Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


“Azerbaycan’ın Yanındayız”

15 Eylül 2022 Perşembe - Okunma : 697

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Azerbaycan-Ermenistan arasında devam eden çatışmalarla ilgili olarak açıklama yaptı.​“Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı giriştiği provokasyonu kabul edilemez buluyor, sivil toplum kimliğimizle yaşanan son olayları şiddetle telin ediyoruz. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da Türk Milleti’nin güçlü bir şekilde kardeş Azerbaycan’ın yanında olduğunu bir daha insanlık alemine duyurmayı bir görev addediyoruz. Azerbaycan’ın yalnız olmadığını belirtirken, Ermenistan’ın bir an önce masaya oturup mutabakat şartlarını yerine getirmesinin hayırlı olacağını da kendilerine hatırlatıyoruz. ​Bu vesileyle şehit düşen kahraman Azerbaycan Askerleri’ne rahmet, yaralarına acil şifalar diliyoruz.“

Fas İstanbul Başkonsolosu’na Ziyaret

13 Eylül 2022 Salı - Okunma : 606

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray Rabat seyahati öncesi Fas İstanbul Başkonsolosu Mehdi Errami’yi makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

9 Eylül Zaferi Kutlu Olsun

9 Eylül 2022 Cuma - Okunma : 590

Türk İstiklal Savaşı'nın ve Başkomutanlık Meydan Savaşı' nın zaferle sonuçlandığı İzmir'in kurtuluşu kutlu olsun. Büyük Atatürk'ün düşmanı Türk topraklarından attığı 9 Eylül 1922 tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nin başlangıç tarihidir. Büyük Zafer' i bize yaşatan Atatürk'ü ve arkadaşlarını şükranla anıyoruz. İzmir Zafer Günü'n kutlu olsun.

Vjekoslav Vukovic Onuruna Yemek

7 Eylül 2022 Çarşamba - Okunma : 651

Bosna Hersek Dış Ticaret Odası Başkan Vekili Vjekoslav Vukovic onuruna Marmara Grubu Vakfı bir yemek verdi. Türkiye ile Bosna Hersek arasında mevcut bulunan ekonomik ilişkilerde sivil toplum kimliği ile köprü oluşturan Marmara Grubu Vakfı’nın Genel Sekreteri, Cafer Okray, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ve Mütevelli Heyet Üyeleri, Belgin Tanrıverdi, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı, katıldıkları yemekte misafirlere gelecek yıl tertiplenecek olan, 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ni tanıttı. Yemeğe Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Asistanı Laura Maulenova’da eşlik etti.

Türkiye Jokey Kulübü İstanbul Yarış Festivali düzenlendi

3 Eylül 2022 Cumartesi - Okunma : 677

Türkiye Jokey Kulübü tarafından 3 ve 4 Eylül günleri Istanbul Yarış Festivali tertiplendi Festival çerçevesinde Amatör Dünya Kadın Birinciler Şampiyonası da düzenlendi. Yarışı Eseralp isimli atla Norveç'li Emilie Finckenhagen kazandı.

Gorbaçova Saygı

2 Eylül 2022 Salı - Okunma : 666

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 30 Ağustos 2022 günü ebediyete intikal eden SSCB'nin Son Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov için Rusya Federasyonu'nun İstanbul Başkonsolosluğu'nda açılan Tazim Defteri'ni imzaladı.

Rumeli Kanaat Önderleri Toplandı

31 Ağustos 2022 Çarşamba - Okunma : 847

Rumeli Kanaat Önderleri yaz sonu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, Rumeli Üniversitesi ile birlikte yüksek lisans ve doktora öğrencilerine Balkan konusu esas alınarak burs verilmesi kararlaştırıldı. Bu arada, Balkanlardaki Türk dostlarına birer teşekkür ödülü verilmesi konusunda da fikir birliğine varıldı.Bu konudaki kriterlerin gelecek toplantıda tespit edilmesine karar verildi. Gelecek toplantının ise Bursa'da yapılması da kabul edildi.

Turan Hançerli, Çanakkale Boğazını yüzerek geçti

30 Ağustos 2022 Salı - Okunma : 629

Avcılar Belediye Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Av. Turan Hançerli 30 Ağustos Zaferi Bayramı nedeniyle Çanakkale Bpğazı'nda yüzdü. Çanakkale Rotary Kulübü'nün düzenlediği etkinliğe katılan Av. Turan Hançerli, 30 farklı ülkeden 850 yüzücü ile Avrupa'dan Asya'ya yüzerek geçti. Çanakkale Boğazı'nı yüzerek geçen Av. Turan Hançerli, "Çanakkale Boğazı'nı ilk defa yüzerek geçtim. Azim, kararlılık ve cesaretle hedeflerimi gerçekleştiriyorum. Çok mutluyum, çok gururluyum" dedi. Bir ay önce de Boğazı yüzerek geçen Av. Turan Hançerli ile, Marmara Grubu Vakfı'nı oluşturan arkadaşlarımız gurur duyuyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 30 Ağustos etkinliği düzenledi.

30 Ağustos 2022 Salı - Okunma : 675

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Yenikapı 'da bir etkinlik düzenledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu' nun konuşması ve Moğollar konseriyle gerçekleşen 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda kalabalık bir gençlik grubu biraraya geldi. Etkinlikte Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Müjgan Suver de hazır bulundu.

30 Ağustos 100 yaşında

30 Ağustos 2022 Salı - Okunma : 727

Türk'ün İstiklal Savaşı'nı sona erdiren 30 Ağustos Meydan Savaşı'nın yüzüncü yılındayız. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun başlangıcı olan bu büyük askeri harekatın 100.yılında Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, şükran ve saygıyla anıyoruz. 30 Ağustos Zaferi'nin muhteşem Komutanlarını, Askerlerini de saygı ile yad ediyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle şehrimizde; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlük Binası'nda bir resepsiyon verecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da 30 Ağustos Zafer Bayramı' nı Moğollar Konseri ile Yenikapı Etkinlik Alanı'nda kutlayacak.