Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


TBMM Başkanı Cemil ÇİÇEK Marmara Grubu Vakfını kabul etti

03 Aralık 2014 Çarşamba - Okunma : 4560

Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i makamında ziyaret ederek, Marmara Grubu Vakfı'nın gelecek yıl gerçekleştireceği 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'yle ilgili bilgi sunarak, kendilerini Şeref Konuğu olarak 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet ettiler. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

Gürcistanın İstanbul Başkonsolosu Iraklı Asashvili, Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti.

01 Aralık 2014 Pazartesi - Okunma : 3954

Gürcistan'ın İstanbul Başkonsolosu Iraklı Asashvili, Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Gürcistan Başkonsolosu'na 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi verdi ve Marmara Grubu Vakfı'nın uluslar arası alanda ortaya koyduğu çalışmaları anlattı.

Kırgızistan Büyükelçisi İbragim Junusov, Dr. Akkan Suver ve Cenk Saltıkı kabul ederek kendilerinden 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi aldı.

29 Kasım 2014 Çarşamba - Okunma : 4444

Kırgızistan Büyükelçisi İbragim Junusov, Dr. Akkan Suver ve Cenk Saltık'ı kabul ederek kendilerinden 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi aldı. Dr. Akkan Suver ve Cenk Saltık, Kırgızistan Büyükelçisi İbragim Junusov, Türkiye Kırgız münasebetleri hakkında ve Kırgızistan'ın bundan önce zirveye katılımı konusunda bilgi sundular.

Viyana'da Dr. Suver'e Viyana Ekonomik Forumu Büyük Ödülü Verildi

23 Kasım 2014 Pazar - Okunma : 4063

Viyana'da tertiplenen 11. Viyana Ekonomik Forumu'nda Dr. Akkan Suver'e, Yılın Stratejik Partner Ödülü verildi. Avusturya Federal Başkanı Dr. Heinz Fisccher'in, Avusturya Federal Şansölyesi Werner Fayman'ın, Karadağ Başbakanı Milo Jukonovic'in, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın, Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski'nin hazır bulunduğu Viyana Ekonomik Forumu'nda Dr. Akkan Suver'e, Viyana Ekonomik Forumu Başkanı Erhard Busek ve Genel Sekreter Elena Kirtcheva tarafından Viyana Ekonomik Forumu Büyük Ödülü verildi. (Haberin devamı için lütfen tıklayınız)

GAMZE SARAÇOĞLUNUN DEFİLESİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

22 Kasım 2014 Cumartesi - Okunma : 3388

Gamze Saraçoğlu Fashion- ist Moda defilesinde "Compass" adlı sonbahar-kış koleksiyonu Lutfi Kırdar Kongre Merkezi'nde sundu. Gamze Saraçoğlu'nun Defilesine Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver ve Aslı Yanardağ da katıldı.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, MARMARA GRUBU VAKFI AB VE İNSAN HAKLARI PLATFORMU BAŞKANI MÜJGAN SUVERin de aralarında olduğu Denge ve Denetleme Ağı temsilcileriyle görüştü

22 Kasım 2014 Cumartesi - Okunma : 3237

İstanbul'da Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de aralarında bulunduğu Denge ve Denetleme Ağı faaliyetleri kapsamında on Sivil Toplum Kuruluşu temsilcis, Joe Biden ile bir araya gelerek, katılımcı ve çoğulcu bir demokrasiye ilişkin ağın hedef ve ideallerini anlattılar. Türkiye demokrasisinin daha da ileriye gitmesi için neden denge ve denetleme mekanizmalarını bir model olarak önerdiklerini ifade eden temsilciler; vatandaş-devlet ilişkilerinin yeniden düzenlenmesi için başta anayasa olmak üzere diğer yasal ve kurumsal değişikliklere ilişkin önerilerini de paylaştılar. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, devlet kurumları arasındaki güçler ayrılığının bir denge ve denetleme sistemi ile sağlanabileceğini, bunun için de kurumsal ve siyasi reformların sürdürülebilir olmasının ne denli önemli olduğunu vurguladı.(Haberin devamı için lütfen tıklayınız)

Dr. Akkan Suver Romanya Başbakanından Barış Ödülü aldı

20 Kasım 2014 Perşembe - Okunma : 4962

Türkiye'den Dr. Akkan Suver ve Hikmet Çetin'in katıldığı toplantıda, Romanya Başbakanı Viktor Ponta, eski Cumhurbaşkanlarıyla birlikte dönemin önemli siyasetçisi Hans-Gert Pottering ve Hikmet Çetin'in yanı sıra, Dr. Akkan Suver'e Balkanlarda ortaya koyduğu barış ve diyalog çalışmalarından dolayı Romanya Madalyası sundu. Dr. Akkan Suver ve Hikmet Çetin'in katıldığı "Doğu Avrupa'da Komünist Diktatörlüğün Çöküşü'nün 25. Yılı" konulu toplantı Bükreş'te gerçekleşti. 20 Kasım 2014 günü Romanya Eski Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu'nun himayelerinde parlamento sarayında yapılan "Doğu Avrupa'da Komünist Diktatörlüklerin Çöküşünün 25. Yılı" konferansı, Emil Constantinescu'nun, Doğu Avrupa'da komünizme karşı direniş ve mücadele eden temsilcilere teşekkürüyle başladı. (Haberin devamı için lütfen tıklayınız)

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin 31. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

15 Kasım 2014 Cumartesi - Okunma : 3380

Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Cenk Saltık Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 31. Kuruluş Yıldönümü kutlamasına katıldılar. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer tarafından tertiplenen 31. Kuruluş Yıldönümü'ne İstanbul'da bulunan Kıbrıs vatandaşları ile Kıbrıs Gazileri ve İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Birinci Ordu Komutanı ve askeri misyon katıldılar.

Belçika Kral Günü Kutlandı

14 Kasım 2014 Cuma - Okunma : 4254

Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Cenk Saltık Belçika Krallık Günü'ne katıldılar. Belçika'nın İstanbul Başkonsolosu Henri Vantieghem tarafından tertiplenen Krallık Günü'ne İstanbul'da bulunan yabancı misyon şefleri katıldılar.

Türkmenistan Resepsiyonuna Şamil Ayrım Katıldı

13 Kasım 2014 Perşembe - Okunma : 3951

Ankara'da Swiss Otel'de tertiplenen Türkmenistan'ın İstiklal Günü'ne Marmara Grubu Vakfı adına katılan Şamil Ayrım, Büyükelçi Ata Serdarov'u tebrik etti.