Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Montenegro Karadağ Balıkesir  Fahri Konsolosluğu açıldı.

24 Şubat 2021 Çarşamba - Okunma : 1195

Montenegro (Karadağ) Balıkesir Fahri Konsolosluğu; Fahri Konsolos Dr. Akkan Suver ve Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan'ın birlikte katıldıkları bir seremoniyle göndere Bayrak çekilerek açıldı. Montenegro (Karadağ) amblemini de duvara birlikte asan Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, bölgede yaşayan Karadağlıların Balıkesir, Çanakkale bölgesini kapsayan bir alanda Konsolosluk açılmasından büyük mutluluk duyduklarını, merasimde yaptığı konuşmada Dr. Akkan Suver 'e belirtti.

Marmara Vakfı’na katılım devam ediyor

23 Şubat 2021 Salı - Okunma : 1042

Vakfımızın çalışmalarında yer almak üzere genç işinsanlarının ilgisi devam ediyor. İşinsanı Ayhan Tahmazoğlu’nun rozetini Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç taktı.

Arkadaşımız Bilal Bilici Guatemala Fahri Konsolosu oldu

15 Şubat 2021 Pazartesi - Okunma : 2971

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Bilal Bilici İstanbul’a Guatemala Fahri Konsolosu olarak atandı. 12 Ocak 2021 itibarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanması uygun görülen Bilal Bilici arkadaşımızı kutluyoruz.

13 EVLADIMIZI KAYBETTİK

14 Şubat 2021 Pazartesi - Okunma : 1083

Bölücü terör örgütü PKK, 13 vatandaşımızı şehit etti. Gara'da şehit olan 13 insanımızın büyük acısı yüreğimizi dağlamıştır. Acımız büyüktür. Şehitlerimize Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyoruz. Ümit ediyoruz ki, bu bölücü terör örgütünün yerle bir edilmesine vesile olur ve bugüne kadar kaybettiğimiz insanlarımızın kanı da yerde kalmaz. Sivil toplum kimliğimizle bölücü terör örgütü PKK'yı bir defa daha şiddetle lanetliyor, devletimizin en kısa zamanda bu işi bitirmesini bekliyoruz.

Kadir Topbaş'ı kaybettik

13 Şubat 2021 Cumartesi - Okunma : 1271

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarından Kadir Topbaş'ı kaybettik. Covid-19 hastalığıyla mücadelede yenik düşen Kadir Topbaş, Belediye Başkanlığı döneminde Marmara Grubu Vakfı’nın ulusal ve uluslararası çalışmalarında yer alan önemli bir şahsiyettir. Aziz hatırasına Marmara Grubu Vakfı her zaman saygılı ve bağlı kalacaktır.. Mekanı cennet olsun.

Jessy Yeunju Jangı kaybettik

12 Şubat 2021 Cuma - Okunma : 1418

Güney Kore İstanbul Başkonsolosu Jessy Yeunju Jang'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. İstanbul’da görev yaptığı zaman içinde; Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarında özen ve dikkatle yer alan Güney Kore İstanbul Başkonsolosu Jessy Yeunju Jang'ın değerli ve samimi dostluğunu unutmayacağız. Işıklar içinde uyuması dileğiyle. Marmara Grubu Vakfı olarak aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.

Çin’in Yeni Yılını Kutladık

9 Şubat 2021 Salı - Okunma : 1327

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Yeni Yılına girmesi dolayısıyla Marmara Grubu Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, sivil toplum kimliğiyle bir tebrik mesajı yayınlayarak Vakfın Çinli partnerlerinin yeni yıllarını kutladı. Çin'in dünyaca ünlü en büyük geleneksel bayramı olan Bahar Bayramı (Lunar Bayramı), her yıl Çin Takvimi'ne göre belirlenen tarihte kutlanmaktadır. Bu yıl öküz yılına girilecek Çin Yeni Yılı'nda, bayrama özel kırmızı süsler ve ejderha maketleriyle kutlamalar yapılarak festival havası oluşturulmaktadır. Çin Halk Cumhuriyeti yeni yıla 12 Şubat'ta girmektedir. 12 hayvanlı takvime göre hesaplanan Çin Yeni Yılı ya da Bahar Bayramı olarak kabul edilen gün, her yılın ilk yeni ayı ile dolunayı arasında kutlanır. Bu yıl öküz Yılı'na girecek olan Çin'in Yeni Yılını Marmara Grubu Vakfı olarak kutluyoruz.

