Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver, Hırvatistan Başbakan Yardımcısını 16. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Davet etti

04 Haziran 2012 Pazartesi - Okunma : 4007

Dr. Akkan Suver, Hırvatistan’daki yatırım olanaklarını anlatmak üzere İstanbul’a gelen Hırvatistan Başbakan Yardımcısı Radimir Cacic’le görüştü.

Prof. Dr. Tamaz Beradze Vefat Etti.

01 Haziran 2012 Cuma - Okunma : 5053

Avrasya Ekonomi Zirveleri Kültürlerarası Diyalog oturumlarının değişmez katılımcısı ve Dr. Akkan Suver’in başkan yardımcılığını yaptığı Karadeniz ve Hazar Denizi Uluslararası İşbirliği Vakfı’nın bir diğer başkan yardımcısı Prof. Dr. Tamaz Beradze Tiflis’te vefat etti. Prof. Beradze’nin manevi varlığı önünde saygıyla eğiliyoruz.

PALMALİ ŞİRKETLER GRUBU’NA MARMARA GRUBU VAKFI’NDAN TEŞEKKÜR

23 Mayıs 2012 Çarşamba - Okunma : 6997

Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarına destek olan Palmali Şirketler Grubu’na; Vakıf Merkezi’nde yapılan bir toplantı ile teşekkür edildi. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Necdet Timur, Dr. Fatih Saraçoğlu ve Ertuğrul Kumcuoğlu’ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Palmali Şirketler Grubu Başkanı Mubariz Mansimov’a bir teşekkür armağanı sundu. Teşekkür armağanını, Palmali Şirketler Grubu Başkan Vekili İbrahim Nebioğlu teslim adı

BALKAN AVUKATLARI MARMARA GRUBU VAKFI’NDAYDI

22 Mayıs 2012 Salı - Okunma : 5378

Balkan Hukukçular Birliğini temsilen Makedonyalı Avukat Veton Qoku, Sırbistanlı avukat Dejan Nikolic, Bosna Hersekli avukat Nihad Sijercic Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret ederek Dr. Akkan Suver’e Balkanlardaki hukuk çalışmalarıyla ilgili olarak bilgi verdiler.

Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver Viyana Büyükelçisi Ayşe Sezgin’i Ziyaret Etti

16 Mayıs 2012 Çarşamba - Okunma : 8293

Küresel Diyalog ve İşbirliği Merkezi’nin toplantısına katılmak üzere Viyana’ya giden Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver, Viyana Büyükelçisi Ayşe Sezgin’i makamında ziyaret ettiler.

MARMARA GRUBU VAKFI BILL CLINTON’I 16. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ’NE DAVET ETTİ

16 Mayıs 2012 Çarşamba - Okunma : 4560

Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver ve AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Amerika Birleşik Devletleri’nin 42. Başkanı Bill Clinton’ı 16. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet ettiler.

Marmara Grubu Vakfı, İşbirliği ve Diyalog Merkezi’nin Toplantısı’na katıldı

15 Mayıs 2012 Salı - Okunma : 3819

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Başkanlığı’nı Bulgaristan Eski Cumhurbaşkanı Petar Stoyanov’un yaptığı İşbirliği ve Diyalog Merkezi’nin ikinci yıllık toplantısına katıldı.Viyana’da gerçekleşen toplantıya eski Cumhurbaşkanlarının yanı sıra Başbakan ve Bakan seviyesinde katılımlar oldu.

MARMARA GRUBU VAKFI, PATRİK BARTHOLOMEOS ve KATKIDA BULUNANLARA, TEŞEKKÜR ETTİ

14 Mayıs 2012 Pazartesi - Okunma : 4356

Marmara Grubu Vakfı'nın Avrasya ve kültürler ile dinler arası diyalog çalışmalarına verdiği büyük katkılardan dolayı Patrik Bartholomeos’a, İşadamları Erdoğan Demirören ve Tayfun Demirören’e, Paşabahçe Şişe Cam Fabrikaları Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman’a, İşadamı İsfendiyar Zülfikari’ye ve Gazeteci Yalçın Sönmez’e dün akşam (14 Mayıs 2012) Taksim Point Otel’de düzenlenen akşam yemeği ile Marmara Grubu Vakfı’nın teşekkürleri sunuldu.Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve (E) Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu ve Genel Başkan Dr. Akkan Suver, İcra Konseyi üyeleri Cengiz Güldamlası, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar ve Müjgan Suver tarafından hatıra plaketleri sunulanlar adına Patrik Bartholomeos yaptığı konuşmada “Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarında yer almaktan duydukları büyük memnuniyeti” dile getirdi ve kültürlerarası diyalog çalışmalarında Marmara Grubu Vakfı’nın uluslar arası yerinin önemini vurguladı.

ABD Güvenlik Akademisi Heyeti Marmara Grubu Vakfını Ziyaret Etti

10 Mayıs 2012 Perşembe - Okunma : 4362

ABD Güvenlik Akademisi Bölgesel Çalışma Program Grubu’dan 11 personel ve onlara eşlik eden ABD Kara Ataşe Yardımcısı Yb. Matthew Pedersen’den oluşan heyet Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular. Emekli büyükelçi ve eski milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu, işadamı Cafer Okray, Prof. Dr. Sema Kalaycıoğlu, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Emekli Amiral Yüksel Önel ve Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey Başkanı Prof. Ali Nezihi Bilge’den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ile ABD Milli Güvenlik Akademisi heyeti ile Nar Lokantası’nda buluşarak, yaklaşık 2 saat süren bir toplantı yaparak görüş alışverişinde bulundular.

Haydar Aliyev 89 Yaşında

10 Mayıs 2012 Perşembe - Okunma : 4005

Azerbaycan milli lideri Haydar Aliyev doğumunun 89. yılından İstanbul’da, Marmara Grubu Vakfı’nın da katıldığı çeşitli törenlerle anıldı.Sabah ilk tören Şişli ilçesinde bulunan Haydar Aliyev büstüne Marmara Grubu Vakfı tarafından çelenk konulmasıyla başladı. Azerbaycan Başkonsolosluğu ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de çelenk koydukları anmada Dr. Akkan Suver bir konuşma yaptı. Marmara Grubu Vakfı, daha sonra Sarıyer’deki Haydar Aliyev heykelinde, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Hasan Zeynalov’un düzenlediği törene de katıldı. Burada da Dr. Suver ve Şamil Ayrım vakıf adına birer konuşma yaptılar.