Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


İstanbul Valisi Ali Yerlikayaya ziyaret

2 Haziran 2021 Çarşamba - Okunma : 1198

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ile Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Sezgin Bilgiç ve  Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Av. Murat Keçeciler 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundular. Bilgi sunumunun yanı sıra, Heyet; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan  Açılışı şereflendirmesini de talep etti.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldaka ziyaret Hasan ŞILDAK

1 Haziran 2021 Salı - Okunma : 1094

Montenegro (Karadağ) Balıkesir Fahri Konsolosu ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Balıkesir Valisi Hasan Şıldak'a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Vali Hasan Şıldak,a Montenegro (Karadağ) hakkında bilgi sundu. Ayrıca Dr. Akkan Suver 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ni de Balıkesir Valisi Hasan Şıldak'a tanıttı.

Azerbaycan Cumhuriyet Günü Kutlu Olsun

28 Mayıs 2021 Cuma - Okunma : 1017

Bugün Azerbaycan Cumhuriyet Günü'dür. Azerbaycan Cumhuriyet Gününün 103. Yıldönümünde Dr.Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı adına bir mesaj yayınlarak Azerbaycan' ın bu anlamlı gününü kutladı. Dr. Akkan Suver 'in mesajı aynen şöyledir: “Bugün idrak etmekte olduğumuz Azerbaycan Cumhuriyet Günü'nüzü şahsım ve Marmara Grubu Vakfı'nı oluşturan arkadaşlarım adına sivil toplum kimliğimizle tebrik etmenin yüksek heyecanı içindeyim. Bundan yüz üç yıl önce Türk Dünyası'nda kurulan ilk Müslüman, laik ve demokratik devletin kuruluş günü kutlu olsun. Tarih bir defa daha Mehmet Emin Resulzade'nin muhteşem değerlendirmesinin doğruluğuna bu günde tanık olmuştur. Bir defa yükselen bayrak bir daha inmez. Yüksek şahsınızda Cumhuriyet Günü'nüzü tebrik ediyor, saygılarımızı sunuyoruz. Nice yıllara.”

Gurbanguli Berdimuhamedov'un babası için Mevlit Okutuldu

28 Mayıs 2021 Cuma - Okunma : 1245

Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un ebediyete intikal eden babası Melikgulu Bdrdimuhamedov için Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi İshankuli Amanlyev ve İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov bir Mevlid töreni tertipledi. Aralarında ünlü İşinsanımız Ahmet Çalık’ın da bulunduğu iş dünyasının, diplomatik misyonun ve mülki erkânın hazır bulunduğu geniş çaplı bir katılımla gerçekleşen Mevlid Töreni’nde Marmara Grubu Vakfı da hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı adına Sezgin Bilgiç ve Durmuş Çelen Büyükelçi İshankuli Amanlyev ve Başkonsolos Myratgeldi Seyitmammedov'un şahsında; Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'a Türk sivil toplumu adına sabır dileklerini sundular.

Bangladeş Büyükelçisi Mosud Mannanın ziyareti

28 Mayıs 2021 Cuma - Okunma : 1035

Bangladeş Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan, Dr. Akkan Suver’i Marmara Grubu Vakfı’nda ziyaret ederek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi aldı. Türkiye ile Bangladeş arasında mevcut bulunan sivil toplum ilişkilerinin öneminin gündeme getirildiği ziyarette Dr. Suver, Bangladeş’in Zirve’ye katılımının önemi de vurguladı.

Murot Saidzodaya ziyaret

27 Mayıs 2021 Perşembe - Okunma : 1306

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Tacikistan İstanbul Başkonsolosu Murod Saidzoda'yı makamında ziyaret ederek çalışmaların son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu. Çalışma ziyareti sırasında Tacikistan’ın bağımsızlığının 30. yıldönümü konusunu da gündeme getiren Başkonsolos Murod Saidzoda; 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Bakan seviyesinde katılacaklarını belirtti. Ziyaret sonrası Başkonsolos Murod Saidzoda Dr. Akkan Suver’e Tacikistan’a özgü bir "Istaravşan Hançer" hediye etti.

Rusya Bilim ve Kültür Merkezi Başkanı Doç. Dr. Aleksandr Sotnichenko’ya Ziyaret

25 Mayıs 2021 Salı - Okunma : 1238

Ankara’da 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili temaslarda bulunan Dr. Akkan Suver, Rusya Bilim ve Kültür Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaretinde Rusya Bilim ve Kültür Merkezi Başkanı Doç. Dr. Aleksandr Sotnichenko ile görüşen Dr. Suver, Rusya’nın 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek derecede katılımlarına verdikleri önemi gündeme getirdi.

Büyükelçi Liu Shaobin’i ziyaret

24 Mayıs 2021 Pazartesi - Okunma : 1254

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında görüşmelerine devam eden Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin’i Büyükelçilik ofisinde ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Büyükelçi Liu Shaobin’e Çin Halk Cumhuriyeti’nin her yıl Avrasya Ekonomi Zirvelerine gösterdikleri yakın ilgi ve katılımlarından dolayı teşekkür etti. Dr. Suver 7-9 Temmuz 2021 günleri gerçekleşecek olan 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde tertiplenecek Büyükelçiler Yuvarlak Masa toplantısında Büyükelçi Liu Shaobin’in Kuşak ve Yol Projesi hakkında görüşlerini ortaya koyan bir sunum yapmasını rica etti. Ayrıca Çin Halk Cumhuriyeti’nin yüksek seviyede katılımını da beklediklerini belirtti.

19 Mayıs Kutlu Olsun

19 Mayıs 2021 Çarşamba - Okunma : 1239

Bugün, Türk İstiklal Savaşı'nın başlangıç günüdür. 19 Mayıs 1919 günü Mustafa Kemal Atatürk, milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun'a gelmiştir. Bu modern Türk Cumhuriyeti'nin başlangıç tarihidir. Bu güzel günü; Büyük Türk Milleti; Atatürk, Gençlik ve Spor Bayramı olarak adlandırmıştır. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını Samsun'a ayak basışlarının 102. Yıldönümünde şükran, minnet ve teşekkürle anıyoruz.

Marmara Grubu Vakfı Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları’na Filistin konusunda müracaatta bulundu

18 Mayıs 2021 Salı - Okunma : 1157

Marmara Grubu Vakfı olarak Birleşmiş Milletler ECOSOC üyesi 3705 sivil toplum kuruluşuna ve partneri bulunduğu 14 ülkedeki sivil toplum kuruluşuna bir mektup yazarak; Filistin' de yaşanan insanlık dramına dikkat çekti.