Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Oğuzhan Ceylan BM’de konuştu.

23 Eylül 2022 Cuma - Okunma : 669

23 Eylül, 2022 günü, BM Genel Kurulu'nun 77. Oturumu sırasında New York'da FOWPAL Dünya Barış ve Sevgi Etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Marmara Grubu Vakfı adına Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ceylan bir konuşma yaptı. Oğuzhan Ceylan Marmara Grubu Vakfı adına yaptığı konuşmada vakfı tanıttı. Gene aynı toplantıya, İstanbul dan video konferansla katılan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç Marmara Grubu Vakfı ile FOWPAL 'ın sahip oldukları ortak değerleri ortaya koyan bir sunum yaptı. Daha sonra geleneksel barış ve sevgi çanı çalındı. Konuşması sonrasında Oğuzhan Ceylan, FOWPAL Başkanı Dr. Hong Tao-Tze ile bir araya geldi. Görüşmede, Oğuzhan Ceylan Dr. Hong Tao-Tze ve arkadaşlarını 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

27. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ 21, 22 ŞUBAT 2024 günleri İstanbul'da yapılacak

20 Eylül 2022 Salı - Okunma : 11548

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi 21, 22 Şubat 2024 günleri İstanbul’da WOW Otel’de gerçekleşecek. “Krizden İstikrara” temasıyla tertiplenecek olan 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi için lütfen tıklayınız.

Hüsamettin Kaviyi kaybettik

17 Eylül 2022 Cumartesi - Okunma : 725

Türk sanayinin önemli isimlerinden ve Marmara Grubu Vakfı'nın gönüllülerinden Hüsamettin Kavi' yi kaybettik. Marmara Grubu Vakfı'nın (2002-2006) Toplumsal Sorumluluk Ödülü Seçici Kurul üyeliğinde de bulunan Hüsamettin Kavi İstanbul Sanayi Odası Başkanlığı (1983-2001) görevinde de bulunmuştu. Marmara Grubu Vakfı Hüsamettin Kavi' nin aziz hatırasını unutmayacaktır.

Ekrem İmamoğlu Yüksel Çengel i ziyaret etti

15 Eylül 2022 Perşembe - Okunma : 766

Bir süredir, geçirdiği rahatsızlıktan dolayı evinde istirahat etmekte olan Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi ve Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel'i İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu evinde ziyaret etti. Ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yüksel Çengel'e geçmiş olsun dileklerini iletti.

“Azerbaycan’ın Yanındayız”

15 Eylül 2022 Perşembe - Okunma : 769

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Azerbaycan-Ermenistan arasında devam eden çatışmalarla ilgili olarak açıklama yaptı.​“Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı giriştiği provokasyonu kabul edilemez buluyor, sivil toplum kimliğimizle yaşanan son olayları şiddetle telin ediyoruz. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da Türk Milleti’nin güçlü bir şekilde kardeş Azerbaycan’ın yanında olduğunu bir daha insanlık alemine duyurmayı bir görev addediyoruz. Azerbaycan’ın yalnız olmadığını belirtirken, Ermenistan’ın bir an önce masaya oturup mutabakat şartlarını yerine getirmesinin hayırlı olacağını da kendilerine hatırlatıyoruz. ​Bu vesileyle şehit düşen kahraman Azerbaycan Askerleri’ne rahmet, yaralarına acil şifalar diliyoruz.“

Fas İstanbul Başkonsolosu’na Ziyaret

13 Eylül 2022 Salı - Okunma : 665

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray Rabat seyahati öncesi Fas İstanbul Başkonsolosu Mehdi Errami’yi makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

9 Eylül Zaferi Kutlu Olsun

9 Eylül 2022 Cuma - Okunma : 653

Türk İstiklal Savaşı'nın ve Başkomutanlık Meydan Savaşı' nın zaferle sonuçlandığı İzmir'in kurtuluşu kutlu olsun. Büyük Atatürk'ün düşmanı Türk topraklarından attığı 9 Eylül 1922 tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nin başlangıç tarihidir. Büyük Zafer' i bize yaşatan Atatürk'ü ve arkadaşlarını şükranla anıyoruz. İzmir Zafer Günü'n kutlu olsun.

Vjekoslav Vukovic Onuruna Yemek

7 Eylül 2022 Çarşamba - Okunma : 709

Bosna Hersek Dış Ticaret Odası Başkan Vekili Vjekoslav Vukovic onuruna Marmara Grubu Vakfı bir yemek verdi. Türkiye ile Bosna Hersek arasında mevcut bulunan ekonomik ilişkilerde sivil toplum kimliği ile köprü oluşturan Marmara Grubu Vakfı’nın Genel Sekreteri, Cafer Okray, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ve Mütevelli Heyet Üyeleri, Belgin Tanrıverdi, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı, katıldıkları yemekte misafirlere gelecek yıl tertiplenecek olan, 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ni tanıttı. Yemeğe Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Asistanı Laura Maulenova’da eşlik etti.

Türkiye Jokey Kulübü İstanbul Yarış Festivali düzenlendi

3 Eylül 2022 Cumartesi - Okunma : 744

Türkiye Jokey Kulübü tarafından 3 ve 4 Eylül günleri Istanbul Yarış Festivali tertiplendi Festival çerçevesinde Amatör Dünya Kadın Birinciler Şampiyonası da düzenlendi. Yarışı Eseralp isimli atla Norveç'li Emilie Finckenhagen kazandı.

Gorbaçova Saygı

2 Eylül 2022 Salı - Okunma : 727

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 30 Ağustos 2022 günü ebediyete intikal eden SSCB'nin Son Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov için Rusya Federasyonu'nun İstanbul Başkonsolosluğu'nda açılan Tazim Defteri'ni imzaladı.