyeti Milli Günü kutladı

28 Eylül 2018 Cuma - Okunma : 2215

Slovakya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Büyükelçi Jozef Sestak Slovak Milli Günü dolayısıyla İstanbul Wyndham Grand Hodel’de bir resepsiyon verdi. Resepsiyonda İstanbul’da bulunan askeri ve mülki erkânın yanı sıra kordiplomatik misyon şefleri de hazır bulundular. Marmara Grubu Vakfı adına Resepsiyonu Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver katıldılar. Resepsiyonda basın mensuplarının Türkiye-Slovakya ilişkilerini sormaları üzerine Dr. Suver: “Slovakya NATO’da müttefikimiz, AB yolunda da bize destek olan önemli bir ülke. Bu kardeşlik ve dostluğun daha da güçlenerek devam etmesini diliyoruz.” Dedi

Çin Milli Günü Kutladı

28 Eylül 2018 Cuma - Okunma : 2412

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Cui Çırağan Sarayı’nda bir resepsiyon vererek Çin Milli Günü’nü kutladı. İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ile mülki ve askeri erkanla İstanbul’da bulunan diplomatik misyon şeflerinin de katıldığı Resepsiyonda Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Av. Serhat Tabanca da Marmara Grubu Vakfı’nı temsil etti.

İtalyan Ticaret Ataşesi’ne ziyaret

27 Eylül 2018 Perşembe - Okunma : 2540

Marmara Grubu Vakfı Denetleme Kurulu Üyesi Av. Serhat Tabanca 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde İtalyan Ticaret Ataşesi Giovanni Turturiello’yu makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Av. Serhat Tabanca, İtalya’nın katılımına verilen önemi de ziyarette Ataşe Turturiello’ya anlattı.

Aleksei Shved’i ziyaret

26 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 2005

Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved’i 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde İstanbul’daki makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Dr. Suver Belarus’un katılımına verdikleri önemi de gündeme getirdi.

Mhamed Ifriquine’u ziyaret

26 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 2237

Fas Krallığının İstanbul Başkonsolosu makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Fas’ın katılımına verdikleri önemi vurguladı. Fas Krallığı’nın sivil toplum hareketlerine verdiği değeri gündeme getiren Dr. Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Fas Krallığı’nın temsilcisini görmenin önemini gündeme getirdi

Mizrobiddin Safarov’u ziyaret

26 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 2426

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Tacikistan İstanbul Başkonsolosu Mizrobiddin Safarov’u konsolosluk binasında ziyaret eden Dr. Akkan Suver bilgi sunumunda bulunduktan sonra Tacikistan’ın Marmara Grubu Vakfı için önemini de gündeme getirdi. Tacikistan’ın 1998 yılında Birinci Zirvede Başbakan Yardımcısı seviyesinde yer aldığını belirten Dr. Suver gelecek Zirvede de Tacikistan’ı yüksek seviyede ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Dr. Akkan Suver Büyükelçileri ziyaret etti

25 Eylül 2018 Salı - Okunma : 2914

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Ankara'da 8 Büyükelçi'yi ayrı ayrı makamlarında ziyaret ederek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. (Haberin devam için lütfen haber başlığını tıklayınız)

''Yanındayız'' Kuruldu

25 Eylül 2018 Salı - Okunma : 3422

Toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelelerinde artık kadınlar yalnız değil. Çoğunluğunu erkeklerin teşkil ettiği, kurucuları arasında iş insanlarının, gazeteci ve sanatçıların yer aldığı Yanındayız Derneği kuruldu. Evrensel insan hakları çerçevesinde Türkiye'de toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını amaçlayan Yanındayız Derneği'nin Danışma Kurulu'nda, Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver de yer almaktadır.

Selim Lika Marmara Grubu Vakfındaydı

22 Eylül 2018 Cumartesi - Okunma : 2648

Montenegro (Karadağ) Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk ve Ticaret Dairesi Komiseri Selim Lika, Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti. Ziyarette Montenegro (Karadağ) Büyükelçisi Branko Milic ile Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Av. Serhat Tabanca da hazır bulundular.

Sırbistan İstanbul Başkonsolosu’na ziyaret

21 Eylül 2018 Cuma - Okunma : 4167

6-7 Şubat 2019 günleri düzenlenecek olan 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Cafer Okray, Sırbistan İstanbul Başkonsolosu Jakov Rogan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Cafer Okray Başkonsolos Jakov Rogan’a 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Sırbistan’ın zirvede yer almasının önemini vurguladı.