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Doğru

9 Şubat 2021 Salı - Okunma : 1450

Marmara Grubu Vakfı 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi gündemini belirlemek üzere bir çalıştay gerçekleştirdi. Marmara Grubu Vakfı’nın merkezinde, Dr. Akkan Suver’in başkanlığında yapılan toplantıda, “Yeni Ufuklar, Yen, Başlangıçlar” başlığı üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıya, Sezgin Bilgiç, Av. Serhat Tabanca, Bilal Bilici, Nimet Ulubay, Rahmi Dilek, Sevil Kulak ve Bengisu Ergenç katıldı. Toplantıların önümüzdeki günlerde de devam etmesine karar verildi. Taslak gündem kaleme alındı.

Prof. Dr. ATİLLA DİCLEDEN BİR YAŞAM ÖYKÜSÜ

8 Şubat 2021 Pazartesi - Okunma : 1763

Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey Başkanı Prof. Dr. Atilla Dicle, Van Başkale’den başlayıp, akademisyen eşi Ülkü Dicle ile birlikte Amerika ve Japonya’ya kadar uzanan Akademik yaşamıyla iç içe geçmiş aile yaşamını, kendi yaşam penceresinden okuyucuya yansıttığı güzel bir kitap kaleme aldı. Değerli arkadaşımız Atilla Dicle kitabında, dış dünyaya açtığı penceresinden bize sadece Akademik ve Aile yaşamını değil, o süreçlerde bulunduğu ortamlarda tanıştığı birçok ilginç insan portresini, değerlendirmeleri ve devrin önemli olaylarını da birlikte harmanlayıp göstermektedir. Atilla Dicle, görev yaptığı üniversiteleri, oradaki çalışmaları, dostlukları, arkadaşlıkları anlatırken aynı zamanda tarihsel süreç içinde, Türkiye’de özel üniversitelerin gelişim süreçlerini de özetlemektedir. Gene kitabında dost ve arkadaşlarıyla birlikte yaptığı yurt içi ve yurt dışındaki gezilerde karşılaştığı güzellikleri okuyucuyla paylaşıyor. Kitabın eklerinde Atilla Dicle, meslek alışkanlığıyla doğum yeri ve ailesinin oturduğu Van-Başkale ve çevresinin siyasi, etnik ve toplumsal yapısıyla ilgili genel bir bilgiyi dip notlarıyla birlikte koymayı da unutmamış. Çok da iyi yapmış. Bu sayede kafamızdaki birçok sorunun cevabını da kitabından öğreniyoruz. Kitabının notlarını 2003 yılında almaya başlayan Atilla Dicle, yaşam öyküsünü anlatma niyetiyle yola çıkarken, büyük bir özen ve emeğin ürünü olan 1000 sayfalık kitabında; Türkiye'nin akademik, siyasi ve toplumsal yaşamından muhteşem bir kesiti okuyucusuna sunmaktadır. Yazdıklarını fotoğraflarla pekiştirdiği kitap, bu haliyle bir yaşamın, bir devrin romanı haline dönüşmüş.

Gürcü-Türk Diplomasisi 100 yaşında

8 Şubat 2021 Pazartesi - Okunma : 1247

Türkiye ile Gürcistan arasında diplomatik misyonun oluşmasının 100. Yıldönümü münasebetiyle Dr. Akkan Suver, Gürcistan’ın Ankara Büyükelçisi George Janjgava’ya bir tebrik mektubu gönderdi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)