Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Saraybosnalılar bir araya geldi

25 Ocak 2014 - Okunma : 4299

İstanbul'da bulunan Saraybosnalılar 25 Ocak 2014 akşamı Klas Düğün Salonu'nda tertipledikleri bir Şölen'de bir araya geldiler. Toplantıda Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Hvorje Kanta ile Sırbistan İstanbul Başkonsolosu Zoran Markovic de hazır bulundu.

17. Avrasya Ekonomi Zirvesi Basın Toplantısı

22 Ocak 2014 Çarşamba - Okunma : 4830

Bu yıl "Globalden Yerele-GLOCALIZATION" ana başlığı altında düzenlenecek "17. Avrasya Ekonomi Zirvesi"nin detayları, İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Marmara Grubu Vakfı (MGV) Başkanı Akkan Suver, MGV Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar ve Moda Tasarımcısı Özlem Kaya'nın ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısıyla paylaşıldı.

Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Janos Hovari Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti

14 Ocak 2014 Salı - Okunma : 4297

Dr. Akkan Suver ve Engin Köklüçınar ile bir toplantı yapan Büyükelçi Hovari, 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılacak Macaristan Ekonomi Eski Bakanı Tamas Fellegi'nin başkanlığını yaptığı Vakıfla, Marmara Grubu Vakfı arasında kurulabilecek ilişkiler üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Kanal T'de 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni canlı yayında tanıttı

13 Ocak 2014 Pazartesi - Okunma : 3758

Bugün itibariyle 33 ülkenin 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılacağını belirten Dr. Suver, ilgilenenleri Zirve'yi izlemeye davet etti.

Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu yapıldı

10 Ocak 2014 Cuma - Okunma : 5150

Taksim Point Otel'de toplanan Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu'nda Vakfın 2013 yılında yaptığı faaliyetler üyelere rapor olarak sunuldu. Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Yalçın Sönmez, İncilay Toplar, Dr. Hüseyin Avcı ve Turan Sarıgülle'nin Başkanlık Divanını temsil ettiği Genel Kurul'da Erkan Yargan, Kemal Erol, Banu Sezgin, Kenan Akın, Ömer Kuran ve Cenk Saltık'ın üyeliğe alınması kararlaştırıldı.

Marmara Grubu Vakfı İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran'ı ziyaret etti

08 Ocak 2014 Çarşamba - Okunma : 4843

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar ve Cenk Saltık İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran'ı ziyaret ederek Müftü Yaran'ı 4-6 Şubat günleri İstanbul'da düzenlenecek 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Müjgan Suver Denge ve Denetleme Ağı adına Basın Açıklaması yaptı

08 Ocak 2014 Çarşamba - Okunma : 4125

Marmara Grubu Vakfı'ndan Müjgan Suver Denge ve Denetleme Ağı adına bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada " Bir süredir hepimizin gündemini işgal eden kriz, Türkiye’de etkin bir denge ve denetleme mekanizmasının oluşturulamamış olmasının sonucudur. Başta Anayasa olmak üzere tüm mevzuat, uygulama ve devlet yapılanmasının güçlü bir denge ve denetleme mekanizmasına dayanması kaçınılmaz bir zorunluluktur." dendi.

Marmara Grubu Vakfı Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Uğur Kenan İpek'i ziyaret etti

07 Ocak 2014 Salı - Okunma : 6141

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Cenk Saltık, göreve yeni atanan Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Uğur Kenan İpek'i ziyaret etti ve Vakıf çalışmaları hakkında Büyükelçi İpek'e bilgi verdi.

Dr. Akkan Suver Bloomberg Habertürk TVde

07 Ocak 2014 Salı - Okunma : 4296

Bloomberg Habertürk TV ana haber bültenine katılan Dr. Akkan Suver 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi verdi.

Marmara Grubu Vakfı Sırbistan Büyükelçisi'ni ziyaret etti

03 Ocak 2014 Cuma - Okunma : 3647

Ankara bulunan Dr. Akkan Suver ve Ertuğrul Kumcuoğlu, Sırbistan Ankara Büyükelçisi Danilo Vujetic'i ziyaret ederek 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundu.